Halbade sektorite seletus: miks kõvakettad saavad halbu sektoreid ja mida saate sellega teha

Kõvaketta halb sektor on lihtsalt defektne kõvaketta pisike klaster - sektor -. Sektor ei vasta lugemis- ega kirjutamistaotlustele.

Vigaseid sektoreid võib esineda nii traditsioonilistel magnetkõvaketastel kui ka kaasaegsetel tahkiseadmetel. On kahte tüüpi halbu sektoreid - üks tuleneb füüsilisest kahjust, mida ei saa parandada, ja teine ​​tarkvara vigadest, mida saab parandada.

Halbade sektorite tüübid

On kahte tüüpi halbu sektoreid - sageli jagatud „füüsilisteks” ja „loogilisteks” halbadeks sektoriteks või „rasketeks” ja „pehmeteks” halbadeks sektoriteks.

Füüsiline - või raske - halb sektor on füüsiliselt kahjustatud kõvakettale salvestatud klaster. Kõvaketta pea võib olla kõvaketta seda osa puudutanud ja kahjustanud, tolmu võib sellele sektorile settida ja see rikkuda, tahkis-draivi välkmälu lahter võib olla kulunud või kõvakettal võib olla muid defektid või kulumisprobleemid, mis põhjustasid sektori füüsilise kahjustuse. Seda tüüpi sektorit ei saa parandada.

Loogiline või pehme - halb sektor on kõvakettal asuv mälupulk, mis näib, et see ei tööta korralikult. Operatsioonisüsteem võis proovida selle sektori kõvakettal olevaid andmeid lugeda ja leidis, et veaparanduskood (ECC) ei vastanud sektori sisule, mis viitab sellele, et midagi on valesti. Need võivad olla märgitud halbadeks sektoriteks, kuid neid saab parandada, kirjutades draivi nullidega üle - või vanasti madala taseme vormingus. Windowsi kettakontrolli tööriist aitab ka selliseid halbu sektoreid parandada.

Raskete halbade sektorite põhjused

Kõvaketas võib olla tehasest tarnitud halbade sektoritega. Kaasaegne tootmistehnika pole täiuslik ja kõiges on varu või viga. Sellepärast tarnivad tahkis-ajamid sageli mõne defektse plokiga. Need on tähistatud defektsetena ja on seotud mõne tahkis-draivi lisamälurakuga.

Pooljuhtkettal põhjustab loomulik kulumine sektorite halvenemise, nagu neile mitu korda kirjutatud on, ja need kaetakse tahkis-draivi lisamällu. Kui tahkis-draivi lisamälu saab otsa, hakkab draivi maht vähenema, kui sektorid muutuvad loetamatuks.

Traditsioonilisel magnetkõvakettal võivad halvad sektorid olla põhjustatud füüsilisest kahjust. Kõvakettal võis olla tootmisviga, loomulik kulumine võib olla osa kõvakettast kulunud, ketas võib olla maha kukkunud, mistõttu kõvaketta pea puudutab vaagnat ja kahjustab mõnda sektorit, õhku võib olla sattunud kõvaketta suletud ala ja tolm võivad draivi kahjustada - põhjuseid on palju.

Pehmete halbade sektorite põhjused

Pehmed halvad sektorid on põhjustatud tarkvaraprobleemidest. Näiteks kui teie arvuti lülitub ootamatult välja elektrikatkestuse või tõmmatud toitekaabli tõttu, on võimalik, et kõvaketas võib sektorisse kirjutamise ajal välja lülituda. Mõnel juhul on kõvakettal olevatel sektoritel võimalik sisaldada andmeid, mis ei vasta nende veaparanduskoodile - see oleks märgitud valeks sektoriks. Viirused ja muu pahavara, mis segab teie arvutit, võivad samuti põhjustada selliseid süsteemiprobleeme ja põhjustada pehmete halbade sektorite arengut.

Andmete kadumine ja kõvaketta tõrge

Halbade sektorite tegelikkus toob koju kaasa jahutava tõsiasja - isegi kui teie kõvaketas muidu korralikult töötab, on halval sektoril võimalik osa teie andmeid arendada ja rikkuda. See on veel üks põhjus, miks peaksite alati oma andmeid varundama - mitu eksemplari on ainus asi, mis hoiab ära halvad sektorid ja muud probleemid teie kõvaketta andmete rikkumise.

SEOTUD:Kuidas näha, kas teie kõvaketas sureb koos S.M.A.R.T.

Kui teie arvuti märkab halba sektorit, märgib see selle sektori halvaks ja ignoreerib seda tulevikus. Sektor jaotatakse ümber, nii et selle sektori lugemine ja kirjutamine läheb mujale. See kuvatakse kõvakettal S.M.A.R.T. analüüsivahendeid nagu CrystalDiskInfo. Kui teil oli selles sektoris olulisi andmeid, võivad need kaotsi minna - see võib rikkuda ühte või mitut faili.

Mõni halb sektor ei viita sellele, et kõvaketas hakkab läbi kukkuma - need võivad lihtsalt juhtuda. Kui aga teie kõvaketas arendab kiiresti halbu sektoreid, võib see olla märk kõvaketta ebaõnnestumisest.

Kuidas kontrollida ja parandada halbu sektoreid

SEOTUD:Kuidas lahendada kõvaketta probleeme Chkdskiga operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10

Windowsil on sisseehitatud kettakontrolli tööriist - tuntud ka kui chkdsk -, mis suudab kõvakettad skannida halbade sektorite suhtes, märkida kõvad kettad halbadeks ja parandada pehmeid, et muuta need uuesti kasutatavaks. Kui Windows arvab, et teie kõvakettal on probleem - kuna kõvaketta „määrdunud bit” on määratud -, käivitab see arvuti käivitamisel selle tööriista automaatselt. Kuid võite seda tööriista ka igal ajal käsitsi käitada.

Ka teistel opsüsteemidel, sealhulgas Linuxil ja OS X-il, on halbade sektorite tuvastamiseks oma sisseehitatud kettateenused.

Vigased sektorid on lihtsalt kõvaketaste reaalsus ja nendega kohtudes pole üldiselt põhjust paanikaks. Siiski peaks teil alati olema oma oluliste failide varukoopiad igaks juhuks, kui friik halb sektor tabab - ja kiiresti arenevad halvad sektorid võivad kindlasti soovitada kõvaketta tõrkeid.

Pildikrediit: Jeff Kubina Flickris, moppet65535 Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found