Mis on Windowsi kaust AppData?

Windowsi rakendused salvestavad oma andmed ja sätted sageli kausta AppData ning igal Windowsi kasutajakontol on oma. See on peidetud kaust, nii et näete seda ainult siis, kui kuvate peidetud faile failihalduris.

Kust leiate AppData

Igal kasutajakontol on oma AppData oma sisuga kaust. See võimaldab Windowsi programmidel salvestada mitu seadekomplekti, kui arvutit kasutavad mitu inimest. AppData kaust võeti kasutusele Windows Vistal ja see on ka praegu Windows 10, 8 ja 7 kasutuses.

SEOTUD:Peidetud failide ja kaustade kuvamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Iga kasutajakonto kaust AppData - lühend rakenduse andmetest - leiate selle kasutaja kataloogist. Näiteks kui teie kasutajanimi on „Bob”, leiate oma rakenduse andmekausta aadressilt C: \ Kasutajad \ Bob \ AppData algselt. Selle aadressi saate lihtsalt ühendada aadressiribaga või näidata peidetud kaustu ja sirvida oma kasutajakataloogi aadressil C: \ Kasutajad \ NAME . (Võite ka tippida %ÄPPIANDMED% File Exploreri aadressiribale, et minna otse kausta AppData \ Roaming, millest me hetkega räägime.)

Mis on kohalik, LocalLow ja rändlus?

AppData sees on tegelikult kolm kausta ja erinevad programmid salvestavad igas seadmes erinevat tüüpi seadeid. Avage kaust AppData ja näete kaustu Local, LocalLow ja Roaming.

Alustame rändlusest. Rändluskaust sisaldab andmeid, mis „rändavad“ kasutajakontolt arvutist arvutisse, kui teie arvuti oleks ühendatud rändlusprofiiliga domeeniga. Seda kasutatakse sageli oluliste seadete jaoks. Näiteks Firefox salvestab siia oma kasutajaprofiilid, võimaldades teie järjehoidjatel ja muudel sirvimisandmetel jälgida teid arvutist arvutisse.

Kaust Lokaal sisaldab andmeid, mis on omased ainult ühele arvutile. Seda ei sünkroonita kunagi arvutist arvutisse, isegi kui logite sisse domeeni. Need andmed on üldiselt spetsiifilised arvutile või sisaldavad liiga suuri faile. Need andmed võivad hõlmata allalaaditud vahemälufaile ja muid suuri faile või lihtsalt seadeid, mis arendaja arvates ei peaks arvutite vahel sünkroonima. Iga arendaja otsustab ise, mis kuhu läheb.

Kui te pole domeeniga ühendatud, pole rändluse ja kohaliku kausta vahel tõelist vahet. See kõik on lihtsalt arvutisse salvestatud. Kuid rakenduste arendajad jagavad igaks juhuks ikkagi erinevat tüüpi andmeid kaustade vahel.

LocalLow kaust on sama mis Local kaust, kuid on mõeldud madala terviklikkuse rakenduste jaoks, mis töötavad piiratumate turvaseadetega. Näiteks on Internet Exploreril kaitstud režiimis töötades juurdepääs ainult kaustale LocalLow. Erinevus pole teie isiklikuks kasutamiseks tegelikult oluline, kuid mõned rakendused vajavad kirjutamiseks lihtsalt kausta, kuna neil pole juurdepääsu peamisele kohalikule kaustale.

SEOTUD:Mis on Windowsi kaust ProgramData?

Kui programm soovib saada ühte seadete komplekti või faile, mida kasutavad mitu kasutajat, peaks see kasutama selle asemel kausta ProgramData. Seda tunti Windowsi eelmistes versioonides kausta „Kõik kasutajad” AppData. Näiteks võib viirusetõrjerakendus hoida oma skannimislogisid ja sätteid programmis DataData ning jagada neid kõigi arvuti kasutajatega.

Neid juhiseid ei järgita alati. Näiteks salvestab Google Chrome kõik oma seaded ja teie kasutajaandmed kausta Local, kuid võime eeldada, et ta salvestab need seaded hoopis kausta Roaming.

Mõni rakendus võib oma seadeid salvestada teie peamisesse kasutajakonto kausta aadressil C: \ Kasutajad \ NAME \ või oma dokumentide kaustas aadressil C: \ Kasutajad \ NAME \ Dokumendid . Teised võivad andmeid salvestada registrisse või kausta mujal teie süsteemis. Windowsis saavad rakenduste arendajad andmeid salvestada kõikjal, kus neile meeldib.

Kas peaksite AppData kausta varundama?

SEOTUD:Milliseid faile peaksite oma Windowsi arvutisse varundama?

Enamik Windowsi kasutajaid ei peaks kunagi isegi teadma, et see kaust on olemas. Sellepärast on see vaikimisi peidetud. Programmid talletavad siia oma rakenduste andmed ja võite soovi korral ringi torkida - kuid teil pole seda harva vaja.

Te ei peaks kogu seda kausta varundama, ehkki võiksite selle varundamiseks lisada, et teil oleks kõik olemas, kui peaksite selle taastama.

Kuid kui soovite varundada konkreetse programmi sätteid või arvutimängu salvestusfaile, võite seda teha, kui kaevate AppData kausta, leiate programmi kataloogi ja kopeerite selle teise asukohta. Seejärel saate selle kausta kopeerida uues arvutis samasse kohta ja programm kasutab samu seadeid. Kas see töötab, sõltub tõesti programmidest - mõned programmid salvestavad oma sätted näiteks registrisse või mujale süsteemi.

Paljud programmid võimaldavad oma andmeid arvutite vahel sünkroonida või vähemalt eksportida. Harvadel juhtudel peate kaevama AppData kausta, kuid võite seda teha aeg-ajalt.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found