Kuidas Androidis tuvastada tõrge „Tuvastatud ekraani ülekate”

Alustades Android Marshmallow'st, on kummaline viga, mis mõnikord näitab tema nägu, kuid selle põhjustaja võib olla raske lahti mõtestada. Viga „Tuvastatud ekraani ülekate” on murettekitav, kuna see ei luba teatud rakendusi käivitada, kuid on veelgi masendavam, sest selle põhjustajat on raske leida.

Õnneks on see üsna lihtne lahendus, kui teate, mis vea põhjustab: Marshmallowist ja mujalt leitud funktsioon, mis võimaldab rakendustel teiste rakenduste vahel joonistada. Näiteks kasutab Facebook Messenger vestluspäid, et jääda esiplaanile, mida teete - see on rakendus, mis kasutab funktsiooni „Joonista teiste rakenduste kohal”. Teisisõnu, see on ekraani ülekate. See hakkab juba klõpsama, kas pole?

  1. Avage Seaded> Rakendused
  2. Puudutage seadete lehe paremas ülanurgas ikooni Gear
  3. Kerige alla ja puudutage valikut „Eripääs”
  4. Puudutage valikut „Joonista teiste rakenduste kohal” ja lülitage loendis rakendused sisse

Kahjuks teevad mõned rakendused kummalisi asju, kui ülekate aktiivselt töötab,eriti kui kõnealune rakendus peab taotlema uut luba. Android absoluutseltmitte lubage lubade muutmist ülekatte töötamise ajal, mille tulemuseks on tõrge „Ekraani ülekate on tuvastatud”.

Seega, kui installite uue rakenduse ja käivitate selle esimest korda, samal ajal vesteldes ka Facebooki vestluspea kaudu, kuvatakse tõrge, kui uus rakendus proovib taotleda selle lube. Allolevas näites kasutan rakendust „Öörežiim” Videvikut, mis kasutab oma asja ajamiseks ekraani ülekatet.

Mõnikord sisaldab see tõrge genereerimisel linki „Ava seaded”, mis suunab teid otse menüüsse „Joonista teiste rakenduste kohal”. Ligikaudne on see, et iga rakendus tuleb käsitsi sisse lülitada - puudutage lihtsalt rakendust, libistage lülitit „Luba joonistamine teiste rakenduste kohal” ja minge tagasi. Võite keelata iga üksiku, kuid see võib olla ülimalt aeganõudev, eriti kui teil on installitud kümneid rakendusi, mis suudavad ülekatteid rakendada.

 

Ideaalis teate, milline rakendus konflikti põhjustas, ja saate selle ühe keelata. Nii et mõelge ise:

  • Milliseid rakendusi olete hiljuti kasutanud? Nagu eespool mainitud, joonistab Facebook Messenger vestluspea jaoks ekraanile, nii et kui vestluspea töötab aktiivselt, on see tõenäoliselt teie süüdlane.
  • Milliseid passiivseid rakendusi te taustal töötate?Samamoodi joonistuvad lubamisel ekraanile sellised rakendused nagu CF.lumen ja Twilight, nii et peate ekraani ülekatete veast vabanemiseks need teenused peatama või keelama.

Ülaltoodud ekraanipildi loendis kuvatakse kõik rakendused, millel on ekraanil joonistamiseks luba, kuid kui saate selle vea ilmnemisel aru, milline neist tegelikult ekraanile joonistab, saate selle lihtsalt keelata ja edasi liikuda.

Muidugi pole see lollikindel - mõnel juhul võib ekraanil olla rohkem kui üks rakendus, mis võib olla tohutult masendav. Sellises olukorras lubaksin lihtsalt kõik ja lubaksin need vastavalt vajadusele uuesti lubada. See on kindlasti hapukurk.

SEOTUD:Kuidas keelata Android Oreos teatis "Kas kuvatakse teiste rakenduste kohal"

Õnneks tegi Google Android Oreos põhimõtteliselt uue teate, mis annab teile täpselt teada, mida teiste rakenduste juures kuvatakse, välja selgitada, milline rakendus probleemi põhjustab. Lisateavet ja ka selle kohta, kuidas nimetatud märguanded keelata, leiate siit.

Kuidas pääseda menüüsse „Joonista üle teiste rakenduste”

Niisiis, kuidas jõuda menüüsse „Joonista üle teiste rakenduste”, ilma et oleksite varem viga kogenud ja seda kiiret linki hankinud? Või mis siis, kui kiiret linki pole? See osa on üsna lihtne. Suurim probleem on see, et ekraanikihtide seade on erinevate tootjate telefonitorude erinevates kohtades. Siin on jaotus.

Laos Android Oreo

Kui kasutate Android Oreot, on menüü Seaded ümber kujundatud, nii et enamik asju on Androidi teistest tänapäevastest versioonidest veidi erinev, sealhulgas funktsioon Joonista üle teiste rakenduste.

Kõigepealt tõmmake seadete avamiseks märguandevari ja puudutage hammasrattaikooni.

Valige siit kategooria „Rakendused ja märguanded” ning seejärel puudutage nuppu „Täpsem”.

 

See näitab lisavõimalusi, millest viimane on valik „Rakenduste spetsiaalne juurdepääs”. Minge edasi ja puudutage seda.

Veidi allpool menüüd näete valikut „Kuva teiste rakenduste kohal”. Seda otsite.

 

Laos Android Marshmallow või Nougat

Stock Androidis tõmmake märguandevari kaks korda ja puudutage hammasrattaikooni.

Sealt liikuge alla jaotisse „Rakendused” ja puudutage seejärel paremas ülanurgas hammasrattaikooni.

 

Selles menüüs kerige alla ja puudutage valikut „Eriline juurdepääs”. Sealt leiate menüü „Joonista teiste rakenduste kohal”. Seda olete otsinud!

 

Lülitage asjad siin vabalt oma südameasjaks. Selle lubamiseks või keelamiseks avage lihtsalt kõik üksused.

Samsungi seadmetes

Kõigepealt tõmmake teavitusvarju alla ja puudutage hammasrattaikooni ning kerige seejärel valikut „Rakendused” alla.

 

Puudutage siin linki „Application manager”, seejärel paremas ülanurgas olevat nuppu „More”.

 

Järgmisena tehke valik „Rakendused, mis võivad ilmuda ülaosas” ja boom, olete kohal. Samsung muudab selle ka lihtsamaks, lisades rakenduse nime kõrvale lüliti jamitte eraldi menüüs. Aitäh, Samsung!

 

LG seadmetes

Jällegi tõmmake märguandevari alla ja puudutage hammasrattaikooni, seejärel hüpake menüüsse „Rakendused”.

 

Järgmisena puudutage kolme punktiga ülevoolunuppu ja valige seejärel suvand „Rakenduste seadistamine”.

 

Siit peaks see töötama täpselt nagu Androidi aktsia - puudutage valikut „Joonista teiste rakenduste kohal” ja leiate end seal, kus peate olema.

 

Kui te pole kindel, mis põhjustab vea „Tuvastatud ekraani ülekate”, võib see tekitada soovi telefoni visata. Tegelikult on mul olnud seda viga rohkem sõpradel (ja küsinud minult selle kohta) kui ükski teine ​​viga! Nii et siin on lahendus - olete teretulnud, sõbrad.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found