Mida peate teadma uue Microsoft Edge brauseri kohta

Kas kasutate Windows 10? Kui jah, siis installib Microsoft Windows Update'i kaudu teie arvutisse uue brauseri. Uus brauser kannab endiselt nime Microsoft Edge, kuid see põhineb samal koodil nagu Google Chrome.

Mis on uus serva brauser?

Uus Microsoft Edge põhineb avatud lähtekoodiga projektil Chromium. Kroom on Google Chrome'i alus, nii et uus Edge tundub väga sarnane Google Chrome'iga. See sisaldab Chrome'is leiduvaid funktsioone, toetab Chrome'i brauserilaiendeid ja sellel on sama renderdusmootor nagu Google Chrome'is.

Kui veebisait on loodud Google Chrome'i jaoks ja see ei töötanud vanas servas korralikult, töötab see uues servas nüüd korralikult.

Nagu Google Chrome, värskendatakse ka Microsoft Edge'i uut versiooni iga kuue nädala tagant. Ainult brauseri värskenduste jaoks ei pea te ootama iga kuue kuu tagant välja antavaid Windows 10 peamisi versioone, nagu seda tehti brauseriga Legacy Edge.

Millal saate uue serva?

Microsoft avaldas oma uue Edge-brauseri stabiilse versiooni 15. jaanuaril 2020. 3. juunil 2020 hakkas Microsoft seda Windowsi värskenduse kaudu kõigile Windows 10 kasutajatele levitama.

Võite siiski uue Edge Microsofti veebisaidilt alla laadida, kui te ei soovi oodata, kuni Windows Update selle installib. Pärast installimist asendab see vana Edge brauseri uue versiooniga. Edge'i algversiooni nimetatakse nüüd ametlikult Edge'i versiooniks "Legacy".

Tehniliselt jääb vana Edge ühilduvuse huvides installituks, kuid Windows varjab selle. Võite öelda, et kasutate uut serva, kuna sellel on uus logo. See on pigem sinakasroheline keeris kui lihtsalt sinine “e”, nagu oli vana Edge.

Uus Edge brauser installitakse arvutisse automaatselt, kui kasutate Windows 10 mai 2020, novembri 2019 või mai 2019 värskendust.

Kas saate takistada Microsofti selle installimist?

Soovi korral saate Windows Update'il uue Edge'i installimise peatada, kuid me ei soovita seda. Windows Update asendab teie Windows 10 arvuti vana brauseri lihtsalt uue, kaasaegsema ja paremini toimiva brauseriga. Kui eirasite vana serva, võite uut serva ignoreerida.

Microsoft saab siiski aru, et mõned ettevõtted soovivad takistada oma arvutitel uue Edge'i installimist. Microsoft pakub Chromium Edge värskenduste blokeerija tööriistakomplekti, mis määrab registriväärtuse „DoNotUpdateToEdgeWithChromium“, tagades, et arvutid ei laadiks ega installiks uut Edge'i automaatselt.

Miks tegi Microsoft Ditch EdgeHTML Chromiumile?

Microsoft teatas, et asendab Edge'i EdgeHTML-renderdusmootori Chromiumi renderdusmootoriga 2018. aasta detsembris. See teade oli tol ajal šokeeriv. Lõppude lõpuks oli Microsoft veebibrauseritega alati oma teed läinud. Isegi EdgeHTML põhines algselt Microsoft Tridenti renderdamismootoril, mida Internet Explorer kasutas.

Toona Microsofti Windowsi ettevõtte asepresident Joe Belfiore selgitas, et see otsus tehti "selleks, et luua meie klientidele parem veebi ühilduvus ja kõigi veebiarendajate jaoks vähem veebi killustatust".

Isegi kui kasutate Google Chrome'i, parandab Microsofti töö brauseris Edge Chromiumi. Microsofti jõupingutused muudavad Chrome'i ka paremaks brauseriks.

SEOTUD:Kuidas Microsoft kavatseb Google Chrome'i veelgi paremaks muuta

New Edge vs. Chrome: mis vahe on?

Kuigi Edge ja Chrome on nüüd kapoti all üsna sarnased, on nad siiski erinevad. Edge eemaldab Google'i teenused ja asendab need paljudel juhtudel Microsofti teenustega. Näiteks sünkroonib Edge teie brauseri andmed pigem Microsofti kui Google'i kontoga.

Uus Edge pakub mõningaid funktsioone, mida Chrome ei paku. Näiteks on Edge sisseehitatud jälgimise vältimise funktsioon ja potentsiaalselt soovimatu programmi (PUP) blokeerija. Vana Edge'i liidese kohaselt on Edge'i brauseri tööriistaribal aadressiribast paremal nupp Lemmikud. Microsoft teisaldab ka vanast Edge'ist teisi funktsioone, sealhulgas "kogusid" veebilehtede juppide hõivamiseks ja nende samas kohas hoidmiseks.

Uut serva võiksite eelistada, kui usaldate Microsofti rohkem kui Google'i - või kui soovite lihtsalt sisseehitatud jälgimiskaitse funktsioonidega brauserit ja Chrome'i renderdamismootorit.

Mõlemal juhul on Windows 10 kasutajatel, kes jäävad kaasatud brauseri juurde, nüüd moodsam ja võimekam brauser koos avatud lähtekoodiga renderdamismootoriga, mida värskendatakse sagedamini ja mida veebisaidid paremini toetavad. See on võit kõigile.

SEOTUD:Kuidas lubada Microsoft Edge'i uus Crapware Blocker

Kas Edge toetab teisi opsüsteeme?

Microsofti uus Chromiumi põhine brauser on saadaval operatsioonisüsteemidele Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, macOS, iPhone, iPad ja Android. Microsoft avaldab tulevikus selle jaoks isegi Linuxi versiooni. Chrome toetab juba kõiki neid platvorme, mistõttu on uue Edge'i portimine Microsofti jaoks palju lihtsam.

Brauserisõjad pole veel lõppenud

Kuigi Microsofti ja Google'i insenerid teevad selgelt koostööd, pole brauserisõdades vaherahu. Kuigi nende brauserid on praegu sarnased, soovib Google ikkagi, et te kasutaksite Chrome'i ja Microsoft sooviks, et kasutaksite Edge'i.

Näiteks saate laiendusi installida uues servas Chrome'i veebipoest. Kuid seda tehes hoiatab Microsoft teid, et Chrome'i veebipoe laiendused on "kontrollimata ja võivad mõjutada brauseri jõudlust". Kui olete sellega nõus, hoiatab Google teid, et „soovitab laienduste turvaliseks kasutamiseks üle minna Chrome'ile”.

Kuigi Edge põhineb samal aluseks oleval koodil nagu Google Chrome, kuvatakse paljudel Google'i veebisaitidel siiski hüpikaknaid, milles soovitatakse teil Chrome'ile üle minna. Näiteks kui külastate Microsoft Edge'is Google Newsi, näete teadet, mis ütleb, et Google soovitab Chrome'i, julgustades teid proovima "sisseehitatud värskendustega kiiret ja turvalist brauserit".

Microsoft soovitab Chrome'i kasutajatel ka Edge'ile üle minna. Näiteks soovitab Bing Chrome'i kasutajatel Edge alla laadida. Windows 10 rakenduse Seaded ütleb, et uus serv on „soovitatav Windows 10 jaoks” ka siis, kui valite oma vaikebrauseri.

Ka Mozilla on tulejoones. Microsoft näitab juba Windows 10 menüüs Start nuppu „soovituslikud” reklaamid, soovitades Edge'i Firefoxi asemel. „Kas kasutate ikka Firefoxi? Microsoft Edge on kohal, ”seisab kuulutuses.

Mida rohkem asju muutub, seda enam jäävad nad samaks.

SEOTUD:Google Chrome'i laienduste installimine Microsoft Edge'i


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found