Kuidas kasutada kõiki Windows 10 varundamise ja taastamise tööriistu

Windows 10 sisaldab mitut erinevat tüüpi varundamise ja taastamise tööriistu. Ja me vaatame neid kõiki.

Mõnikord juhtub heade arvutitega halbu asju. Õnneks sisaldab Windows mitmeid tööriistu, mida saate kasutada failide nõuetekohase varundamise tagamiseks ja vajaduse korral arvuti taastamiseks. Asjade varundamise poolel on failiajalugu Windowsi 8 ja 10 peamine varundustööriist. See pakub mitte ainult täielikke varukoopiaid, vaid ka viisi failide varasemate versioonide taastamiseks. Microsoft sisaldab ka vana Windows 7 varundamist ja taastamist nii Windows 8-s kui ka 10-s ja see töötab samamoodi nagu alati, võimaldades teil teha valikulisi või isegi täielikke pildipõhiseid varukoopiaid. Ja kuigi see pole tegelikult tõeline varunduslahendus, lubab OneDrive'i kaasamine teil oma failimällu pisut üleliigset üles ehitada.

Asjade taastamise poolel pakub Windows täielikku taastekeskkonda, mida saate kasutada tõrkeotsingu ja taastamise jaoks, samuti võimalust taastada arvuti täielikult vaikeseadetele. Siit saate teada, kuidas see kõik kokku sobib.

SEOTUD:Mis on parim viis arvuti varundamiseks?

Sisseehitatud varundustööriistad Windowsis

Olete kuulnud nõu miljon korda, kuid on siiski üllatav, kui paljud inimesed ei võta aega, et veenduda nende failide piisavas varundamises. Oleme käsitlenud igasuguseid viise, kuidas veenduda, et teie arvuti on varundatud, ja oleme isegi rääkinud sellest, milliseid faile peaksite varundama. Hea uudis on see, et Windows pakub ise töö tegemiseks üsna kindlaid tööriistu. Pidage meeles, et see pole ainult välisele kõvakettale varundamine. Samuti peaksite looma väliseid varukoopiaid või vähemalt hoidma varukoopiate koopiaid teises kohas.

SEOTUD:Milliseid faile peaksite oma Windowsi arvutisse varundama?

Faili ajalugu

SEOTUD:Kuidas Windowsi failiajalugu kasutada oma andmete varundamiseks

Failiajalugu tutvustati esmakordselt Windows 8-s ja see on jätkuvalt Windows 10 peamine sisseehitatud varunduslahendus. Failiajalugu ei loo kogu teie arvutist täielikku varukoopiat. Pigem keskendub see isikliku faili varundamise tagamisele. Seadistate failiajaloo, et varundada kõik failid välisele draivile ja siis saate tõesti lasta tal lihtsalt oma tööd teha. See mitte ainult ei varunda regulaarselt faile, vaid säilitab ka failide varasemad versioonid, mida saate hõlpsalt taastada.

Vaikimisi varundab failiajalugu teie kasutajakausta olulised kaustad - näiteks töölaud, dokumendid, allalaaditavad failid, muusika, pildid, videod ja kausta AppData osad. Saate välja jätta kaustad, mida te ei soovi varundada, ja lisada kaustu mujalt oma arvutisse, mida soovite varundada.

Kui peate faile taastama, saate sirvida kogu varundatud failide ja kaustade kogu.

Või saate taastada failide eelmised versioonid otse File Exploreris.

Failiajalugu annab teile üsna usaldusväärse viisi veendumaks, et teie isiklikke faile regulaarselt varundatakse. Selle seadistamise ja kasutamise juhiste saamiseks vaadake kindlasti meie täielikku juhendit Failiajaloo kasutamiseks.

Varundamine ja taastamine (Windows 7)

SEOTUD:Geeki kool: Windows 7 õppimine - varundamine ja taastamine

Microsoft hoidis ümber ka Windows 7 vana varundamise ja taastamise funktsiooni. See oli saadaval Windows 8-s, eemaldati Windows 8.1-st ja on tagasi Windows 10-s. Varundamise ja taastamise (Windows 7) tööriist võimaldab teil taastada kõik teie vanad Windows 7 varukoopiad oma Windows 10 arvutisse - tõenäoliselt miks tööriist endiselt olemas - kuid saate seda kasutada ka oma Windows 10 arvuti varundamiseks täpselt samamoodi nagu Windows 7 arvuti varundamiseks.

Erinevalt uuemast failiajaloo varunduslahendusest saate varundamise ja taastamise abil hõlpsasti varundada peaaegu kõik kõvakettal olevad failid. Kuid sellel pole ka failiajaloo võimalust säilitada failide vanemaid versioone.

Tööriista leiate, klõpsates nuppu Start, tippides „backup” ja valides seejärel „Backup and Restore (Windows 7)”.

Varundamise seadistamine on üsna lihtne. Valite välise draivi (või võrgu asukoha), valite kaustad, mida soovite varundada, ja määrake ajakava. Pärast seda on kõik automaatselt. Täpsemate juhiste saamiseks vaadake kindlasti meie täielikku Windows 7 varundamise ja taastamise juhendit.

Süsteemipildi varundamine

SEOTUD:Süsteemipildi varundamise loomine Windows 7, 8 või 10 puhul

Saadaval ka varundamise ja taastamise tööriistas (Windows 7) leiate võimaluse luua kogu süsteemipildi varukoopia, mitte ainult valitud kaustade varukoopia.

See tööriist loob pilditõmmise kogu teie süsteemist - isiklikud failid, installitud rakendused, operatsioonisüsteemi failid ja kõik muu. Pildi varundamise kasutamise eelis seisneb taastamises. Kui kõvaketas peaks ebaõnnestuma, peate selle lihtsalt asendama ja seejärel pildi taastama. Olete seal, kus pooleli jäite, ilma et peaksite Windowsi, kõiki oma rakendusi uuesti installima ja seejärel varundatud failid üle kopeerima.

Ehkki need kõlavad suurepäraselt - ja enamasti ka on -, on pildi varundamisel mõned varjuküljed. Varundamisprotsess ise on veidi aeglasem, kuigi peaks siiski juhtuma üleöö hõlpsasti. Kuna varundate kõike, vajate varukoopiate salvestamiseks suuremat draivi. Ja kui peaksite taastama kõik, millest olete varundanud, ei saa te varundusest usaldusväärselt üksikuid kaustu ega faile. See on pigem kõik või mitte ükski olukord.

Samuti pole piltide varundamine Windows 8 ja 10 puhul nii vajalik kui varem. Funktsiooni Lähtesta arvuti tagastamine (millest räägime edaspidi selles artiklis) saate oma arvuti operatsioonisüsteemi tagasi oma algsesse olekusse. Seejärel peate lihtsalt rakendused uuesti installima ja üksikud failid taastama. Seega on tõesti teie enda kaaluda plusse ja miinuseid ning otsustada, mis teile kõige paremini sobib.

Kui soovite siiski kasutada pildi varundamise funktsiooni, leiate selle juhtpaneelilt Varundamine ja taastamine (Windows 7). Klõpsake lihtsalt akna vasakus servas valikul „Loo süsteemipilt”.

Saate valida, kuhu varukoopia salvestada - väline kõvaketas, DVD-d või võrgu asukoht - ja millised kettad lisada. Pärast varundamise lõppu palutakse teil luua ka süsteemi remondiketas, mida saate kasutada arvuti käivitamiseks ja seejärel oma pildi varundamise taastamiseks. Jällegi vaadake kindlasti meie täielikku juhendit süsteemipildi loomiseks lisateabe saamiseks.

OneDrive

Me kuuleme sind. OneDrive pole tegelikult varunduslahendus. Ja teil on õigus - see pole vähemalt traditsioonilises mõttes. Kuid OneDrive on nüüd täielikult Windowsi integreeritud. OneDrive'i salvestatud failid salvestatakse kohapeal, pilves ja ka kõigis muudes seadmetes, mille olete oma OneDrive'i kontoga sünkrooninud. Seega, kui peaksite Windowsi puhuma ja taaskäivitama nullist, peate lihtsalt sinna salvestatud failide taastamiseks OneDrive'i sisse logima.

Nii et kuigi see pole tõeline varunduslahendus, võib OneDrive teile pakkuda mõningast meelerahu selles osas, et teie isiklikud failid on vähemalt mitmes kohas salvestatud.

Sisseehitatud taastetööriistad Windowsis

Varundamine on ülioluline, kuid Windows sisaldab ka mitmeid taastetööriistu, mis võivad lihtsalt aidata teil neid varukoopiaid taastada.

Süsteemi taastamine

SEOTUD:Süsteemitaaste kasutamine operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10

Kui teil on Windowsi probleeme, mida tavalised tõrkeotsingu varred lihtsalt ei paranda, peaks süsteemitaaste olema proovitavate asjade loendis järgmine. See sobib suurepäraselt teatud tüüpi probleemide lahendamiseks, näiteks kui äsja installitud rakendus või riistvaradraiver asju rikub.

Süsteemitaaste töötab nii, et loob nii sageli taastepunkte. Taastepunktid on teie Windowsi süsteemifailide, teatud programmifailide, registrisätete ja riistvaradraiverite hetktõmmised. Taastepunkti saate luua igal ajal, kuigi Windows loob taastepunkti automaatselt üks kord nädalas. Samuti loob see taastepunkti vahetult enne suurt süsteemi sündmust, näiteks uue seadme draiveri, rakenduse või Windowsi värskenduse installimist.

Seejärel, kui midagi läheb valesti, saate käivitada süsteemitaaste ja osutada selle hiljutisele taastepunktile. See ennistab need süsteemi sätted, failid ja draiverid, tagastades teie Windowsi süsteemi sellesse varasemasse olekusse.

Vaadake kindlasti meie täielikku süsteemi taastamise juhendit, et saada üksikasju selle kohta, kuidas süsteemitaaste töötab, milliseid faile ja rakendusi see võib mõjutada ning kuidas veenduda, et see on teie süsteemis lubatud.

Täpsemad käivitusvalikud

Windows on alati pakkunud mingisugust taastekeskkonda, mis aitab teil tõrkeotsingut teha, kui teie arvuti ei käivitu. Windows 7-s saate juurdepääsu teatud täpsematele käivitusvalikutele - näiteks turvarežiimis käivitamine või käsuviibale jõudmine - vajutades süsteemi käivitamisel klahvi F8.

SEOTUD:Kuidas kasutada Windows 8 või 10 arvuti parandamiseks täpsemaid käivitusvalikuid

Windows 8-s ja 10-s töötavad edasijõudnute käivitusvalikud veidi teisiti, kuid need on endiselt olemas. Kui Windowsi ei saa normaalselt laadida, näete neid käivitamisvalikuid automaatselt. Neile muul viisil juurdepääsemiseks minge menüüsse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Taastamine> Täpsem käivitamine ja klõpsake nuppu „Taaskäivita kohe”. Võite ka Shift-klahvi all hoida, kui klõpsate menüüs Start käsku Taaskäivita.

SEOTUD:Kas peaksite kasutama Windows 10 siseringi eelvaateid?

Siit saate Windowsi taastada loodud süsteemipildilt, kasutada probleemide lahendamiseks süsteemitaaste ja teha muid hooldustoiminguid. Kui kasutate Windowsi eelvaate järku, lubab see menüü teil eelmisele järjele naasta, kui praegune järk ei käivitu või ei tööta korralikult. See sama menüü peaks ilmuma ka siis, kui teie arvuti ei saa Windowsi normaalselt laadida.

Taasteketta looja

SEOTUD:Olge valmis: looge Windowsi, Linuxi, Maci või Chrome OS-i jaoks taasteketas

Windows võimaldab teil luua ka taasteseadme, mis võimaldab teil pääseda juurde nendele täpsematele käivitusvalikutele, isegi kui teie Windowsi install täielikult kahjustub ja te ei pääse sellele menüüle juurde - või kui olete pidanud kõvaketta välja vahetama ja soovite pildi varundamise taastamiseks.

Taasteketta loomiseks klõpsake nuppu Start, tippige käsk „taastamine” ja valige käsk „Loo taasteketas”.

Viisardis „Taasteketta” peate vaid valima draivi (CD / DVD Windows 7-s, USB Windows 8-s või 10-s) ja laskma sellel kopeerida.

Kui see on tehtud, sildistage draiv ja hoidke seda kindlas kohas, et saaksite seda kasutada arvuti käivitamiseks, kui Windowsi ei laadita.

Lähtestage see arvuti

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma selle arvuti lähtestamise kohta Windows 8 ja 10

Funktsioon „Lähtesta see arvuti” on olnud üks Windows 8 ja 10 kõige toredamaid täiendusi. Seda kasutatakse arvuti vaikeseadete taastamiseks. See asendab sisuliselt vajaduse Windowsi alati uuesti installida nullist, kasutades installija DVD-d või USB-draivi. Käskige Windowsil selle asemel oma arvuti lähtestada ja see teeb teie eest töö ära - võimaldades samal ajal oma isiklikke faile soovi korral paigas hoida.

Pange tähele, et Windows 8-l olid eraldi suvandid „Värskenda oma arvutit” ja „Lähtesta arvuti”. Värskendus säilitas kõik teie failid ja isikupärastamise sätted, kuid määrake arvuti vaikeseaded ja desinstallisite töölauarakendused. Lähtestamine eemaldas kõik, sealhulgas teie failid, nagu Windowsi täieliku uuesti installimise nullist. Windows 10 lihtsustab asju ainult sellega, et tal on ainult lähtestamisvõimalus, kuid see võimaldab teil lähtestusprotsessi ajal otsustada, kas hoida oma isiklikke faile või mitte.

Kui eemaldate kõik, võite ka Windowsil käskida draiv turvaliselt kustutada - midagi, mida peaksite tegema enne Windows 10 arvutist või muust seadmest vabanemist.

Lõppkokkuvõttes ei tee maailma parimad varundus- ja taastetööriistad teile midagi head, kui te neid ei kasuta. Arvuti varundamine on tänapäeval nii lihtne, et tegelikult pole selle vabandamist. Nii et varundage see, hoidke varukoopiaid ka väljaspool veebisaiti ja õppige, kuidas neid taastamisvahendeid kasutada, kui neid vajate.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found