Kuidas uuendada Windows 10 Home-st Windows 10 Professional-iks?

Enamik uusi arvuteid on varustatud Windows 10 Home'iga, kuid saate uuendada Windows 10-st, et uuendada kodust Pro-ni. Kui täiendasite Windows 7 või 8.1 Professional väljaannetest, on teil juba Windows 10 Professional.

Kui otsustate Windows 10 Professional väljaandele üle minna, saate BitLockeri draivikrüptimise, integreeritud Hyper-V virtualiseerimise, sisseehitatud kaugtöölaua serveri ja muud ettevõttele suunatud funktsioonid, näiteks domeeniga liitumise.

Kui palju täiendamine maksab ja kuidas see töötab?

SEOTUD:Kas peaksite minema üle Windows 10 professionaalsele versioonile?

See versiooniuuendus maksab USA-s 99,99 dollarit. Microsoft määrab muud hinnad mujal maailmas, kuid hind peaks olema võrreldav.

Uuenduse saate osta otse Windowsi poest, nagu ostaksite rakenduse, muusika või filmi. Pärast seda värskendatakse Windows 10 automaatselt Professional väljaandeks ja lubatakse ainult Professionali funktsioonid.

Uuendamisele antakse litsents ainult ühele arvutile. Seega, kui ostsite Windows 10 Home jaemüügilitsentsi ja ostate Windows 10 Pro täienduse, töötab see täiendus ainult ühes arvutis. Kuigi teil on õigus algne Windows 10 Home'i litsents teisaldada teise arvutisse, ei jälgi see Windows 10 Pro uuendus teid teise arvutisse.

Kui ostate oma Windows 10 litsentsi oma arvuti loomiseks, selle asemel et osta Windows 10-ga kaasasolevat arvutit, on kulutõhusam lihtsalt Windows 10 Professional osta juba ette. Microsoft müüb Windows 10 Home'i 119 dollari eest ja Windows 10 Professionali 200 dollariga. Windows 10 Home'i ostmine ja seejärel Professional versioonile täiendamine maksab teile kokku 220 dollarit ja te ei saa selle Professionali täiendamise osa teise arvutisse teisaldada. Puudub, kui see on oluline, kui ostsite lihtsalt arvuti, kuhu on muidugi lisatud Windows 10 Home.

Pange tähele, et te ei saa Windows 10 Home'i uuendada versioonile Windows 10 Enterprise - see nõuab ettevõtte tootevõtmega täielikku uuesti installimist. Kodutarbijatele pole saadaval ühtegi Windows 10 Ultimate väljaannet, millel oleks Enterprise'i funktsioonid, nagu oli Windows 7 ja Vista puhul.

Kuidas uuendada operatsioonisüsteemi Windows 10 Home versiooniks Pro

Peate uuendama rakenduse Seaded kaudu. Selle avamiseks avage menüü Start või ekraan Start ja valige “Settings”.

Valige „Värskenda ja turvalisus“ ning seejärel valige „Aktiveerimine“. Näete siin kuvatud Windows 10 väljaannet.

Windows 10 Home'ilt Windows 10 Professional-ile täiendamiseks klõpsake või puudutage aktiveerimispaanil nuppu "Mine poodi".

Rakendus Windows Store avaneb spetsiaalsele ekraanile „Upgrade to Windows 10 Pro”. Siit saate klõpsata või puudutada nuppu „99,99 dollarit”, et osta Windows 10 Professionali täiendus poest nagu ostaksite poest midagi muud. Peate esitama oma Microsofti konto andmed ja makse üksikasjad.

Kui teil on Windows 10 Pro tootenumber, saate valida „Mul on Windows 10 Pro tootenumber” ja sisestada värskendamiseks tootenumber.

Need funktsioonid pole enamiku inimeste jaoks tegelikult vajalikud. Isegi selliseid funktsioone nagu Hyper-V virtualiseerimine ja kaugtöölaud saab asendada kolmanda osapoole virtualiseerimise ja kaugtöölaua juurdepääsutööriistadega. Kui te ei vaja ärifunktsioone, näiteks võimalust domeeniga liituda, jääb Windows 10 professionaalsete väljaannetega piiratud funktsioon endiselt BitLockeri draivikrüptimiseks.

Pildikrediit: DobaKung Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found