Mis vahe on CC-l ja BCC-l e-posti saatmisel?

CC ja BCC väljad meilide saatmisel töötavad sarnaselt. CC tähistab "süsinikueksemplari", samas kui BCC tähistab "pimekoopiat". Ehkki need terminid võisid e-posti leiutamise ajal kohe silma paista, on need tänapäeval vananenud.

CC ja BCC on mõlemad e-kirja koopiate saatmise viisid täiendavatele inimestele. Siiski saate meilisõnumi koopiaid saata ka teistele inimestele, määrates väljale Saaja mitu aadressi.

Süsiniku kopeerimine on selgitatud

Lühend CC pärineb "koopiast". Kui asetate süsinikpaberi lehe kahe paberitüki vahele, surub esimesele paberile kirjutamisel tekkiv surve süsinikpaberilt tindi teisele paberile, saades dokumendist täiendava koopia. Nagu füüsiline koopia, on ka CC viis e-kirja täiendavaid koopiaid teistele inimestele saata. Mõned inimesed viitavad CC-le kui "viisakuskoopiale", mis kirjeldab paremini, mis CC tegelikult on. CC-d kasutatakse sageli verbina, nagu on kirjas „I CC’d him in the email”.

Pildikrediit: Holger Ellgaard Wikimedia Commonsis

CC vs BCC

Kui lisate inimestele e-posti aadressi, on CC loend nähtav kõigile teistele adressaatidele. Näiteks kui teil on CC [email protected] ja [email protected] meilis, saavad Bob ja Jake mõlemad teada, et ka teine ​​sai selle meilisõnumi.

BCC tähistab “pimekoopiat”. Erinevalt CC-st ei näe keegi peale saatja BCC saajate loendit. Näiteks kui teil on [email protected] ja [email protected] BCC loendis ei tea Bob ega Jake, et teine ​​sai meili.

Keegi BCC loendis olevast isikust näeb kõike muud, sealhulgas CC loendit ja e-kirja sisu. BCC loend on aga salajane - keegi ei näe seda loendit, välja arvatud saatja. Kui inimene on BCC-loendis, näeb ta BCC-loendis ainult oma e-posti aadressi.

To vs CC

Väljad To ja CC töötavad sarnaselt. Sõltumata sellest, kas panete väljale Saaja neli e-posti aadressi või panete väljale Saaja ühe ja e-posti aadressi kolm e-posti aadressi, saavad kõik neli inimest sama e-posti aadressi. Samuti näevad nad väljadel Saaja ja Koopia kõigi teiste adressaatide e-posti aadresse.

E-posti etiketi osas on väli Saaja peamiselt teie e-posti põhisaajatele. CC väli on mõeldud koopia edastamiseks teistele huvitatud isikutele nende teadmiseks. See pole konkreetne reegel ning To ja CC kasutamine on erinev.

Oletame näiteks, et teie ülemus soovib, et saaksite kaebuse korral kliendile meilisõnumeid saata. Te paneksite kliendi e-posti aadressi väljale ja ülemuse e-posti aadressi väljale CC, nii et teie ülemus saaks e-kirja koopia. Kui te ei tahtnud, et klient näeks teie ülemuse e-posti aadressi, lisage selle asemel väljale BCC oma ülemuse aadress.

Millal kasutada CC-d ja BCC-d

CC on kasulik, kui:

  • Tahate, et keegi teine ​​saaks e-kirja koopia, kuid ta ei kuulu nende peamiste saajate hulka.
  • Soovite, et sõnumi saajad teaksid teisi inimesi, kellele sõnum on saadetud.

BCC on kasulik, kui:

  • Soovite, et keegi teine ​​saaks e-kirja, kuid te ei soovi, et e-posti peamised saajad näeksid, et olete sellele teisele inimesele koopia saatnud. Näiteks kui teil on probleeme kolleegidega, võite saata neile selle kohta meili ja BCC personaliosakonna. HR saab nende kohta koopia, kuid teie kaastöötaja ei oleks sellest teadlik.
  • Soovite saata e-kirja koopia suurele hulgale inimestele. Näiteks kui teil on postiloend, kus on palju inimesi, võite need lisada väljale BCC. Keegi ei näe kellegi teise e-posti aadressi. Kui märkisite hoopis need inimesed, paljastaksite nende e-posti aadressid ja nad näeksid oma e-posti programmis pikka loendit CC meilidest. Võite isegi panna oma e-posti aadressi väljale ja lisada kõik muud aadressid väljale BCC, varjates kõigi e-posti aadressi üksteise eest.

BCC, vastused ja meililõngad

Pange tähele, et e-posti lõimede puhul ei tööta BCC nagu CC. Näiteks kui saadate e-kirja aadressile [email protected] ja BCC [email protected] , Jake saab teie saadetud algse e-kirja. Kui aga Bob vastab, ei saa Jake Bobi vastuse koopiat. Bobi meiliprogramm ei näe, et Jake oleks kunagi meili saanud, seega ei saada see talle vastuse koopiat.

Muidugi võite jätkata BCC Jake'i edasiste meilide saatmist või edastada talle vastuse koopia. Samuti on võimalik, et Bob võib Jake'i e-kirja CC-väljalt kustutada ja teile otse vastata, kui te selle asemel Jake'i soovite. Kuid inimesed saavad palju tõenäolisemalt kõik vastused e-kirja lõimena, kui te neile CC-d lisate. Kui te neid BCC-ga teete, peate neid silmuses hoidma.

Praktikas võib see olla seotud e-posti etiketiga ja erinevad inimesed kasutavad neid välju erinevalt - eriti väljad Saaja ja CC. Ärge üllatage, kui näete, et neid kasutatakse erinevalt.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found