Kuidas varundada ja taastada Windowsi märkmikke

Kui kasutate rakendust Windowsi märkmikud, on teil hea meel teada, et saate märkmeid varundada ja soovi korral isegi teise arvutisse teisaldada. Kuidas seda teha, sõltub lihtsalt sellest, millist Windowsi versiooni te kasutate.

SEOTUD:Kuidas kasutada märkmikke Windows 10-s

Sarnaselt reaalse maailma kolleegile on ka Windowsi märkmemärkide rakenduse abil lihtne märkmeid üles kirjutada seal, kus neid näete - otse töölaual. Kuni aastapäeva Windows 10 värskendamiseni oli Sticky Notes töölauarakendus. Alates aastapäeva värskendusest sai Sticky Notesist hoopis Windows Store'i rakendus. Poe rakendus lisas küll mõned huvitavad funktsioonid - nt tindi tugi -, kuid see ei lase ikkagi arvutite vahel märkmeid sünkroonida, isegi kui nad kasutavad sama Microsofti kontot. Kleepmärkmete varundamine, et saaksite need teise arvutisse teisaldada, on üsna lihtne, olenemata sellest, millist versiooni te kasutate. Suur erinevus on kohtades, kus neid märkmeid hoitakse.

Selle asemel sünkroonige oma märkmikud

Uuenda: Meid on teavitatud, et järgmine meetod ei tööta enam kleepuvate märkmete uusimate versioonidega. Õnneks lisas Microsoft pilvesünkroonimise rakendusele Sticky Notes! Klõpsake lihtsalt aknas Kleepmärkmed hammasratta kujulist ikooni Seaded, klõpsake nuppu Logi sisse ja logige sisse oma Microsofti kontole, et sünkroonida oma märkmikud teie Microsofti kontoga. Kleepmärkmetele juurdepääsemiseks logige sisse teises Microsofti kontol sama Microsofti kontoga.

Esiteks: Kuva peidetud failid

Sticky Notes salvestab märkmed peidetud kausta sügavasse kataloogi Kasutajad, nii et peate enne alustamist veenduma, et teil on peidetud kaustad nähtavad. Windows 8 või 10 puhul avage File Explorer, lülitage vahekaardile „View”, klõpsake nuppu „Show / hide” ja lubage seejärel valik „Varjatud üksused”.

Windows 7-s peate tegelikult valima Tööriistad> Kaustasuvandid, lülituma vahekaardile „Vaade” ja seejärel valiku „Kuva peidetud failid, kaustad ja kettad”.

Kleepmärkmete failide varundamine Windows 10 aastapäeva värskenduses (järk 1607) või uuem

SEOTUD:Kuidas teada saada, milline Windows 10 järk ja versioon teil on

Nüüd olete valmis leidma kausta Sticky Notes. Kui kasutate Windows 10 aastapäeva värskendust (järk 1607 või uuem), leiate need järgmisest asukohast kasutajanimi on muidugi tegeliku kasutajakonto nimi. Sirvige seal või kopeerige ja kleepige asukoht lihtsalt oma File Exploreri aadressiribale:

C: \ Kasutajad \kasutajanimi\ AppData \ Local \ Packages \ Microsoft.MicrosoftStickyNotes_8wekyb3d8bbwe \

Kõik, mida peate tegema, on kopeerida kõik selles asukohas asuvasse varukoopia kausta, kuhu soovite. Pidage lihtsalt meeles, et soovite nendest üksustest perioodiliselt varundada, et teil oleks uus koopia või veenduge, et need oleksid teie tavapärases varundamise režiimis.

Failide taastamiseks märkmikele - ütleme teises arvutis, et teil oleksid samad märkmed - veenduge kõigepealt, et rakendus Sticky Notes oleks suletud. Leidke sama kaust, millele juhatasime, ja kopeerige kõik oma varundatud failid sinna, kirjutades üle kõik, mis seal praegu on. Kleepuvate märkmete uuesti käivitamisel peaksid varem varundatud märkmed ilmuma.

Kleepmärkmete failide varundamine Windows 10 aastapäeva eelsel värskendusel, Windows 8 ja Windows 7

Kui teil on enne aastapäeva värskendust Windows 7, Windows 8 või Windows 10 järk (kõik, mis on madalam kui ehitis 1607), on nende varundamise ja taastamise protsess sama. Erinevus rakenduse töölauaversiooniga seisneb asukohafailide salvestamises. Nendest varasematest versioonidest leiate märkmefailid siit:

C: \ Kasutajad \kasutajanimi\ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Sticky Notes \

Seekord pange tähele, et hulga kaustade nägemise asemel näete ühte faili: StickyNotes.snt. Kopeerige see fail varukoopia asukohta või arvutis samasse kohta, kuhu soovite märkmeid teisaldada.

On veel üks asi, millest peaksite teadlik olema. Kleepmärkmete töölaua ja poe rakenduse versioonide märkused ei ühildu. Näiteks ei saa te märkmeid kopeerida arvutist, milles töötab Windows 7, arvutisse, kus töötab Windows 10 Anniversary Update.