Kuidas saada tasuta internetti (kodus ja avalikult)

Tasuta internetiühendus on kõikjal meie ümber. Nende nõuannete ja nippide abil saate leida tasuta ühenduse kodus või väljas olles. Isegi kui teil pole arvutit, on teie kohalik avalik raamatukogu teid tõenäoliselt kajastanud.

Välja ja kohta: avalik (ja äri) WiFi

Tasuta WiFi-levialad on linnapiirkondades tavalised. Kuid isegi kui olete väljasõidul, sõidate tõenäoliselt paljudest ettevõtetest, kes pakuvad tasuta WiFi-ühendust.

Mõnes linnas pakutakse avalikke WiFi-võrke, mis võivad olla saadaval parkides ja muudes avalikes vaatamisväärsustes. See on siiski suuremates linnades tavalisem kui väiksemates linnades.

Paljud ettevõtted pakuvad tasuta WiFi-leviala. Sellised kohvipoed nagu Starbucks ja muud väiksemad sõltumatud kohvikud on selle poolest kuulsad, kuid sellega ei piirduta. Kiirtoidurestoranid nagu McDonald’s ja kauplused nagu Walmart ja Target pakuvad ka tasuta WiFi-ühendust. WiFi pole saadaval igas poes, kuid paljudes neist.

Need on vaid näited suurtest kettidest, mis pakuvad tasuta WiFi-ühendust. Paljud teised ketid pakuvad ka tasuta WiFi-ühendust. Tasuta WiFi on levinud ka paljudes väiksemates ettevõtetes, sealhulgas kohvikutes, baarides ja restoranides.

Nimetame neid WiFi-levialasid "tasuta", kuid tavaliselt eeldatakse, et ostate midagi, kui külastate tasuta WiFi-ga ettevõtet. Siiski, kui peate kiiret kohvi haarama või poest midagi ostma, saate selle tegemise ajal tasuta WiFi-ühendust saada.

Avaliku WiFi kasutamisel on mõned riskid, kuid see on palju turvalisem kui varem.

Kui teil on kodus Internet: teie Interneti-teenuse pakkuja WiFi

Kui maksate Interneti-ühenduse eest kodus, on hea võimalus, et teie Interneti-teenuse pakkuja haldab WiFi-levialade võrku, millega saate tasuta ühendust luua. Need võivad pakkuda kodust eemal olles üsna head kajastust. Peate lihtsalt hotspotiga ühenduse looma ja oma Interneti-teenuse pakkuja kontoga sisse logima.

Näiteks AT&T, Comcast, Cox, Optimum ja Spectrum on vaid mõned Interneti-teenuse pakkujad, kes pakuvad WiFi-leviala. Comcast nimetab neid „Xfinity WiFi” leviala. Paljud Interneti-teenuse pakkujad väljaspool USA-d pakuvad sarnaseid võrke. Küsige oma Interneti-teenuse pakkujalt, et näha, mida ta pakub.

Interneti-teenuse pakkujad muudavad inimeste koduruuterid üldjuhul avalikeks WiFi-levialadeks, seega leiate, et need on sageli Interneti-teenuse pakkuja levialas laialt levinud. Näiteks kui teil on Comcast ja see on teie linnas tavaline, näete tõenäoliselt kõikjal Xfinity WiFi leviala. Kui aga reisite kuhugi, kus Comcast teenust ei paku, ei pruugi te neid üldse näha.

Eeldades, et teil on Interneti-ühendus kodus ja soovite Interneti-ühendust liikvel olles, on see suurepärane võimalus tasuta Interneti-ühenduse saamiseks kodust eemal olles.

Kodus: hankige tasuta (või väga odav) Internet

Kodus tasuta internetiühenduse saamine on veidi keerulisem. Kui elate tihedas linnapiirkonnas, võite olla võimeline ühenduse looma avatud avaliku WiFi-võrguga ja kasutama seda peamise Interneti-juurdepääsuna. Ilmselt pole see muidugi nii kiire kui spetsiaalne kodu Interneti-ühendus.

Võite proovida jagada ka kellegi teise WiFi-ühendust. Näiteks kui teil on oma naabriga head suhted, laseksid nad teid võib-olla oma WiFi-le. See on võimalik.

Tõenäoliselt ei saa te oma tasuta Interneti-ühendust. Kui teil on lauatelefon, on endiselt võimalik kasutada tasuta sissehelistamise Interneti-teenuse pakkujat, näiteks NetZero, mis annab teile 10 tundi kuus sirvimist tasuta. Kuid see on pakitud reklaamidega, on väga aeglane (mäletate 90ndatel Internetti?) Ja see nõuab selle lauatelefoni arve. See pole kaugeltki hea variant.

Paljud Interneti-teenuse pakkujad pakuvad subsideeritud madala sissetulekuga plaane. Selle allahindluse saamiseks peate tavaliselt juba kvalifitseeruma riikliku abiprogrammi saamiseks. Näiteks pakub Comcast kvalifitseerunutele oma Internet Essentialsi paketti 10 dollarit kuus. See pole tasuta, kuid need plaanid pakuvad kõige odavamat koduinternetti, mille eest saate maksta. Sarnased subsideeritud plaanid võivad olla saadaval ka teistes riikides.

Kuigi need plaanid on mõeldud madala sissetulekuga peredele ja üksikisikutele, võite oma igakuist Interneti-arvet vähendada, viies oma kava madalamale tasemele või pidades läbirääkimisi oma Interneti-teenuse pakkujaga. Võimalik, et saate säästa raha, ostes kaabelmodemi ja vältides ka neid igakuiseid renditasusid.

Kusagil: kuidas on aga tasuta mobiilse juurdepääsuga?

Kas teadsite, et saate tasuta mobiilset internetti kõikjal USA-s? Mõned mobiilsideteenuse pakkujad pakuvad iga kuu põhiplaane, kus on mõned tasuta andmed. Saate seda kasutada nutitelefonis või isegi saada WiFi-leviala. Nad panustavad kihlvedudele, et nad saavad teilt kuidagi raha saada pärast seda, kui olete klient.

Näiteks pakub FreedomPop igal kuul tasuta 200 MB andmeid. Seda pole üldse palju - aga see on tasuta. Alustamiseks peate ostma oma telefoni, tahvelarvuti või WiFi-leviala jaoks FreedomPopi SIM-kaardi.

Vaadakem, olgem ausad: 200 MB pole üldse palju andmeid ja FreedomPopi-sugusel ettevõttel pole tõenäoliselt parimat klienditeenindust. Ajakiri TIME kirjutas oma varjutatud äritavadest juba 2013. aastal ja me pole kindlad, kui palju on muutunud. Me pole seda ise proovinud ega saa seda kinnitada. Kuid tasuta on tasuta ja see on olemas.

FCC pakub ka Lifeline abiprogrammi, mis pakub subsideeritud mobiilsideteenust madala sissetulekuga leibkondadele. Kui kvalifitseerute, võite saada Lifeline programmi kaudu soodushinnaga või isegi tasuta mobiilandmeid. Näiteks reklaamib Virgin Mobile’s Assurance Wireless Lifeline'i kaudu tasuta igakuiste andmetega telefonipaketti.

Arvutit pole vaja: avalikud raamatukogud

Rahvaraamatukogud on võimsad, sageli tähelepanuta jäetud ressursid. Teie kohalik avalik raamatukogu pakub tõenäoliselt tasuta avalikku WiFi-ühendust, mida saate kasutada nii kaua kui soovite, koos mugava istekohaga.

Raamatukogud pakuvad üldjuhul ka arvuteid, mida saate kasutada. Sõltuvalt teie teegist võib arvuti kasutamisel olla ajaline piirang, nii et kõik, kes tahavad arvutit kasutada, saavad seda teha.

Teie kohalik raamatukogu pakub tõenäoliselt ka palju muud. Blu-Rays, DVD-d, CD-d ja võib-olla isegi videomängud on tavalised. Paljud raamatukogud pakuvad tasuta juurdepääsu ka veebikursustele, ajalehtedele, voogedastusteenustele, e-raamatutele ja heliraamatutele.

SEOTUD:Mitte ainult raamatud: kõik teie kohaliku raamatukogu tasuta digitaalsed asjad võivad pakkuda


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found