Aktiivse võrguprofiili nime muutmine või ümbernimetamine Windows 10-s

Windows 10 loob võrguga ühenduse loomisel automaatselt võrguprofiili. Etherneti võrgud kannavad nime „Network” (võrk), traadita võrgud aga leviala SSID järgi. Kuid saate need ümber nimetada lihtsa registrihäkkimise või kohaliku turvapoliitika seadega.

See nimi kuvatakse võrgu- ja jagamiskeskuse jaotises „Aktiivsete võrkude kuvamine”. Võrkude ümbernimetamine on eriti kasulik, kui teil on mitu juhtmega võrguprofiili nimega „Võrk” ja „Võrk 2”, kuna see võimaldab teil öelda, milline on teie aktiivne võrguprofiil.

Windowsi kodukasutajad: nimetage võrguprofiil ümber registri muutmisega

Kui teil on Windows 10 Home, peate võrguprofiili ümbernimetamiseks registrit muutma. Saate seda teha ka siis, kui teil on Windows 10 Professional või Enterprise ja soovite oma profiilid registri muutmisega pigem ümber nimetada. (Kui teil on aga Windows Pro või Enterprise, soovitame järgmises jaotises kasutada lihtsamat kohaliku turbepoliitika redaktori meetodit.)

Siin on meie tavaline hoiatus: registriredaktor on võimas süsteemitööriist ja selle väärkasutamine võib muuta teie Windowsi süsteemi ebastabiilseks või isegi mittetoimivaks. See on üsna lihtne registrihäkk ja teil ei tohiks olla probleeme seni, kuni järgite meie juhiseid. Kui te pole aga kunagi varem registriredaktoriga koostööd teinud, kaaluge enne alustamist selle kasutamise kohta. Samuti soovitame igaks juhuks enne muudatuste tegemist varundada registri (ja arvuti!).

Esmalt käivitage registriredaktor. Selleks klõpsake nuppu Start ja tippige regedit otsingukasti. Vajutage sisestusklahvi ja lubage sellel arvutis muudatusi teha.

Sirvige registriredaktori aknas vasakul külgribal järgmist klahvi. Võite aadressi ka registriredaktori aadressiribale kopeerida ja vajutada sisestusklahvi.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ NetworkList \ Profiles

Selle laiendamiseks ja selle sisu vaatamiseks klõpsake alamvõtmest “Profiilid” vasakul asuvat väikest noolt.

Profiilide all olevad võtmed (kaustad) esindavad üht teie võrguprofiili. Neil on pikad nimed, mis on profiile esindavad GUID-id (globaalselt unikaalsed identifikaatorid).

Klõpsake iga klahvi Profiilid all ja uurige välja "ProfileName", et näha profiili, millele võti vastab. Näiteks kui soovite ümber nimetada võrgu nimega “Network1”, klõpsake igal klahvil, kuni näete profiiliName paremal olevat klahvi, mille tekst on “Network1”.

Topeltklõpsake ümbernimetatava võrgu väärtust “ProfileName”.

Tippige väljale „Väärtusandmed” võrguprofiili uus nimi ja klõpsake nuppu „OK”.

Võrguprofiilil on nüüd uus nimi. Teiste profiilide ümbernimetamiseks saate seda protsessi korrata. Kui olete lõpetanud, saate registriredaktori akna sulgeda.

Enne juhtpaneelil meie aktiivse võrgu profiili nime muutmist pidime välja logima ja uuesti sisse logima. Kui nimi ei muutu kohe, taaskäivitage arvuti või logige välja ja uuesti sisse.

Võrgu nime edaspidiseks muutmiseks naaske siia, topeltklõpsake sobival väärtusel „ProfileName” veel kord ja sisestage uus nimi.

Windows Pro ja ettevõtte kasutajad: nimetage võrguprofiil ümber kohaliku turvapoliitika redigeerija abil

Kui teil on Windows 10 Professional, Enterprise või Education, võite registriredaktori vahele jätta ja kasutada võrgu ümbernimetamiseks kohalikku turvapoliitika redaktorit. Teil ei pruugi sellele tööriistale juurde pääseda, kui olete ettevõtte võrgus ja teie arvuti on osa domeenist.

Selle utiliidi avamiseks klõpsake nuppu Start, tippige secpol.msc menüü Start otsingukasti ja vajutage sisestusklahvi.

(Kui te ei leia seda tööriista oma süsteemist, kasutate Windows 10 Home. Selle asemel peate kasutama registriredaktori meetodit.)

Valige vasakpoolsel paanil „Network List Manager Policies”. Näete kõigi oma süsteemi võrguprofiilide loendit.

Profiili ümbernimetamiseks topeltklõpsake seda.

Valige kast „Nimi”, tippige võrgule uus nimi ja klõpsake siis nuppu „OK”.

Täiendavate profiilide ümbernimetamiseks topeltklõpsake kõiki, mida soovite ümber nimetada, ja muutke nende nime samamoodi.

Aktiivse võrgu nimi muutus meie süsteemi võrgu- ja jagamiskeskuses kohe. Kui nimi ei muutu arvutis kohe, proovige välja logida ja uuesti sisse logida - või taaskäivitage arvuti.

Kui mõtlete tulevikus ümber, naaske siia. Valige nimesektsioonis „Pole konfigureeritud” ja seejärel klõpsake vaikenime taastamiseks nuppu „OK”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found