Kuidas ühendada mitu sektsiooni üheks sektsiooniks

Mõned tootjad tarnivad personaalarvuteid koos sisemiste draividega, mis on jagatud mitmeks sektsiooniks - üks Windowsi operatsioonisüsteemi jaoks ja tühi „andmete” sektsioon teie isiklike failide jaoks. Soovi korral saate need sektsioonid ühendada üheks.

Seda trikki saab kasutada ka taastesektsioonide eemaldamiseks, vabastades ruumi, mida tavaliselt kasutatakse taasteandmete jaoks. Või kui seadistate mitme sektsiooniga arvuti, saate selle kõik tagasi võtta.

Miks mõned arvutid tarnivad mitme vaheseinaga?

SEOTUD:Kuidas luua Windowsi jaoks eraldi andmesektsioon

Tundub, et mõned arvutitootjad arvavad, et ühe sektsiooni pühendamine operatsioonisüsteemile ja teine ​​andmetele tagab nende kahe puhta eraldatuse, mis võimaldab teil operatsioonisüsteemi pühkida ja uuesti installida, hoides oma andmeid eraldi piirkonnas.

See võib mõnele inimesele olla mugav, kuid sageli pole see vajalik. Windows 10 funktsioon „Lähtesta see arvuti” lähtestab Windowsi vaikesätted ilma teie isikuandmeid kustutamata, isegi kui mõlemad asuvad samas sektsioonis. See jagab kõvakettaruumi kaheks tükiks ja võite täita ühe sektsiooni ja pärast seda pole teil ruumi süsteemi sektsioonis olevate programmide jaoks või andmepartii andmefailide jaoks.

Selle asemel, et tootja valitud draiviseadistusi kasutada, saate seda ise muuta. See on kiire, lihtne ja peaks olema üsna ohutu. Kõike saate teha ka Windowsi kaudu.

Pange tähele, et mõnes arvutis on tegelikult mitu kõvaketast. Kui nad seda teevad, ei saa te tavaliselt neid mitu draivi üheks partitsiooniks kombineerida ilma täpsemate trikkideta.

Kustutage üks partitsioon ja laiendage teine

Alustame kõigepealt ühe sektsiooni kustutamisest. Kui teil on uus arvuti, millel on üks partitsioon, mis sisaldab teie süsteemifaile, ja tühi partitsioon sildiga „DATA” või midagi muud sarnast, kustutame tühja partitsiooni.

Kui teil on selles sektsioonis juba andmefaile, peaksite need kustutatavast andmepartitsioonist teisaldama oma süsteemi sektsiooni, mille soovite säilitada. Kui ruumi pole, saate failid ajutiselt teisaldada välisele kõvakettale või USB-mälupulgale. Hoidke need failid lihtsalt partitsioonilt ära, kuna need lähevad partitsiooni kustutamisel kaduma.

Kui olete valmis, avage kettahalduse utiliit. Windows 10 või 8.1 korral paremklõpsake nuppu Start ja valige käsk „Disk Management”. Windows 7-s vajutage Windows Key + R, tippige dialoogi Käivita “diskmgmt.msc” ja vajutage sisestusklahvi.

Leidke kaks sektsiooni, mida soovite kombineerida. Allpool toodud näites ühendame OS (C :) partitsiooni DATA (D :) partitsiooniga.

Need kaks sektsiooni peavad olema samal kettal. Kui nad on erinevatel draividel, siis see ei toimi. Samuti peavad need draivil olema üksteisega külgnevad, muidu peate natuke rohkem tööd tegema.

Eemaldage teine ​​sektsioon, paremklõpsates seda siin ja valides „Kustuta köide“. Pidage meeles: seda tehes kaotate kõik partitsioonil olevad failid!

Järgmisena paremklõpsake ülejäänud partitsiooni, mida soovite suurendada, ja klõpsake valikut "Suurenda helitugevust".

Klõpsake viisardi kaudu läbi ja aktsepteerige vaikevõimalusi, et suurendada partitsiooni maksimaalse vaba ruumi mahuni. See laieneb vabasse ruumi, mis jääb järele pärast kõrvalasuva partitsiooni kustutamist.

See on nii lihtne ja muutus toimub kohe ja toimub ilma taaskäivitamiseta. Teine sektsioon on kadunud ja esimene sektsioon sisaldab nüüd kogu teisele varem eraldatud salvestusruumi.

Te ei saa luua sektsiooni, mis laieneb mitmel kettal. Windows 8-s lisatud salvestusruumide funktsioon võimaldab teil ühendada mitu füüsilist kõvaketast üheks loogiliseks kettaks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found