Kuidas eemaldada Microsoft Wordi pildi taust

Nii tihti võiksite oma Wordi dokumendi pildilt tausta eemaldada, jättes selle asemel läbipaistva ala. Võite pöörduda täisfunktsionaalse pildiredaktori poole, kuid saate seda teha ka otse Microsoft Wordis. Nii toimige järgmiselt.

On palju põhjuseid, miks võiksite pildilt tausta eemaldada. Võib-olla soovite keskenduda ühele konkreetsele inimesele või objektile, ilma et taust segaks. Võib-olla ei sobi taustavärv teie dokumendi muude värvidega hästi. Või äkki soovite lihtsalt kasutada Wordi teksti pakkimise tööriistu, et saada tekst tihedamalt pildi ümber. Mis iganes teie põhjus on, on Wordis pildilt tausta eemaldamine üsna lihtne.

Siin on hoiatus, et Wordi pilditöötlustööriistad pole nii keerukad kui need, mida leiate näiteks Photoshopist või isegi muudest pilditöötlusrakendustest. Need toimivad kõige paremini, kui teil on üsna lihtne pilt selgelt määratletud teemaga.

Kuidas eemaldada Wordi pildi taust

Oletame, et olete pildi juba oma Wordi dokumenti sisestanud. Kui ei, siis jätkake ja tehke seda kohe.

Selle valimiseks klõpsake pilti. Seda tehes märkate, et lindile ilmub täiendav vahekaart „Vorming”. Lülitage sellele vahekaardile ja seejärel klõpsake vasakpoolses servas nuppu „Eemalda taust”.

Sõna värvib pildi tausta magenta värviga; kõik magenta värviga pildilt eemaldatakse. See on Microsofti katse tuvastada pildi taust automaatselt.

Nagu näete, ei ole Word piisavalt keeruline, et enamikul piltidel tausta täpselt välja valida. See on ok. Word pakub kahte tööriista, mis aitavad teil asju korda teha.

Nüüd peaksite lindil nägema uut vahekaarti „Tausta eemaldamine”, millel on mõned võimalused: märkida säilitatavad alad, märkida eemaldatavad alad, visata kõik muudatused ja hoida muudatused.

Naastes meie näite juurde, näete, et Word ei tähistanud osa taustast õigesti - otse meie tiigri näo ees on endiselt näha rohtu. Samuti märkis Word tausta osana tiigri osa (pea taga oleva ala) valesti. Selle parandamiseks kasutame nii tööriistu "Märgi säilitatavad alad" kui ka "Eemaldatavad alad".

Alustame aladest, mida soovime säilitada. Klõpsake nuppu "Märgi säilitatavad alad".

Teie kursor muutub pliiatsiks, mis võimaldab teil esile tuua pildi alad, mida soovite säilitada. Võite klõpsata kohapeal või joonistada natuke. Kõige paremini toimiva leidmiseks peate oma pildiga katsetama. Pidage meeles, et saate toimingu tagasi võtta, kui lähete liiga kaugele, või võite klõpsata nupul „Loobu kõikidest muudatustest”, et kõik muudatused kustutada ja uuesti alustada.

Kui olete asjad ära märkinud, saate efekti nägemiseks klõpsata pildi välisküljel. Pärast seda, kui oleme oma tiigril mõned alad märkinud, et neid hoida, on nüüd pilt, mis näeb välja natuke selline.

Järgmisena märgime pildilt eemaldatavad alad. Meie puhul jääb see natuke tausta alles. Seekord klõpsake nuppu "Märgi eemaldatavad alad".

Jällegi muutub teie osuti pliiatsiks. Seekord klõpsake või värvige alad, mille soovite pildilt eemaldada. Nad peaksid muutuma magenta, kui te seda teete.

Töö kontrollimiseks klõpsake igal ajal pildil. Kui olete rahul, klõpsake vahekaardil „Taustal eemaldamine” nuppu „Muudatuste säilitamine”.

Teil peaks nüüd olema puhas ja taustavaba pilt!

See on kõik, mis seal on!