Kuidas pääseda juurde Windowsi jagatud kaustadele Androidis, iPadis ja iPhone'is

Jagage kausta Windowsi sisseehitatud jagamisvalikutega ja pääsete sellele juurde Android-seadmes, iPadis või iPhone'is. See on mugav viis videote voogesitamiseks arvutist või juurdepääsuks teistele failidele juhtmevabalt.

Maci või Linuxi kaudu jagatud kaustadele pääsete juurde täpselt samamoodi. Peate lihtsalt kaustu jagama, et need oleksid Windowsi arvutitest juurdepääsetavad. Need ilmuvad teie saadaolevate Windowsi arvutite kõrval.

Kuidas kausta jagada

SEOTUD:Kuidas jagada faile võrgus Windowsi, Maci ja Linuxi arvutite vahel

Nagu jagatud Windowsi kausta pääsemisel Linuxist või Mac OS X-ist, ei saa ka selle jaoks kodurühma kasutada. Peate oma kausta vanamoodsalt kättesaadavaks tegema. Avage juhtpaneel, klõpsake jaotises Võrk ja Internet käsku Vali kodurühm ja jagamisvalikud ning klõpsake nuppu Muuda jagamise täpsemaid sätteid. Lubage failide ja printerite ühiskasutusfunktsioon.

SEOTUD:Võrgu jagamise seadete kohandamine

Samuti võite siin konfigureerida muud jagamise täpsemad seaded. Näiteks võite lubada juurdepääsu oma failidele ilma paroolita, kui usaldate kõiki oma kohaliku võrgu seadmeid.

Kui failide ja printerite ühiskasutus on lubatud, saate avada File Exploreri või Windows Exploreri, paremklõpsake kaustas, mida soovite jagada, ja valige Properties. Klõpsake nuppu Jaga ja muutke kaust võrgus kättesaadavaks.

]

See funktsioon muudab failid kättesaadavaks kohalikus võrgus, nii et teie arvuti ja mobiilseadmed peavad olema samas kohalikus võrgus. Te ei pääse Windowsi jagatud kaustale juurde Interneti kaudu ega siis, kui teie nutitelefon on ühendatud mobiilse andmesidega - see peab olema ühendatud WiFi-ga.

Juurdepääs jagatud kaustale Androidis

SEOTUD:Kuidas pääseda Androidi jagatud Windowsi kaustadele ja voogesitada videoid WiFi kaudu

Androidil pole sisseehitatud failihalduri rakendust, seega pole Windowsi jagatud kaustadele juurdepääsemiseks sisseehitatud viisi, nagu pole sisseehitatud viisi SD-kaardil olevate failide sirvimiseks.

Androidi jaoks on saadaval palju erinevaid failihaldureid ja paljud neist sisaldavad seda funktsiooni. Meile meeldib ES File Exploreri rakendus, mis on tasuta ja võimaldab juurdepääsu failidele väga erinevates süsteemides.

Uuenda: ES File Explorer pole enam saadaval. Kui otsite asendajat, meeldib meile Solid Explorer. Samuti saab SMB-protokolli abil ühenduse luua Windowsi võrguaktsiatega.

Installige ES File Explorer, käivitage see, puudutage menüünuppu (see näeb välja nagu maakera ees olev telefon), puudutage Network ja puudutage LAN.

Puudutage nuppu Skannimine ja ES File Explorer otsib teie võrku faile jagavate Windowsi arvutite jaoks. See loetleb teie arvutid nende kohalike IP-aadresside järgi, seega puudutage oma Windowsi arvuti IP-aadressi. Võimalik, et peate sisestama kasutajanime ja parooli, olenevalt failide jagamise seadistamise viisist.

Android on üsna paindlik, nii et saate oma Windowsi ühiskasutusega faile avada teistes rakendustes või hõlpsalt oma seadme kohalikku salvestusruumi hilisemaks kasutamiseks kopeerida. Samuti saate videoid voogedastada otse oma võrgu ühiskasutusest, kasutades oma arvutit meediumiserverina, ilma et peaksite mingit spetsiaalset tarkvara nõudma.

Juurdepääs jagatud kaustale iOS-is

Windowsi jagamistele või muudele failisüsteemidele juurdepääsemiseks ja nende sirvimiseks vajate kolmanda osapoole failihalduse rakendust. Neid on App Store'is saadaval üsna palju. Testisime FileExplorer Free - see on poleeritud, tasuta ja töötab hästi.

Käivitage rakendus, puudutage nuppu + ja toksake Windowsi, et lisada Windowsi võrgujagu.

FileExplorer otsib teie kohalikku võrku faile jagavate Windowsi arvutite jaoks ja kuvab need loendis. Puudutage ühte neist arvutitest, et vaadata selle jagatud faile. Teil palutakse sisestada kasutajanimi ja parool või proovida külalisena sisse logida.

Failihalduse ja failide seostamise osas on iOS vähem paindlik, seega saate nende failidega vähem teha. Siiski saate videofaili ikkagi otse jagatud kaustast avada ja oma seadmes esitada või sarnaselt teistele meediumifailidele juurde pääseda. Konkreetses rakenduses faili avamiseks võite kasutada ka funktsiooni Ava sisse.

Windowsi võrgufailide jagamise protokoll on tuntud kui CIFS, mis on SMB-protokolli rakendus. kui otsite mõnda muud Androidi või iOS-i rakendust, millel on juurdepääs seda tüüpi failidele, otsige Google Playst või Apple'i App Store'ist sõna "SMB" või "CIFS".