Kuidas kirjutada mis tahes videofail esitatavale Blu-Ray plaadile

Kui olete oma raamatukogu mugavamaks muutmiseks oma Blu-Ray kollektsiooni rippinud, võiksite ka varundada või koopia kasutada, et te ei kahjustaks originaali. Siit saate teada, kuidas oma filmide või isegi oma koduvideote koopiad Windowsis või MacOS-is esitatavaks Blu-Ray'ks kirjutada.

Mida vajate

SEOTUD:Kuidas riputada Blu-Ray plaate MakeMKV ja käsipiduriga

Oma mängitava Blu-Ray loomiseks vajate alustamiseks järgmist:

  • Blu-Ray põleti draiv: Selleks ajaks, kui Blu-Ray sai ühiseks standardiks, jätsid paljud arvutid optilisi draive üldse vahele. Kui teil seda veel pole, peate ostma Blu-Ray põleti draivi, mille hind on tavaliselt umbes 40–60 dollarit, olenevalt sellest, kas soovite saada sisemist või välist draivi. Kui soovite Blu-Raysid Macist põletada, vajate tõenäoliselt välist kirjutit, kuna enamik Mace ei saa sisemisi seadmeid ilma mingisuguse korpuseta kasutada.
  • Tühi Blu-Ray ketas: Loomulikult vajate filmi kirjutamiseks tühja plaati. Tühjad Blu-Ray-kettad on küll veidi kallimad kui DVD-d, kuid need on siiski suhteliselt taskukohased, kui ostate neid hulgi. Tühjad kettad on ka kahes maitses: ühekihilised ja kahekihilised. Ühekihilised Blu-Rays suudavad salvestada kuni 25GB, kahekihilised Blu-Rays aga kuni 50GB.
  • tsMuxeR (Windows / Mac): Enne video plaadile kirjutamist peate selle vormindama õiges vormingus. Kui teie video on MP4-, MKV- või muus toetatud levinud videoformaadis, on tsMuxeR lihtne utiliit, mis saab need failid ümber korraldada millekski, mida teie Blu-Ray-mängija saab lugeda. See protsess on tehniliselt segane, mitte kodeeriv, nii et see ei häiri teie video kvaliteeti.
  • ImgBurn (Windows): See on mugav tööriist, mis võib teie jaoks faile, kaustu või kettaid Blu-Ray-le kirjutada. TsMuxeR-i abil loome ISO-faili, mille ImgBurn saab hõlpsasti otse kettale kirjutada.
  • Finder (Mac): Macis on põletamisprotsess veelgi lihtsam. Finderil on sisseehitatud võime kirjutada ISO-pilt otse, kui teil on ühendatud kettaseade.

Installige või ühendage oma Blu-ray-draiv, installige vajalikud rakendused, seejärel käivitage tsMuxeR, et oma videod õigesse vormingusse taastada.

Esimene samm: teisendage videofailid Blu-Ray-vormingusse tsMuxeR-iga

Pole tähtis, millist operatsioonisüsteemi kasutate, peate oma videofailid teisendama Blu-Ray vormingusse. Tehnilisemalt öeldes hakkame kasutama protsessi, mida nimetatakse multipleksimiseks või "segamiseks". Selles kontekstis hõlmab segamine mitme video- või heliraja ühendamist uues vormingus nende sisu muutmata. Kuigi me ei pea tegelikult teie filmi video- ja helivoogusid muutma, peame need ümber korraldama, et need oleksid Blu-Ray mängijate jaoks õiges vormingus nende lugemiseks. Selleks kasutame tööriista nimega tsMuxeR, mis on saadaval nii Windowsi kui ka Maci jaoks.

Esiteks avage tsMuxeR ja klõpsake akna paremas servas nuppu Lisa. Leidke teisendatav videofail ja klõpsake nuppu Ava. Rakenduse veebisaidilt leiate teisendatavate ühilduvate videovormingute ja koodekite loendi siit.

Jaotises Output valige „Blu-ray ISO”. Nii luuakse pilt plaadist, mille saate mitmest programmist otse plaadile kirjutada. Võite kasutada ka Blu-ray kausta, kui põletamiseks kasutatav rakendus ei toeta ISO-d. Me kasutame MacOS-is ImgBurn Windowsi jaoks ja Finderit, mis mõlemad toetavad ISO-de põletamist, kuid ImgBurn toetab kaustade otse kirjutamist.

Seejärel klõpsake ekraani paremas servas nuppu Sirvi, et leida koht teisendatud Blu-Ray failide salvestamiseks. Selles asukohas peab olema piisavalt ruumi, et vähemalt ajutiselt salvestada kogu filmi koopia, mida kavatsete põletada, seega veenduge, et sellel kettal oleks piisavalt vaba ruumi.

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Alusta segamist”. See teisendab (või remux) teie video failide kausta, mille saate seejärel Blu-Ray'ks kirjutada.

Teine samm: kirjutage pilt plaadile

Kui teie video on muudetud Blu-Ray-ühilduvasse ISO-vormingusse, saate selle pildi tühjaks Blu-Ray-ks kirjutada ja seda saab mängida igas Blu-Ray-mängijas. ISO-fail on sisuliselt terve ketta täpne koopia, seega ei pea seda kopeerimise ajal teisendama. Tegelikult saate installida ISO Windowsi või macOS-i ja mängida seda nii, nagu oleks see draivis olev ketas. Kuna me soovime siiski tõelist ketast, siis tehke järgmist, kuidas oma ISO tühjaks kettaks kirjutada.

Windows: kirjutage oma ISO ImgBurniga

ImgBurn on tasuta utiliit, millega saab failid, kaustad ja pildid hõlpsasti plaadile kirjutada. Avage ImgBurn ja klõpsake nuppu „Kirjutage pildifail plaadile”.

Klõpsake allika all filmi ISO leidmiseks ja valimiseks kollasel kaustaikoonil.

Veenduge, et jaotises Sihtkoht oleks valitud teie sihitud kettaseade, seejärel klõpsake akna allservas oleval suurel nupul Burn.

ImgBurn hakkab teie ISO plaadile kirjutama. See võtab natuke aega ja salv võib üks või kaks korda välja hüpata ja tagasi tulla, nii et veenduge, et teie draiv ei oleks takistusteta. Kui see on tehtud, saate oma plaati mängida mis tahes Blu-ray-mängijas. Menüüd ei ole, nii et filmi esitatakse kohe pärast selle sisestamist automaatselt.

macOS: kirjutage oma ISO Finderiga

Macis saab Finder ISO-pildi otse plaadile kirjutada. Avage Finderi aknas kaust, mis sisaldab teie ISO-d. Seejärel klõpsake nuppu Fail ja valige menüüelement, millel on kiri „Kirjutage [IMAGE NAME] plaadile.

Ilmuvas väikeses aknas andke oma plaadile nimi ja klõpsake siis nuppu Burn.

Ilmub pisike edenemisribaga aken. Kui see on valmis, lõpetatakse plaadi kirjutamine.

Kui teie ketas on valmis, saate selle poputada ükskõik millisesse Blu-Ray mängijasse ja see hakkab teie filmi automaatselt esitama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found