Kuidas muuta Raspberry Pi alati sisselülitatavaks BitTorrent-kastiks

Ideaalne on oma BitTorrenti kliendi jaoks spetsiaalne masin, nii et saate 24/7 külvata. Kuid energiamahukas on jätta täisvarustusseade sisselülitatud ja nii tihti võrku. Sisestage Raspberry Pi.

SEOTUD:Näpunäide energiakasutuse mõõtmiseks

Enamik lauaarvuteid tarbib paraja hulga energiat - näiteks meie tagasihoidlik kodukontori server tarbib aastas ligi 200 dollari väärtuses elektrit. Raspberry Pi seevastu on ehitatud mobiilprotsessori ümber ja rüüpab energiat nagu koolibri. Tuum Raspberry Pi plaat kasutab vähem kui 3 dollarit energiat aastas Isegi kui lisate mõne välise kõvaketta, hoiate oma aastased tegevuskulud väiksemad kui burger ja friikartulid.

Lisaks on torrentide allalaadimisel kuningas alati sisselülitatud masin. Torrentide korral on pilve jälgimine ja selle sisse lülitamine seda parem, kui suhe on teie jälgijas (isegi kui olete avalike jälgimisseadmetega seotud, tagab alati sisse lülitatud masin, et olete kohal, kui need haruldased failid ilmuvad) .

Kui see kõlab hästi, lugege edasi, kui me näitame teile, kuidas muuta oma Pi täiesti kaugjuhtimisega allalaadimismasinaks.

Mida sa vajad

Selle õpetuse jaoks eeldame, et teil on Raspbian Pi seade, kuhu on installitud Raspbian, pääsete seadmele juurde kas otse lisatud monitori ja klaviatuuri kaudu või eemalt SSH ja VNC kaudu ning et teil on väline USB-draiv (või draivid) selle külge kinnitatud. Kui teil on vaja nendes piirkondades hoogu saada, soovitame tungivalt lugeda järgmisi juhendeid selles loetletud järjekorras:

 1. Kõik, mida peate teadma Raspberry Pi-ga alustamise kohta
 2. Kuidas konfigureerida oma Raspberry Pi kaugkesta, töölaua ja failiedastuse jaoks
 3. Kuidas muuta Raspberry Pi väikese energiatarbega võrgusalvestusseadmeks

Esimeses õpetuses on kõik vajalik. teine ​​õpetus on valikuline (kuid kaugjuurdepääs on selle projekti jaoks uskumatult mugav, kuna allalaadimiskast on ideaalne kandidaat peata ehitamiseks) ning kolmanda õpetuse kõige olulisem osa on lihtsalt kõvaketta seadistamine ja seadistamine see automaatselt bootile paigaldamiseks (nagu on kirjeldatud kolmandas juhendis).

SEOTUD:Kuidas oma BitTorrent-liiklust anonüümseks muuta ja krüptida

Lisaks, kui te pole BitTorrenti kliendi anonüümseks allalaadimiseks ülesseadmisega liiga hästi kursis, peaksite selle läbi lugema. Sina absoluutselt vaja BitTorrenti ohutuks kasutamiseks mingisugust anonüümseks muutvat puhverserverit või VPN-süsteemi. Selles juhendis nimetatud puhverserver on odav ja lihtne, kuid hea VPN on tavaliselt kiirem ja mitmekülgsem, nii et vaadake seda juhendit, kui soovite selle asemel VPN-i.

Kui olete kogu materjali üle vaadanud ja Pi on konfigureeritud, on aeg asuda asja juurde, muutes oma Pi vaikseks ja ülivõimsalt allalaaditavaks metsaliseks.

Esimene samm: installige Raspbianile Deluge

Linuxi jaoks on mitu BitTorrenti klienti, mida tasub kaaluda, kuid soovitame Deluge. see on just funktsioonide ja jalajälje õige tasakaal, nii et te ei leia end kuu aja pärast soovimast, et oleksite installinud midagi võimsamat.

Võite Deluge'i konfigureerida mitmel viisil, kuid mitte kõik konfiguratsioonid ei sobi selle peata Pi allalaadimiskasti jaoks. Kuigi enamik inimesi kasutab oma torrent-klienti töölaual nagu iga teine ​​rakendus, ei toimi see meie eesmärkidel eriti hästi, sest see tähendab, et iga kord, kui soovite oma torrentidega suhelda, peate kaugjuhtimispuldi kaudu sisse logima töölauale ja jamas töölaua kliendiga. See raiskab teie aega ja raiskab ressursse Pi-le.

Võite käivitada Deluge WebUI, mis võimaldab teil Deluge kliendile juurde pääseda teise masina brauserist. See pole endiselt meie eelistatud variant, ehkki see avab teile võimaluse kasutada Deluge'i vaatamiseks ja juhtimiseks nutitelefoni rakendust (lisateavet selle kohta hiljem).

Soovitame konfigureerida kaugmasinas Deluge ThinClienti ühenduste aktsepteerimiseks. Sel viisil saame Raspberry Pi Deluge installi juhtimiseks kasutada tegelikku Deluge töölauaklienti teises arvutis (olgu see siis Windowsi, Linuxi või OS X kast). Saate kõik töölauakliendi eelised oma tegelikule töölauale, samal ajal kui kogu toiming toimub kaugkastis.

Kui te ei saa nende kahe valiku vahel otsustada, saate tegelikult mõlemat kasutada tandemina, kuigi selle seadistamine võtab veidi kauem aega. Selleks järgige lihtsalt mõlema jaotise juhiseid.

Esimene võimalus: seadistage ThinClient Access'i jaoks uputus

Enne kui midagi ette võtate, leidke mõni aeg oma hoidlate värskendamiseks ja täiendamiseks. Avage terminal ja käivitage üksteise järel kaks järgmist käsku:

sudo apt-get värskendussudo apt-get uuendus

Kui see on tehtud, on aeg alustada ThinClienti seadistamiseks vajalike komponentide installimist. Sisestage järgmised käsud:

sudo apt-get install on eemaldatudsudo apt-get install deluge-console

See laadib alla Delumoni deemoni ja konsooli installipaketid ning käivitab need. Kui teil palutakse jätkata, tippige Y. Kui Deluge on installimise lõpetanud, peate käivitama Deuge deemoni. Sisestage järgmised käsud:

kallatudsudo pkill kaalus

See käivitab deumoni Deluge (mis loob konfiguratsioonifaili) ja seob siis deemoni. Muudame seda konfiguratsioonifaili ja käivitame selle siis varundamiseks. Sisestage järgmised käsud, et esmalt varundada algne konfiguratsioonifail ja seejärel avada see redigeerimiseks:

cp ~ / .config / deluge / auth ~ / .config / deluge / auth.oldnano ~ / .config / uputus / autor

Kui olete nano-tekstiredaktoris sees, peate konfiguratsioonifaili lõppu lisama järgmise konventsiooniga rida:

kasutaja: parool: tase

Kus kasutaja on Deluge'i kasutajanimi, parool on soovitud parool jatasemel on 10 (deemoni täieliku juurdepääsu / haldustasand). Nii et meie eesmärkidel kasutasime pi: vaarikas: 10. Kui olete redigeerimise lõpetanud, vajutage klaviatuuril klahvikombinatsiooni Ctrl + X ja salvestage viipamisel muudatused. Seejärel käivitage deemon ja konsool uuesti:

kallatuduputus-konsool

Kui konsooli käivitamine annab teile kenasti puhtalt vormindatud konsooliliidese asemel tõrkekoodi, tippige käsk "exit" ja veenduge, et olete deemoni käivitanud.

Konsooli sisenedes peate kiiresti konfiguratsiooni muutma. Sisestage järgmised:

config -s allow_remote Trueconfig allow_remoteväljumine

Käsud ja vastavad väljundid näevad välja nagu allpool olev ekraanipilt.

See võimaldab kaugühendusi teie Deluge deemoniga ja kontrollib veel kord, kas konfiguratsioonimuutuja on määratud. Nüüd on aeg deemon tappa ja taaskäivitada veel kord, et konfiguratsiooni muudatused jõustuksid:

sudo pkill kaaluskallatud

Sel hetkel on teie Deluge deemon kaugjuurdepääsuks valmis. Minge oma tavalisse arvutisse (mitte Raspberry Pi) ja installige töölaua programm Deluge. Operatsioonisüsteemi installija leiate lehelt Allalaadimiste allalaadimine. Kui olete Deluge oma arvutisse installinud, käivitage see esimest korda; peame tegema mõned kiired muudatused.

Pärast käivitamist navigeerige jaotisse Eelistused> Liides. Liidese alammenüüs näete märkeruudu „Klassikaline režiim”. Vaikimisi on see kontrollitud. Tühjendage see.

Klõpsake nuppu OK ja taaskäivitage seejärel töölaua Deluge. Seekord, kui Deluge algab, esitab see teile ühenduse halduri. Klõpsake nuppu „Lisa“ ja sisestage seejärel oma võrgus olev Raspberry Pi IP-aadress, samuti varasema seadistamise ajal määratud kasutajanimi ja parool. Jätke port vaikimisi 58846. Klõpsake nuppu Lisa.

Tagasi ühendushalduris näete Raspberry Pi kirjet; kui kõik läheb hästi, muutub märgutuli roheliseks nii:

Klõpsake nuppu Ühenda ja teid suunatakse kaugmasinaga ühendatud liidesesse:

See on uus install, kohapealne .torrent, kuid meie ühendus kaugmasina ja töölauakliendi vahel on edukas!

Konfigureerige WebUI kohe (kui soovite seda teha) või minge selle õpetuse järgmise sammu juurde.

Teine võimalus: seadistage WebUI-juurdepääsuks uputus

WebUI konfigureerimine on oluliselt kiirem ja võimaldab Deluge'ile juurdepääsu saamiseks kasutada mõnda mobiilirakendust. Kuid nagu me varem mainisime, on teil juurdepääs vähemale funktsioonidele kui täieliku ThinClienti kasutuskogemuse korral. Näiteks võib ThinClient seostada .torrent-failid Deluge ThinClientiga automaatse ülekandmise jaoks Pi-sse, kuid WebUI-ga ei saa seda teha.

Esmalt leidke mõni aeg oma hoidlate värskendamiseks ja täiendamiseks. Avage terminal ja käivitage üksteise järel kaks järgmist käsku:

sudo apt-get värskendussudo apt-get uuendus

Seejärel käivitage WebUI installimiseks järgmised käsud. Märkus. Kui olete juba installinud deymoni õpetuse jaotisse ThinClient, jätke esimene käsk siia vahele.

sudo apt-get install on eemaldatudsudo apt-get install python-makosudo apt-get install deluge-webuputusveeb

See järjestus installib deumoni Deluge (kui te seda veel viimases jaotises ei installinud), Mako (Pyytoni malligalerii, mida WebUI vajab), WebUI ise ja käivitab seejärel programmi WebUI.

WebUI vaikeport on 8112. Kui soovite seda muuta, käivitage järgmised käsud:

sudo pkill uputus-veebnano ~ / .config / uputus / web.conf

See peatab WebUI ja avab selle konfiguratsioonifaili. Kasutage rea redigeerimiseks nanot: „port”: 8112 ja asendage 8112 mis tahes pordinumbriga, mis ületab 1000 (kuna süsteem on reserveerinud 1–1000).

Kui WebUI on käima lükatud, on aeg sellega veebibrauseri abil ühenduse luua. Sina saab kasutage Pi-l brauserit, kui teil seda kunagi vaja on, kuid see pole kõige meeldivam kasutuskogemus ja hädaolukordadeks kõige parem. Avage oma tavalisel töölaual brauser ja suunake see oma valitud pordiga oma Pi IP-aadressile (nt //192.168.1.13:8112 ).

Teid tervitatakse parooliviibaga (vaikeparool on „uputus”) ja teil soovitatakse seda kohe pärast esmakordset sisestamist muuta. Pärast seda saate Deluge'iga suhelda kerge liidese kaudu.

See ei ole päris sama mis ThinClient, kuid on piisavalt vastupidav kergeks kasutamiseks ja sellel on täiendav eelis, kui see toimib paljude torrent-juhtivate mobiilirakenduste ühenduspunktina.

Teine samm: konfigureerige oma puhverserver või VPN

Teil võib tekkida kiusatus hakata torrenteid kohe alla laadima, kuid oodake! Ärge seda veel tehke. On täiesti hoolimatu kasutada BitTorrenti klienti, ilma et peaksite enne ühendust puhverserveri või VPN-i kaudu katkestama.

SEOTUD:Kuidas valida oma vajadustele parim VPN-teenus

Kui te ei lugenud veel üle, kuidas oma BitTorrent-liiklust anonüümseks muuta ja krüptida, on nüüd aeg seda teha. Lugege esimene jaotis üle (et paremini mõista, miks on oluline kaitsta teie BitTorrent-ühendust) ja registreerige enne jätkamist puhverserveriteenus või veelgi parem - hea VPN.

Kui kasutate VPN-i, on see üsna lihtne: valige lihtsalt VPN, mis pakub Linuxi klienti. Seejärel laadige alla ja installige Linuxi klient oma Pi-le, käivitage see ja ühendage soovitud server. (Võite isegi selle seadistada käivitama, kui Raspberry Pi käivitub, nii et see on alati ühendatud VPN-iga.)

Kui kasutate puhverserverit, saate selle teabe ühendada Deluge'i jaotisega Eelistused> Puhverserver. Peate täitma Peer, Web Seed, Tracker ja DHT sektsioonid, asetades oma puhverserveri kasutajanime ja parooli vastavatesse pesadesse. Teie puhverserveri tüüp, host ja port võivad erineda, seega kontrollige kindlasti selle dokumentatsiooni.

Puhverserveri sätete jõustumiseks peate taaskäivitama deemoni Deluge. Sisestage terminalist järgmised käsud:

sudo pkill kaaluskallatud

Pärast seda peaksite kõik olema valmis.

Parim viis puhverserveri või VPN-i aktiivse kasutamise testimiseks on selgesõnaliselt IP-aadressi teatamiseks loodud torrentfaili allalaadimine. Paljud neist torrentidest leiate veebis, sealhulgas BTGuardilt ja TorGuardilt. Laadige üks või mõlemad torrentid uputusse ja oodake hetk.

Pärast seda, kui torrentidel on olnud võimalus oma vastavate jälgijatega ühendust luua, valige Deluge kliendis torrentid ja kontrollige ülaltoodud kirjet „Trackeri olek”. Mõlemad teatavad teie kliendilt tuvastatud IP-aadressi. Kui see IP-aadress vastab teie avalikule IP-aadressile, pole puhverserver või VPN õigesti konfigureeritud ja peate oma konfiguratsiooni kontrollimiseks naasma eelmisele jaotisele. Kui see on õigesti konfigureeritud, näete puhverserveri või VPN-i IP-aadressi, mitte oma.

Kolmas etapp: konfigureerige oma allalaadimiskoht

Järgmisena peate konfigureerima Deluge'i välise kõvaketta kasutamiseks. Kui järgisite selles varem mainitud juhendis toodud kõvaketta paigaldamise juhiseid, olete valmis, kui kõvaketas on seadistatud käivitamisel automaatselt paigaldamiseks.

Sealt edasi on vaja vaid muuta Deluge'i vaikeasukohti. Liikuge Deluge'i eelistustele ja minge vahekaardile Allalaadimised. Vaikimisi suunab Deluge kõik saidile / home / pi. See väike SD-kaart saab aga päris kiiresti täis, nii et peame seda muutma.

Kõigepealt loome mõned uued kaustad kataloogis / media / USBHDD1 / aktsiad, mis on jagamise kaust, mille oleme juba seadistanud väikese energiatarbega võrgusalvestuse õpetuses. Nii pääseme võrgu kaudu hõlpsasti oma allalaaditud torrentidele juurde ja omama võrgule ligipääsetavat jälgimiskausta torrentfailide automaatseks laadimiseks. Kaustakomplekti loomiseks kasutage järgmisi käske (kohandage asukohanimede järgi kohanimesid, kui te ei kasuta eelmises õpetuses sama Pi seadistust nagu meie):

sudo mkdir / media / USBHDD1 / aktsiad / torrentid / sudo mkdir / media / USBHDD1 / aktsiad / torrentid / lõpetatud sudo mkdir / media / USBHDD1 / aktsiad / torrentid / watch sudo mkdir / media / USBHDD1 / aktsiad / torrentid / torrent-varukoopiad

Seejärel pöörake paremale ja ühendage need neli uut kataloogi Deluge'i.

Kataloogide määramiseks klõpsake nuppu OK. Pole vaja taaskäivitada nagu puhverserveri seadistamisel.

Neljas etapp: testige oma ühendust

Nüüd on aeg alla laadida piisavalt suur torrent, et saaksime tõesti näha, kas süsteem töötab tõrgeteta. Oma katse jaoks haarasime .torrent-faili praeguse Linux Mint'i jaotuse jaoks - see kaalub kindlalt 1,7 GB, mis sobib suurepäraselt ühenduse kiiruse jälgimiseks.

Kui olete kinnitanud, et teie ühendus on stabiilne ja Linuxi torrent sumiseb kenasti, on aeg liikuda järgmise sammu juurde: kliendi käivitamise automatiseerimine.

Viies etapp: konfigureerige Deluge käivitamisel käivitamiseks

Enne kui me Deluge seadistusest lahkume, on veel üks viimane detail, millest hoolida. Peame seadistama Deuge'i deemoni ja WebUI, mis töötavad automaatselt, kui meie Raspberry Pi käivitub. Selleks saate lihtsalt ja ilma keerukamate init-failide ja sätete redigeerimiseta hõlpsasti märkida rc.local-faili. Selleks käivitage terminalis järgmine käsk.

sudo nano /etc/rc.local

Kui rc.local-fail on laaditud, lisage faili lõppu järgmised read. Märkus: kui te ei kasuta WebGUI-d, ei pea te lisama teist käsku, mis lõpeb “deluge-web” -ga. See võib olla ka hea koht VPN-programmi lisamiseks, kui te seda kasutate.

# Start Deluge käivitamisel: sudo -u pi / usr / bin / python / usr / bin / deluged sudo -u pi / usr / bin / python / usr / bin / deluge-web

Kui olete lõpetanud (võib-olla selle VPN-i lisamisega), peaks teie rc.local-fail välja nägema umbes selline:

Tööst väljumiseks ja salvestamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + X.

Siinkohal soovitaksime oma Raspberry Pi taaskäivitada, nii et käivitage käsureal "sudo taaskäivitamine". Kui Pi on taaskäivitamise lõpetanud, minge oma teise arvutisse ja proovige ühenduda Deluge ThinClient ja / või WebUI-ga, veendumaks, et mõlemad töötavad.

Siin võib ilmneda kaks suurt viga. Esiteks tähendab ühenduse loomise ebaõnnestumine seda, et lähtestamisskriptid ei töötanud. Avage oma Pi terminal ja käivitage deemon ja WebUI käsitsi, kasutades käske, mida õppisime varem õpetuses. Kontrollige, kas see töötab nüüd. Kui see nii on, minge varundamiseks ja parandage oma rc.local skript.

Teiseks, kui saate kliendi avada, kuid see näitab teie olemasolevate torrentide (näiteks Linuxi torrent, mida me varem asju testisime) lubade vigu, näitab see, et teie välist kõvaketast ei olnud paigaldatud või see oli valesti ühendatud. Vaadake meie väikese energiatarbega võrgusalvestuse õpetuse jaotised läbi välise draivi installimise ja selle automaatse installimise seadistamise kohta.

Teie torrentimiskogemuse parandamine

Nüüd, kui teie torrendikast on konfigureeritud ja valmis kiikumiseks, on teie kasutuskogemuse tõeliseks täiustamiseks mõned täiendavad tööriistad ja muudatused. Ükski neist näpunäidetest pole vajalik, kuid need muudavad teie Raspberry Pi keeratud Torrent Boxi kasutamise lihtsamaks.

Lisage mobiilne juurdepääs: Kaaluge mobiilse juhtimisrakenduse, nagu näiteks Androidile mõeldud Transdroid ja Transdrone, allalaadimist. Kahjuks pole meil iOS-i kasutajate jaoks kindlaid ettepanekuid, kuna Apple on App Store'is torrentiga seotud rakenduste suhtes võtnud tõeliselt agressiivse hoiaku (ja on keelanud kõik rakendused, mis esitamisprotsessi läbi lipsasid).

Deluge'il pole praegu WebUI jaoks mobiilseadmetele optimeeritud malli, kuid see on enam kui toimiv tahvelarvutites nagu iPad ja Kindle Fire.

Jagatud kausta kausta seadistamine: Kuigi mainisime seda õpetuses lühidalt varem, veenduge, et teie loodud kaust / torrents / watch / kaust oleks teie võrgus juurdepääsetav. See on tõesti mugav, kui saate hunniku .torrent-faile kausta visata ja lasta Delugeil need automaatselt laadida.

Installige brauseri pistikprogrammid: Chrome'i ja Firefoxi jaoks on mitmeid Deluge-keskseid pistikprogramme, mis parandavad kasutuskogemust, sealhulgas:

 • Chrome:
  • DelugeSiphon: lubab .Utorrenti lisamise WebUI-st
  • Deluge Remote: praeguste torrentide ja nende edenemise lihtne vaade
 • Firefox:
  • BitTorrent WebUI +: lubab .Utorrenti lisamise WebUI-st
  • WebUI kiire lisamise torrent: Greasemonkey skript, mis lisab veebilehtedele klõpsatava ikooni torrentide hõlpsaks lisamiseks

Aktiveerige sissevoolu pistikprogrammid: Deluge'is on juba hulgaliselt suurepäraseid pistikprogramme ja veelgi rohkem kolmanda osapoole pistikprogramme. Mõned kaasatud pistikprogrammid, mida võiksite ära kasutada, hõlmavad järgmist:

 • Teavitamine: saate Deluge'ilt e-posti teel teateid torrentide valmimise ja muude sündmuste kohta
 • Planeerija: piirake ribalaiust kellaaja järgi

Need leiate jaotisest Eelistused> Pistikprogrammid. Märkige need, mida soovite, ja eelistuste menüüs kuvatakse uus kirje (nt Eelistused> Märguanded).

Lisateavet kolmanda osapoole pistikprogrammide ja nende installimise kohta leiate Deluge Wiki lehelt Pluginad.

Pärast lisaseadmete ja pistikprogrammide konfigureerimist, testimist ja muutmist on teil rohkem kui võimekas torrentikast, mille töö maksab päevas vaid sente. Leidke selle ühendamiseks vaikne ja eemal olev koht, laadige see torrentidega üles ja jätke see teile allalaadimise ja külvamise raskeks tõstmiseks.