Mis on 502 vale lüüsi viga (ja kuidas seda parandada)?

502 halva lüüsi viga ilmneb siis, kui proovite veebisaiti külastada, kuid üks veebiserver saab teiselt veebiserverilt vale vastuse. Enamasti on probleem veebisaidil endal ja palju pole võimalik teha. Kuid mõnikord võib see tõrge ilmneda arvuti või võrguseadmete probleemi tõttu. Siin on mõned asjad, mida saate proovida.

Mis on 502 vale lüüsi viga?

502 vale lüüsi viga tähendab, et ühendatud veebiserver toimib kui puhverserver teabe edastamiseks teisest serverist, kuid see on saanud selle teise serveri vale vastuse. Seda nimetatakse veaks 502, kuna seda HTTP-olekukoodi kasutab veebiserver sellise vea kirjeldamiseks. Need halvad vastused võivad olla põhjustatud mitmel erineval põhjusel. Võimalik, et server on ülekoormatud või nende kahe serveri vahel on võrguprobleeme ja see on lihtsalt ajutine probleem. Samuti on võimalik, et on valesti konfigureeritud tulemüür või isegi kodeerimisviga ja et probleem ei lahene enne, kui need probleemid on lahendatud.

Nii nagu 404 vea puhul, saavad ka veebisaidi kujundajad kohandada, kuidas viga 502 välja näeb. Nii võite erinevatel veebisaitidel näha erineva välimusega 502 lehte. Veebisaidid võivad selle vea jaoks kasutada ka veidi erinevaid nimesid. Näiteks võite näha järgmisi asju:

  • HTTP viga 502 Vale lüüs
  • HTTP 502
  • 502 Teenus on ajutiselt ülekoormatud
  • Ajutine viga (502)
  • 502 Serveri viga: Serveril tekkis ajutine tõrge ja ta ei saanud teie taotlust lõpule viia
  • 502 Halb värav Nginx

Valdav osa ajast on see lihtsalt serveri poolne viga asjades, mille vastu ei saa te midagi teha. Mõnikord on see ajutine viga; mõnikord ei ole. Siiski on mõned asjad, mida saate proovida.

Värskendage lehte

Lehe värskendamine on alati võtet väärt. Mitu korda on 502 viga ajutine ja lihtne värskendamine võib selle trikki teha. Enamik brausereid kasutab värskendamiseks klahvi F5 ja pakub kuskil aadressiribal ka nuppu Värskenda. See ei lahenda probleemi väga sageli, kuid proovimiseks kulub vaid sekund.

Kontrollige, kas sait on teiste inimeste jaoks maas

Alati, kui mingile saidile ei jõuta (mingil põhjusel), saate ka kontrollida, kas ühenduse loomisega on probleeme just teil või on teistel inimestel samad probleemid. Selleks on palju tööriistu, kuid meie lemmikud on isitdownrightnow.com ja downforeveryoneorjustme.com. Mõlemad töötavad üsna ühesugused. Ühendage URL, mida soovite kontrollida, ja saate sellise tulemuse.

Kui saate aruande, milles öeldakse, et see sait on kõigile mõeldud, pole teil palju teha, kuid proovige hiljem uuesti. Kui aruanne näitab, et sait on üleval, võib probleem olla teie otsas. See on väga harva juhtunud 502 vea korral, kuid see on võimalik ja võite proovida mõningaid asju, mida me järgmistes jaotistes kirjeldame.

Proovige mõnda muud brauserit

Võimalik, et teie brauseri probleem võib põhjustada tõrke 502 Bad Gateway'st. Üks lihtne viis selle kontrollimiseks on kasutada mõnda muud brauserit ja vaadata, kas see töötab. Võite kasutada Google Chrome'i, Mozilla Firefoxi, Apple Safari või Microsoft Edge'i. Kui näete viga ka uues brauseris, teate, et see pole brauseriprobleem ja peaksite proovima mõnda muud lahendust.

Tühjendage oma brauseri vahemälu ja küpsised

Kui proovite mõnda muud brauserit, siis on võimalik, et teie põhibrauser on vahemällu salvestanud aegunud või rikutud faile, mis võivad põhjustada tõrke 502. Nende vahemällu salvestatud failide eemaldamine ja veebisaidi avamine võib probleemi lahendada.

Kindlasti tasub seda proovida ja meil on teile käepärane juhend ajaloo kustutamiseks mis tahes brauseris.

SEOTUD:Kuidas kustutada oma ajalugu mis tahes brauseris

Kontrollige pistikprogramme ja laiendusi

Kui kasutate brauseris laiendusi, on võimalik, et probleemi põhjustab üks või mitu laiendust. Proovige kõik laiendused keelata ja seejärel veebisaidile pääseda. Kui viga kaob pärast seda, on tõenäoline, et probleemi põhjustab pistikprogramm. Süüdlase leidmiseks lubage oma pistikprogrammid ükshaaval.

SEOTUD:Laienduste desinstallimine Chrome'is, Firefoxis ja muudes brauserites

Taaskäivitage oma seadmed

Nii et olete kasutanud saidi kontrollimise tööriista ja tuvastanud, et see sait on teie jaoks alles. Ja olete testinud mõnda muud brauserit ja teil on sama probleem. Nii et teate, et probleem on tõenäoliselt teie otsas, kuid see pole teie brauser.

Võimalik, et teie arvutis või võrguseadmetes (Wi-Fi, ruuter, modem jne) on mõningaid kummalisi, ajutisi probleeme. Probleemi aitab lahendada arvuti ja võrguseadmete lihtne taaskäivitamine.

Muutke oma DNS-servereid

Mõnikord võivad DNS-probleemid põhjustada 502 viga. DNS-serverite muutmine pole tõenäoline lahendus, kuid siiski võimalik. Ja seda pole liiga raske teha. Kui te pole neid ise muutnud, määrab teie DNS-serverid tõenäoliselt teie Interneti-teenuse pakkuja. Saate need muuta kolmanda osapoole DNS-serveriks, näiteks OpenDNS või Google DNS, ja see võib probleemi lahendada. DNS-servereid võiksite muuta ka muudel põhjustel - näiteks suurem kiirus ja töökindlus.

Järgige samm-sammult juhiseid meie juhendist.

SEOTUD:Lõplik juhend DNS-serveri muutmiseks

Pildikrediit: Micha / Shutterstock


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found