Kuidas vormindada USB-draive üle 32 GB FAT32 abil Windowsis

Mingil põhjusel pole tavalises Windowsi vormindustööriistas võimalust vormindada USB-draive, mis on suuremad kui 32 GB, FAT32-failisüsteemiga. Siit saate teada, kuidas sellest mööda saada.

SEOTUD:Millist failisüsteemi peaksin oma USB-draivi jaoks kasutama?

FAT32 on kindel välisseadmete failisüsteem, kui te ei kavatse kasutada üle 4 GB suuruseid faile. Kui vajate neid suuremaid failisuurusi, peate kinni pidama näiteks NTFS või exFAT. FAT32 kasutamise eeliseks on teisaldatavus. Kõik suuremad operatsioonisüsteemid ja enamik seadmeid toetavad seda, mistõttu on see suurepärane draivide jaoks, millele peate pääsema erinevatest süsteemidest. Tootjate poolt failisüsteemides välja antud spetsifikatsioonid, mis puudutavad draivi suurust, lõid müüdi, et FAT32 saab kasutada ainult 2–32 GB suuruste draivide vormindamiseks ja seetõttu on Windowsi ja muude süsteemide kohalike tööriistade puhul see piir . Tõde on see, et FAT32-l on teoreetiline maht 16 TB, praegune praktiline piirang on umbes 8 TB - enamiku USB-draivide jaoks on see küllaldane.

Näitame teile kahte võimalust suuremate USB-draivide vormindamiseks FAT32-ga. Üks meetod kasutab PowerShelli (või käsuviiba), teine ​​tasuta kolmanda osapoole tööriista.

Vormindage suured USB-draivid FAT32-ga, kasutades vormingut FAT32

SEOTUD:Mis on kaasaskantav rakendus ja miks see oluline on?

Lihtsaim viis suuremate USB-draivide vormindamiseks FAT32-ga - kui soovite alla laadida tasuta kolmanda osapoole rakenduse - on kasutada Ridgecrop Consultantsi FAT32-vormingu GUI-versiooni (rakenduse allalaadimiseks klõpsake sellel lehel oleval ekraanipildil). See on kaasaskantav rakendus, nii et te ei pea midagi installima. Käivitage lihtsalt käivitatav fail.

Valige aknas „FAT32 vorming“ draiv, et vormindada ja soovi korral sisestada köitesilt. Valige suvand „Kiire vormindamine” ja seejärel klõpsake nuppu „Start”.

Avaneb aken, mis hoiatab teid, et kõik kettas olevad andmed lähevad kaotsi. Draivi vormindamiseks klõpsake nuppu "OK".

Selle tööriistaga vormindamine on palju kiirem kui järgmises osas kirjeldatud käsurea meetod. Sellel tööriistal kulus meie 64 GB USB-draivi vormindamiseks mõni sekund, mis võttis meil PowerShellis üle tunni.

Siinkohal tuleb märkida üks asi: enne draivi vormindamist peate sulgema kõik avatud File Exploreri aknad. Kui te seda ei tee, tõlgendab tööriist draivi teise rakenduse kasutamisena ja vormindamine nurjub. Kui see juhtub teiega, sulgege lihtsalt File Exploreri aknad ja proovige uuesti. Tööriista ega midagi pole vaja taaskäivitada.

Vormindage suured USB-draivid FAT32-ga, kasutades PowerShelli

FAT32 abil saate vormindada suuremaid kui 32 GB USB-draive vormingus käsk PowerShellis või käsuviibas - käsk kasutab mõlemas tööriistas sama süntaksit. Selle tegemise negatiivne külg on see, et see võib võtta kaua aega. Meie 64 GB suuruse USB-draivi vormindamine võttis peaaegu üle tunni ja oleme kuulnud, et mõned inimesed kurdavad, et suuremate draivide jaoks võib kuluda mitu tundi. Lisaks aja pikkusele ei saa te ka enne protsessi lõpetamist teada, kas vormindamine ebaõnnestus - ebatõenäoline, kuid võimalik.

Siiski, kui te ei soovi või ei saa kolmanda osapoole rakendust alla laadida, kasutage rakendust vormingus käsk on üsna sirgjooneline. Avage PowerShell administraatoriõigustega, klõpsates klaviatuuril Windows + X ja valides seejärel suvandist Kasutaja menüü „PowerShell (Admin)”.

Tippige PowerShelli viipale järgmine käsk (asendades X: mis tahes draivitähega, mida soovite vormindada) ja seejärel vajutage sisestusklahvi Enter:

formaat / FS: FAT32 X:

Nagu me ütlesime, võib draivi sellisel viisil vormindamine võtta palju aega, nii et kui saate kasutada kolmanda osapoole allalaadimist, mida me viimases osas kirjeldasime, peaksite seda tegema.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found