Kuidas installida ja kasutada Linux Bash Shelli Windows 10-s

Anniversary Update'is kasutusele võetud Windowsi alamsüsteem Linuxile muutus Fall Creators Update'i stabiilseks funktsiooniks. Nüüd saate Windowsis käivitada Ubuntu ja openSUSE, varsti on saadaval Fedora ja veel Linuxi jaotused.

Mida peate teadma Windows 10 Bash Shelli kohta

SEOTUD:Kõik, mida saate teha Windows 10 uue Bash Shelliga

See pole virtuaalne masin, konteiner ega Linuxi tarkvara, mis on kompileeritud Windowsi jaoks (näiteks Cygwin). Selle asemel pakub Windows 10 Linuxi jaoks mõeldud Windowsi täielikku alamsüsteemi Linuxi tarkvara käitamiseks. See põhineb Microsofti hüljatud Project Astoria tööl Androidi rakenduste käitamiseks Windowsis.

Mõelge sellele kui Veini vastandile. Kui Wine võimaldab teil Windowsi rakendusi käivitada otse Linuxis, siis Windowsi Linuxi alamsüsteem võimaldab teil Linuxi rakendusi käivitada otse Windowsis.

Microsoft tegi Canonicaliga koostööd, et pakkuda täielikku Ubuntu-põhist Bashi shellikeskkonda, mis töötab selle alamsüsteemi peal. Tehniliselt pole see üldse Linux. Linux on operatsioonisüsteemi põhituum ja see pole siin saadaval. Selle asemel võimaldab see käivitada Bashi kesta ja täpselt samu binaarfaile, mida tavaliselt Ubuntu Linuxis kasutate. Vaba tarkvara puristid väidavad sageli, et keskmist Linuxi operatsioonisüsteemi tuleks nimetada "GNU / Linux", sest see on tõesti palju GNU tarkvara, mis töötab Linuxi kernelis. Bashi kest, mille saate, on tegelikult kõik need GNU utiliidid ja muu tarkvara.

Kuigi selle funktsiooni nimi oli algselt „Windowsis Ubuntu Bash“, võimaldab see teil käivitada ka Zsh-i ja muid käsurea kestasid. Nüüd toetab see ka teisi Linuxi jaotusi. Ubuntu asemel saate valida openSUSE Leap või SUSE Enterprise Server ning Fedora on samuti teel.

Siin on mõned piirangud. See ei toeta veel taustserveri tarkvara ja see ei tööta ametlikult graafiliste Linuxi töölauarakendustega. Ka iga käsurea rakendus ei tööta, kuna see funktsioon pole täiuslik.

Kuidas installida Bash Windows 10-sse

SEOTUD:Kuidas ma tean, kas mul on 32- või 64-bitine Windows?

See funktsioon ei tööta Windows 10 32-bitises versioonis, seega veenduge, et kasutate Windowsi 64-bitist versiooni. Aeg on minna üle Windows 10 64-bitisele versioonile, kui kasutate ikkagi 32-bitist versiooni.

Eeldades, et teil on 64-bitine Windows, minge alustamiseks juhtpaneelile> Programmid> Windowsi funktsioonide sisse- või väljalülitamine. Lubage loendis valik „Windowsi alamsüsteem Linuxile” ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Kui teil palutakse arvuti taaskäivitada, klõpsake nuppu „Taaskäivita kohe”. Funktsioon ei tööta enne, kui taaskäivitate.

Märge: Alustades Fall Creators'i värskendusest, ei pea selle funktsiooni kasutamiseks enam rakenduses Seaded arendajarežiimi lubama. Peate selle lihtsalt Windowsi funktsioonide aknast installima.

Pärast arvuti taaskäivitamist avage menüü Start käsk Microsoft Store ja otsige poest sõna „Linux”. Klõpsake jaotises „Linux Windowsis?” Valikul „Hangi rakendused”. bänner.

Märge: Alustades Fall Creators Update'ist, ei saa te enam Ubuntu installida, käivitades käsu “bash”. Selle asemel peate poe rakendusest installima Ubuntu või mõne muu Linuxi jaotuse.

SEOTUD:Mis vahe on Windows 10-s Ubuntu, openSUSE ja Fedora vahel?

Näete loendit kõigist Windowsi poes praegu saadaval olevatest Linuxi distributsioonidest. Alates sügisloojate värskendusest hõlmab see Ubuntu, openSUSE Leap ja openSUSE Enterprise, lubades, et Fedora saabub varsti.

Uuenda: Debian ja Kali on nüüd poes saadaval, kuid neid pole siin loetletud. Nende leidmiseks ja installimiseks otsige fraase „Debian Linux” või „Kali Linux”.

Linuxi jaotuse installimiseks klõpsake seda ja seejärel klõpsake nuppu "Hangi" või "Install", et installida see nagu iga teine ​​poe rakendus.

Kui te pole kindel, millist Linuxi keskkonda installida, soovitame Ubuntu. See populaarne Linuxi levitamine oli varem ainus saadaolev võimalus, kuid muud Linuxi süsteemid on nüüd saadaval inimestele, kellel on konkreetsemad vajadused.

Võite installida ka mitu Linuxi jaotust ja mõlemad saavad oma ainulaadsed otseteed. Erinevates akendes saate korraga käitada isegi mitu erinevat Linuxi jaotust.

Kuidas kasutada Bash Shelli ja installida Linuxi tarkvara

SEOTUD:Kuidas installida Linuxi tarkvara Windows 10 Ubuntu Bash Shelli

Teil on nüüd täielik käsurea bashi kest, mis põhineb Ubuntul või muul teie installitud Linuxi distributsioonil.

Kuna need on samad kahendfailid, saate Ubuntu hoidlast tarkvara installimiseks kasutada Ubuntu käsku apt või apt-get, kui kasutate Ubuntu. Kasutage lihtsalt mis tahes käsku, mida tavaliselt selles Linuxi jaotuses kasutate. Teil on juurdepääs kogu sealsele Linuxi käsurea tarkvarale, kuigi mõned rakendused ei pruugi veel ideaalselt töötada.

Installitud Linuxi keskkonna avamiseks avage lihtsalt menüü Start ja otsige installitud jaotist. Näiteks kui installisite Ubuntu, käivitage Ubuntu otsetee.

Hõlbustamiseks saate selle rakenduse otsetee kinnitada menüüsse Start, tegumiribale või töölauale.

Linuxi keskkonna esmakordsel käivitamisel palutakse teil sisestada UNIX-i kasutajanimi ja parool. Need ei pea vastama teie Windowsi kasutajanimele ja paroolile, vaid neid kasutatakse Linuxi keskkonnas.

Näiteks kui sisestate mandaadiks „bob“ ja „letmein“, on teie kasutajanimi Linuxi keskkonnas „bob“ ja Linuxi keskkonnas kasutatav parool on „letmein“ - ükskõik mis teie Windowsi kasutajanimi ja parool on.

SEOTUD:Linuxi vaikelevi jaotuse seadistamine Windows 10-s

Installitud Linuxi keskkonna saate käivitada, käivitades wsl käsk. Kui teil on installitud mitu Linuxi jaotust, saate valida selle käsu käivitatava Linuxi vaikekeskkonna.

Kui teil on installitud Ubuntu, saate käivitada ka ubuntu käsk selle installimiseks. OpenSUSE Leap 42 jaoks kasutage opensuse-42 . SUSE Linux Enterprise Sever 12 jaoks kasutage sles-12 . Need käsud on loetletud Windowsi poe igal Linuxi distributsiooni lehel.

Saate ikkagi käivitada oma Linuxi vaikekeskkonna, käivitades bash käsk, kuid Microsoft ütleb, et see on aegunud. See tähendab bash käsk võib tulevikus toimimise lõpetada.

Kui teil on kogemusi Bashi kesta kasutamisega Linuxis, Mac OS X-is või muudel platvormidel, olete kodus.

Ubuntus peate käsu ette lisama sudo selle käivitamiseks juurõigustega. UNIX-i platvormidel oleval juurkasutajal on süsteemile täielik juurdepääs, näiteks Windowsi administraatori kasutajal. Teie Windowsi failisüsteem asub aadressil / mnt / c keskkonnas Bash.

Kasutage liikumiseks samu Linuxi terminali käske. Kui olete harjunud tavalise Windowsi käsuviibaga koos selle DOS-käskudega, on siin mõned põhikäsud, mis on ühised nii Bashile kui ka Windowsile:

 • Muuda kataloogi: cd Bashis, cd või chdir DOS-is
 • Kataloogi loendi sisu: ls Bashis, rež DOS-is
 • Faili teisaldamine või ümbernimetamine: mv Bashis, liikuma ja ümber nimetada DOS-is
 • Faili kopeerimine: cp Bashis, koopia DOS-is
 • Faili kustutamine: rm Bashis, del või kustutada DOS-is
 • Looge kataloog: mkdir Bashis, mkdir DOS-is
 • Kasutage tekstiredaktorit: vi või nano Bashis, redigeeri DOS-is

SEOTUD:Algaja geek: kuidas alustada Linuxi terminali kasutamist

Oluline on meeles pidada, et erinevalt Windowsist on Bashi kest ja selle Linuxit jäljendav keskkond tõstutundlikud. Teisisõnu, suurtähega „File.txt” erineb suurtähega „file.txt”.

Lisateavet leiate meie Linuxi käsurea algajate juhendist ja muudest sarnastest sissejuhatustest Bashi kestale, Ubuntu käsureale ja Linuxi terminalile veebis.

Ubuntu keskkonna tarkvara installimiseks ja värskendamiseks peate kasutama käsku apt. Nende käskude ees lisage kindlasti sudo , mis sunnib neid töötama administraatori juur-Linuxi vastena. Siin on apt-get käsud, mida peate teadma:

 • Laadige alla värskendatud teave saadaolevate pakettide kohta: sudo apt värskendus
 • Rakenduspaketi installimine: sudo apt install pakenime (Asendage “packagename” pakendi nimega.)
 • Rakenduspaketi desinstallimine: sudo apt eemaldage pakendinimi (Asendage “packagename” pakendi nimega.)
 • Otsi saadaolevaid pakette: sudo tabav otsingusõna (Asendage sõna sõna sõnaga, mille kohta soovite otsida pakettide nimesid ja kirjeldusi.)
 • Laadige alla ja installige installitud pakettide uusimad versioonid: sudo apt uuendus

Kui installisite SUSE Linuxi jaotuse, võite selle asemel tarkvara installimiseks kasutada käsku zypper.

Pärast rakenduse allalaadimist ja installimist saate viipale sisestada selle nime ja seejärel vajutada selle käivitamiseks sisestusklahvi. Lisateavet leiate konkreetse rakenduse dokumentatsioonist.

Boonus: installige Ubuntu font tõelise Ubuntu kogemuse saamiseks

Kui soovite täpsemat Ubuntu kasutuskogemust Windows 10-s, võite installida ka Ubuntu fondid ja lubada need terminalis. Te ei pea seda tegema, kuna Windowsi vaikerea käsurea font näeb meie jaoks üsna hea välja, kuid see on üks võimalus.

See näeb välja järgmine:

Fondi installimiseks laadige kõigepealt alla Ubuntu fontide perekond Ubuntu veebisaidilt. Avage allalaaditud .zip-fail ja leidke fail “UbuntuMono-R.ttf”. See on Ubuntu monospace font, mis on terminalis ainus. See on ainus font, mille peate installima.

Topeltklõpsake failil „UbuntuMono-R.ttf” ja näete fondi eelvaadet. Selle installimiseks oma süsteemi klõpsake nuppu "Install".

SEOTUD:Registriredaktori nagu profi kasutamise õppimine

Selleks, et muuta Ubuntu monospace'i font konsoolis valikuks, peate Windowsi registrisse lisama sätte.

Avage registriredaktor, vajutades klaviatuuril Windows + R, tippides regedit ja seejärel vajutage sisestusklahvi. Navigeerige järgmise võtme juurde või kopeerige ja kleepige see registriredaktori aadressiribale:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Console \ TrueTypeFont

Paremklõpsake parempoolsel paanil ja valige Uus> Stringi väärtus. Nimetage uus väärtus000 .

Topeltklõpsake äsja loodud stringil „000” ja sisestage seejärel Ubuntu Mono selle väärtusandmetena.

Käivitage Ubuntu aken, paremklõpsake tiitliribal ja valige käsk Atribuudid. Klõpsake vahekaarti „Font” ja valige seejärel fontide loendist „Ubuntu Mono”.

Bashi kesta installitud tarkvara on piiratud Bashi kestaga. Nendele programmidele pääsete juurde käsuviibalt, PowerShellist või mujalt Windowsist, kuid ainult siis, kui käivitate bash -c käsk.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found