Kuidas kasutada Android 6.0 sisseehitatud failihaldurit

Android sisaldab täielikku juurdepääsu failisüsteemile koos eemaldatavate SD-kaartide toega. Kuid Androidil endal pole kunagi olnud sisseehitatud failihaldurit, mis sunnib tootjaid looma oma failihalduri rakendusi ja kasutajaid kolmandate osapoolte installimiseks. Android 6.0-ga sisaldab Android nüüd peidetud failihaldurit.

Failihalduril pole rakenduse sahtlis oma ikooni, kuna Google soovib failisüsteemi siiski enamiku inimeste eest varjata. Kuid failihaldur võimaldab teil sirvida, kustutada, otsida, avada, jagada, kopeerida ja teha kõike muud, mida soovite oma failidega teha.

Juurdepääs Android 6.0 varjatud failihaldurile

Sellele failihaldurile juurdepääsemiseks avage rakenduste sahtlist Androidi rakendus Seaded. Puudutage seadme kategooria all valikut „Salvestus ja USB”.

SEOTUD:Viis viisi oma Android-seadme ruumi vabastamiseks

See viib teid Androidi salvestushalduri juurde, mis aitab teil oma Android-seadmes ruumi vabastada. Android annab visuaalse ülevaate sellest, kui palju ruumi olete oma seadmes kasutanud, ja jagage see kategooriatesse nagu Rakendused, Pildid, Video, Heli ja Muu. Kui teie seadmes on konfigureeritud mitu kasutajakontot, näitab Android teile, kui palju andmeid iga kasutajakonto kasutab.

Puudutage kategooriat, et näha, mis ruumi kasutab, ja valige, mida eemaldada - näiteks puudutades valikut „Rakendused” kuvatakse kõigepealt teie installitud rakenduste loend, kus on suurimad rakendused.

Failihalduri juurde pääsemiseks kerige loendi lõpuni alla ja puudutage valikut „Avasta”.

SEOTUD:Failide haldamine ja failisüsteemi kasutamine Androidis

See viib teid liidesesse, mis võimaldab teil vaadata ja sirvida seadme sisemist salvestusruumi või välist SD-kaardi salvestusruumi. Android esitleb siin tegelikult failisüsteemi - sama failisüsteemi, mida näete kolmanda osapoole failihalduse rakendustes. Muidugi ei pääse täieliku juurfailisüsteemi juurde ilma kolmanda osapoole failihalduri ja juurloata.

Kuidas kasutada Androidi sisseehitatud failihaldurit

Siit saate teha järgmist:

  • Sirvige failisüsteemi: Puudutage kausta selle sisestamiseks ja selle sisu vaatamiseks. Varundamiseks naasmiseks puudutage ekraani vasakus ülanurgas kausta nime ja puudutage ühte vanemkaustast.
  • Ava failid: Puudutage faili selle avamiseks seotud rakenduses, kui teil on rakendus, mis saab teie Android-seadmes avada seda tüüpi faile. Näiteks võite allalaaditavate failide kuvamiseks puudutada valikut Allalaadimised ja puudutada PDF-faili, et see oma vaikevaatajana avada.
  • Valige üks või mitu faili: Vajutage faili või kausta selle valimiseks pikalt. Puudutage faile või kaustu, et pärast nende tegemist nende valimine või nende tühistamine. Pärast faili valimist puudutage menüünuppu ja puudutage nuppu „Vali kõik”, et valida kõik failid praeguses vaates.

  • Jagage rakenduses ühte või mitut faili: Pärast ühe või mitme faili valimist puudutage nuppu Jaga, et need rakendusse saata. Näiteks võite neid jagada Dropboxi või Google Drive'i, et need pilvemäluteenusesse üles laadida.
  • Kustutage üks või mitu faili: Ühe või mitme valitud faili kustutamiseks puudutage prügikastiikooni.
  • Kopeerige failid teise kausta: Koputage valitud failide või kaustade teise kausta kopeerimiseks menüünuppu ja valige käsk Kopeeri. Siit saate puudutada menüünuppu ja valida käsu „Kuva sisemine salvestusruum”, et näha seadme sisemälu ja kopeerida see igasse soovitud kausta. Siin on nupp „Uus kaust”, mis võimaldab teil sisemällu uusi kaustu luua. Tundub, et Androidil pole võimalust faile "teisaldada" - peate nende teisaldamiseks lihtsalt kopeerima uude asukohta ja kustutama originaalid.

  • Failide otsimine: Puudutage ekraani paremas ülanurgas olevat suurendusklaasi ikooni, et otsida faile oma Android-seadme salvestusruumist.
  • Valige loendi- ja ruudustikuvaate vahel: Puudutage menüünuppu ja valige nende vahel vahetamiseks kas „Võrgusvaade” või „Loendivaade”.
  • Valige, kuidas faile sortida: Puudutage ekraani paremas ülanurgas sortimisnuppu ja valige failide sortimiseks „Nime järgi”, „Muudatuse kuupäeva järgi” või „Suuruse järgi”.

Sisseehitatud failihaldur on minimaalne ja ilma kondita, kuid sellel on kõik vajalikud põhifunktsioonid - välja arvatud juhul, kui peate pääsema juurde võrgu salvestuskohtadele või pääsema juurde juurfailisüsteemile, mis on täpsemad funktsioonid, mis on parem jätta kolmandatele - peo rakendused.

Võite ka puudutada menüünuppu, kui näete Androidi liidest „Salvesta sihtkohta” ja valige „Kuva sisemine salvestusruum”, et näha seadme failisüsteemi, salvestades failid sinna, kuhu soovite neid salvestada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found