Mis vahe on Windowsi unerežiimi ja talveunerežiimi vahel?

Windows pakub mitmeid võimalusi energia säästmiseks, kui te arvutit ei kasuta. Nende valikute hulka kuuluvad uni, talveunerežiim ja hübriidne uni ning need on eriti kasulikud, kui teil on sülearvuti. Siin on nende vahe.

Puhkerežiim

SEOTUD:PSA: ärge lülitage arvutit välja, kasutage lihtsalt unerežiimi (või talveunerežiimi)

Puhkerežiim on energiasäästlik olek, mis sarnaneb DVD-filmi peatamisega. Kõik arvuti toimingud peatatakse, kõik avatud dokumendid ja rakendused salvestatakse mällu, kui arvuti läheb vähese energiatarbega olekusse. Arvuti jääb tehniliselt sisse, kuid kasutab ainult natuke energiat. Mõne sekundi jooksul saate taaskäivitada tavapärase täisvõimsusega töö. Puhkerežiim on põhimõtteliselt sama mis ooterežiim.

Unerežiim on kasulik, kui soovite lühikese aja jooksul töötamise lõpetada. Arvuti ei kasuta unerežiimis palju energiat, kuid siiski mõnda.

Talveunerežiim

SEOTUD:Kuidas Windowsi sagedamini magada (une asemel)

Hibernate režiim on väga sarnane unerežiimiga, kuid selle asemel, et salvestada avatud dokumendid ja rakendused RAM-is, salvestab see need kõvakettale. See võimaldab arvutil täielikult välja lülituda, mis tähendab, et kui arvuti on talveunerežiimis, kasutab see energiat null. Kui arvuti on uuesti sisse lülitatud, jätkab see kõike, mis pooleli jäi. Taastamine võtab lihtsalt natuke kauem aega kui puhkerežiim (kuigi SSD-draivi puhul pole erinevus nii märgatav kui traditsiooniliste kõvaketaste puhul).

Kasutage seda režiimi, kui te ei kasuta oma sülearvutit pikka aega ja te ei soovi oma dokumente sulgeda.

Hübriidne uni

Hübriidne puhkeolek on unerežiimi ja talveunerežiimi kombinatsioon, mis on mõeldud lauaarvutitele. See paneb kõik avatud dokumendid ja rakendused mällu ja kõvakettale ja seejärel lülitab arvuti madala energiatarbega olekusse, mis võimaldab teil arvuti kiiresti äratada ja oma tööd jätkata. Hübriidne unerežiim on Windowsis vaikimisi lubatud lauaarvutites ja keelatud sülearvutites. Kui see on lubatud, lülitab see arvuti puhkeolekusse automaatselt hübriidrežiimi.

Hübriidne unerežiim on lauaarvutite jaoks kasulik elektrikatkestuse korral. Kui toide taastub, saab Windows teie töö kõvakettalt taastada, kui mällu pole juurdepääsu.

Kuidas panna arvuti une- või talveunerežiimi

Windows 10-s pääsete talveunerežiimi ja unerežiimi valikutele menüüs Start toitenuppu.

Windows 7-s on unerežiimi ja talveunerežiimi juurde pääsemiseks menüü Start käsku Shut down kõrval asuvat nooleklahvi.

Kui te ei näe suvandit Unerežiim või Talveunerežiim, võib see olla ühel järgmistest põhjustest.

  • Teie videokaart ei pruugi puhkeolekut toetada. Vaadake oma videokaardi dokumentatsiooni. Samuti saate draiverit värskendada.
  • Kui teil pole arvutis administraatorijuurdepääsu, peate valiku muutmiseks pöörduma administraatori poole.
  • Windowsi energiasäästurežiimid lülitatakse teie arvuti BIOS-is (põhiline sisend- / väljundsüsteem) sisse ja välja. Nende režiimide sisselülitamiseks taaskäivitage arvuti ja seejärel sisestage BIOS-i häälestusprogramm. BIOS-ile juurdepääsu võti on iga arvutitootja jaoks erinev. Juhised BIOS-i avamiseks kuvatakse ekraanil üldjuhul arvuti käivitamisel. Lisateabe saamiseks vaadake arvuti dokumentatsiooni või kontrollige arvuti tootja veebisaiti.
  • Kui te ei näe Windows 7 suvandit Hibernate, on tõenäoline, et hübriidne uni on selle asemel lubatud. Hübriidse unerežiimi lubamist ja keelamist selgitame edaspidi selles artiklis.
  • Kui te ei näe Windows 8 või 10 suvandit Hibernate, on see sellepärast, et see on vaikimisi peidetud. Nende juhiste abil saate selle uuesti lubada.

Kuidas äratada arvuti une- või talveunerežiimist

Enamiku arvutite saab äratada toitenuppu vajutades. Iga arvuti on aga erinev. Võimalik, et peate vajutama klaviatuuri klahvi, klõpsama hiirenuppu või tõstma sülearvuti kaant. Energiasäästlikust olekust ärkamise kohta leiate teavet arvuti dokumentatsioonist või tootja veebisaidilt.

Hübriidse unerežiimi lubamine ja keelamine

Hübriidse unerežiimi lubamiseks või keelamiseks avage juhtpaneel. Selleks klõpsake Windows 10-s tegumiribal ikooni Otsi, tippige juhtpaneel ja seejärel klõpsake otsingutulemites nuppu "Juhtpaneel".

Windows 7-s valige menüüs Start käsk „Juhtpaneel”.

Juhtpaneeli tööriistade vaatamiseks ja neile juurdepääsemiseks on erinevad viisid. Vaikimisi on juhtpaneeli sätted rühmitatud kategooriate järgi. Klõpsake kategooriavaates nuppu "Süsteem ja turvalisus".

Seejärel klõpsake ekraanil Süsteem ja turvalisus nuppu „Toitesuvandid“.

Klõpsake energiakava valimise või kohandamise ekraanil parajasti valitud energiakava paremal (kas tasakaalustatud või energiasääst) linki „Muuda plaani sätteid”.

MÄRKUS. Hübriidse unerežiimi valikut saate muuta ühe või mõlema energiaplaani jaoks. Sammud on mõlemal samad.

Windows 7 puhul nimetatakse seda ekraani nimeks „Valige toiteplaan”, kuid suvandid on samad.

Klõpsake ekraanil Muuda paketi sätteid linki „Muuda toite täpsemaid seadeid”.

Klõpsake dialoogiboksil Toitesuvandid linki „Muuda sätteid, mis pole praegu saadaval”.

Valikute laiendamiseks klõpsake unerežiimi kõrval plussmärki, kui need pole veel laiendatud. Klõpsake plussmärki valiku Hübriidse une lubamine kõrval. Valige jaotises Luba hübriidunne lubamine üks või mõlemad rippmenüüst „Väljas”.

MÄRKUS. Selle laiendamiseks võite topeltklõpsata ka pealkirjal.

Vaikimisi nõuab Windows arvutile juurdepääsuks parooli, kui ärkate selle energiasäästurežiimist üles. Selle väljalülitamiseks võite kasutada dialoogiboksi Toitesuvandid. Loendikasti esimene pealkiri on loendikasti kohal olevast rippmenüüst valitud energiakava nimi. Klõpsake pealkirja laiendamiseks plussmärki (või topeltklõpsake pealkirja) ja valige pealkirja all olevast rippmenüüst üks või mõlemad.

Siinkohal saate muudatuste salvestamiseks klõpsata nupul „OK”. Kui aga soovite oma arvutit automaatselt magada või talveunerežiimist takistada, jätke dialoogiboks Toitesuvandid avatuks, kuna kasutame seda järgmises jaotises uuesti.

Kuidas vältida arvuti automaatset magamist või talveunerežiimi

Samuti saate muuta aega, enne kui arvuti läheb puhke- või talveunerežiimi, või lülitada kõik režiimid täielikult välja. Siit saate teada, kuidas seda teha.

MÄRKUS. Kui kasutate akutoitega sülearvutit, olge ettevaatlik, kui muudate aega, enne kui arvuti läheb puhke- või talveunerežiimi, või lülitate une- või talveunerežiimi täielikult välja. Kui aku tühjeneb, kui olete arvuti kallal töötamas, võite andmeid kaotada.

Kui toitesuvandite dialoogiboks pole praegu avatud, avage see vastavalt ülalpool kirjeldatule.

Topeltklõpsake pealkirja „Sleep” ja seejärel topeltklõpsake „Sleep After”. Kui kasutate sülearvutit, klõpsake redigeerimiskasti aktiveerimiseks nuppu „Aku peal” või „Ühendatud”. Klõpsake allanoolt, kuni on valitud „Mitte kunagi”. Samuti saate redigeerimisvälja sisestada 0, mis on samaväärne väärtusega "Mitte kunagi".

Kui kasutate lauaarvutit, klõpsake nuppu Sätted ja klõpsake allanoolt, kuni valitakse „Mitte kunagi”.

Sama saate teha ka pealkirjaga „Hibernate After”.

Kui soovite, et ekraan jääks sisselülitatuks, topeltklõpsake pealkirja „Kuva” ja seejärel topeltklõpsake nuppu „Lülita ekraan pärast välja” ja muutke väärtused „On Battery” ja „Plugged In” väärtuseks „Never”. Või võite määrata erineva aja, mille möödudes ekraan välja lülitatakse.

Muudatuste salvestamiseks klõpsake nuppu OK ja klõpsake selle sulgemiseks juhtpaneeli akna paremas ülanurgas nuppu X.

Nüüd saate olla energiasäästurežiimide valimisel nutikas. Kui kasutate sülearvutit, on parim valik tõenäoliselt talveunerežiim, sest see säästab kõige rohkem energiat võrreldes une- ja hübriidunega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found