Mis on monitori värskendussagedus ja kuidas seda muuta?

Värskendamissagedus on see, mitu korda teie monitor värskendab uusi pilte iga sekundi järel. Näiteks 60 Hz värskendussagedus tähendab, et ekraani värskendatakse 60 korda sekundis. Suurem värskendussagedus annab sujuvama pildi.

Miks värskendada määrasid

Värskendussageduse muutmine oli olulisem vanematel kineskoopmonitoridel, kus madal värskendussagedus põhjustaks kuvari värskendamisel nähtavalt vilkumist. Suurem värskendussagedus välistas visuaalse väreluse.

Kaasaegsel lameekraaniga LCD-ekraanil ei näe väiksema värskendussagedusega vilkumist. Suurem värskendussagedus annab aga palju siledama pildi. Sellepärast reklaamivad kallid mängimiseks mõeldud monitorid suuri värskendussagedusi nagu 144 Hz või 240 Hz, mis on suur samm tavalise arvutiekraani 60 Hz värskendussagedusest kõrgemale. Meie jaoks on erinevus märgatav isegi siis, kui liigutame hiirt ekraanil.

Maksimaalne värskendussagedus, mida saate kasutada, sõltub teie kuvarist. Üldiselt toetavad odavamad monitorid madalamat värskendussagedust kui kallimad monitorid. Kui teie arvutiga on ühendatud mitu monitori, on igal ühel oma värskendussageduse seade.

Monitori jaoks ostes on kõrgem värskendussagedus tavaliselt parem, kuid see pole alati kõige olulisem asi, mida otsida. On ka muid olulisi kaalutlusi, nagu reageerimisaeg, värvitäpsus ja monitori vaatenurk. Kuid soovite alati kasutada suurimat värskendussagedust, mida teie monitor toetab.

Üldiselt peaksid kaasaegsed arvutid valima iga ühendatava monitori jaoks automaatselt parima ja kõrgeima värskendussageduse. Kuid see ei juhtu alati automaatselt, mistõttu peate mõnikord värskendussagedust käsitsi muutma.

Kuidas värskendussagedust muuta Windows 10-s

Ekraani värskendussageduse muutmiseks Windows 10-s paremklõpsake töölaual ja valige käsk „Ekraanisätted”.

Kerige paremal paanil natuke allapoole ja seejärel klõpsake jätkamiseks linki „Täpsemad kuva seaded”.

Klõpsake siin konfigureeritava kuva all lingil „Kuva adapteri atribuudid”.

Klõpsake ilmuvas atribuutide aknas vahekaardil „Monitor” ja valige seejärel kastist „Ekraani värskendussagedus” soovitud värskendussagedus. Jätkamiseks klõpsake nuppu "OK". Teie muudatus jõustub kohe.

Kuidas värskendussagedust muuta Windows 7-s

Monitori värskendussageduse muutmiseks Windows 7-s paremklõpsake töölaual ja valige käsk "Ekraani eraldusvõime".

Kui teie arvutiga on ühendatud mitu kuvarit, valige siin see, mille soovite konfigureerida. Selle sätete muutmiseks klõpsake linki „Täpsemad seaded”.

Klõpsake vahekaarti „Monitor” ja valige seejärel kastist „Screen Refresh Rate” soovitud värskendussagedus. Muudatuste salvestamiseks klõpsake nuppu „OK”. Windows lülitub kohe uuele värskendussagedusele.

Mida teeb „Peida režiimid, mida seda kuvarit ei saa kuvada”?

Valiku „Ekraani värskendussagedus” all näete ka märkeruutu „Peida režiimid, mida see kuvar ei saa kuvada”. Paljudel juhtudel muutub see valik halliks ja siin pakutavad valikud on ainsad, mille saate valida.

Mõnel juhul on see valik saadaval ja ekraani värskendussageduse lisavõimaluste nägemiseks tühjendage ruut „Peida režiimid, mida see kuvar ei saa kuvada”. Teisisõnu näitab see võimalusi, mida teie monitor väidab, et seda ei saa toetada.

Need valikud ei tööta tõenäoliselt teie kuvariga ja nende valimisel võite näha tühja ekraani või tõrketeadet. Windows hoiatab, et see võib teie monitori isegi kahjustada. Me ei soovita selle seadega vaeva näha, kui te ei tea, mida teete.

Kui te ei saa värskendussagedust valida, teate, et teie monitor toetab seda

Windows peaks automaatselt näitama kõiki värskendussagedusi, mida teie monitor toetab. Kui te ei näe Windowsi suvandina värskendussagedust, mida teie monitori reklaamijad toetavad, peate võib-olla tegema mõne tõrkeotsingu.

Näiteks peate suurema värskendussageduse lubamiseks värskendama oma graafika draivereid. Või kui kasutate aeglast kuvakaablit, millel pole piisavalt andmeid suure eraldusvõimega kuva jaoks suure värskendussagedusega, võib vaja minna paremat kaablit. Siin on veel mõned näpunäited ekraanikuva reklaamitud värskendussageduse saamiseks.

SEOTUD:Kuidas panna oma 120Hz või 144Hz monitor kasutama selle reklaamitud värskendussagedust


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found