Andmete varundamiseks Windowsi failiajaloo kasutamine

Failiajalugu on Windows 10 peamine varundustööriist, mis loodi algselt Windows 8-s. Vaatamata nimele pole failiajalugu mitte ainult viis failide varasemate versioonide taastamiseks - see on täisfunktsionaalne varundustööriist.

Pärast failiajaloo seadistamist saate lihtsalt ühendada oma arvutiga välise draivi ja Windows varundab teie failid sellega automaatselt. Jätke see ühendatud ja Windows varundatakse automaatselt ajakava järgi.

Kuidas lubada failiajalugu

SEOTUD:Kuidas kasutada kõiki Windows 10 varundamise ja taastamise tööriistu

Erinevalt teistest keerukatest varundustööriistadest on failiajalugu loodud kiire ja hõlpsasti lubatav. Selle lubamiseks ühendage esmalt arvutiga väline kõvaketas. Järgmisena avage menüü Start käsk Seaded. Navigeerige jaotisse Värskendamine ja turvalisus> Varundamine.

Klõpsake või koputage valikut Varunda failiajaloo abil jaotises „Lisa draiv”, et lisada välimine draiv, millele failiajalugu varundatakse. See loetleb välised kettad ja annab teile võimaluse nende varundamiseks.

Selleks võite kasutada ka juhtpaneeli, kuid käsitleme siin uut seadete liidest. Kui soovite selle asemel kasutada juhtpaneeli (näiteks kui kasutate endiselt Windows 8), avage juhtpaneel ja navigeerige jaotisse Süsteem ja turvalisus> Failiajalugu.

Valige draiv ja Windows kasutab seda failiajaloo jaoks. Ilmub valik „Varunda minu failid automaatselt” ja see lülitatakse automaatselt sisse. Windows varundab teie failid automaatselt draivi, kui ühendate selle arvutiga.

Kuidas seadistada failiajalugu

Valige „Rohkem valikuid”, et konfigureerida, kui tihti failiajalugu varundatakse, kui kaua neid varukoopiaid säilitatakse ja - mis kõige tähtsam - milliseid faile see varundab.

Failiajalugu varundab teie failid vaikimisi iga tund automaatselt, kuid siin saate valida teise aja. Võite valida üks kord iga 10 minuti, 15 minuti, 20 minuti, 30 minuti, 1 tunni, 3 tunni, 6 tunni, 12 tunni või üks kord päevas.

Tavaliselt hoiab see teie varukoopiaid igavesti, kuid võite lasta neil need kustutada, kui nad saavad kuu, 3 kuud, 6 kuud, 9 kuud, 1 aastat või 2 aastat vanaks. Samuti saate lasta failide ajaloost varukoopiad automaatselt kustutada, et teie failiajaloo kettal oleks ruumi.

Vaikimisi seadistatakse failiajalugu teie kasutajakonto kodukausta oluliste kaustade varundamiseks. See hõlmab kaustu Töölaud, Dokumendid, Allalaadimised, Muusika, Pildid, Videod. See sisaldab ka kausta Rändlus, kuhu paljud programmid salvestavad rakenduse andmeid, teie OneDrive kausta ja muid kaustu.

Selles aknas saate kontrollida kaustade täielikku loendit ja lisada veel kaustu. Valige „Lisa kaust” ja saate varundamiseks valida oma arvutis mis tahes kausta. Siit saate kausta valida ja kasutada nuppu „Eemalda“, et takistada Windowsi varundamist.

MÄRKUS. Windows 8-s pole teil võimalust lisada kaustu failiajaloost - selle asemel peate kaustad lisama teeki.

Leiate ka jaotise „Nende kaustade välistamine”, mis võimaldab konkreetsete alamkaustade varundamist välistada. Näiteks võite lasta Windowsil varundada kausta Documents kõik kaustad, kuid ignoreerida ühte kindlat kausta. Windows 8-s leiate selle akna Failiajalugu vasakult küljelt.

Teise draivi varundamise alustamiseks kasutage nuppu „Lõpeta draivi kasutamine”. See võimaldab teil oma praeguse draivi varundamise lõpetada ja uuele varundamisele asuda. Varukoopiaid ei kustutata, kuid Windowsi saab konfigureerida ainult ühe draivi varundamiseks korraga.

Siinne link „Vaadake täpsemaid seadeid” viib teid juhtpaneelile, mis pakub teist liidest, mida saate kasutada failiajaloo konfigureerimiseks. Klõpsake siin nuppu „Täpsemad seaded” ja leiate veel mõned võimalused, sealhulgas võimaluse vaadata sündmuste vaaturi hiljutisi tõrkeid, puhastada failide vanu versioone ja lubada teistel teie kodurühma kuuluvatel arvutitel varundada. sõitma.

Kuidas varundatud faile taastada

Failide taastamiseks väliselt kettalt avage rakendus Seaded, valige käsk „Värskendamine ja turvalisus”, valige „Varundamine”, valige „Rohkem valikuid”, kerige akna allossa ja valige „Taasta failid praegusest varukoopiast. ”

Võite ka avada juhtpaneeli, valida „Süsteem ja turvalisus”, valida „Failiajalugu” ja klõpsata nuppu „Taasta isiklikud failid”.

(Kui teil on teises arvutis loodud failiajaloo varukoopiad, seadistage lihtsalt uues arvutis failiajalugu ja valige draiv, mis sisaldab teie vanu failiajaloo varukoopiaid. Seejärel kuvatakse need failide taastamise liideses, et saaksite faile taastada. nii nagu saaksite, kui varukoopia loodi praeguses arvutis.)

See liides võimaldab teil vaadata oma varukoopiaid ja faile taastada. Sirvige saadaolevaid faile ja valige üks või mitu faili või kausta. Saate neid eelvaadata, paremklõpsates neid või valides need ja klõpsates rohelisele nupule, et need arvutisse taastada.

Ajavahemiku valimiseks klõpsake noolenuppudel või akna servas asuvatel paanidel. Teid teavitatakse ka sellest, kui palju erinevaid varundamisperioode on saadaval. Näiteks alloleval ekraanipildil näitab akna ülaosas olev „2/3”, et varukoopiaid on kolm ja me vaatame teist. Saadaval on üks vanem varukoopia ja üks uuem.

Kuidas taastada faile File Exploreris

Samuti saate File Exploreris faili eelmise versiooni kiiresti taastada. Avage File Explorer, paremklõpsake failil, mille soovite ennistada, ja klõpsake nuppu "Taasta eelmised versioonid". Võite ka klõpsata nupul „Atribuudid” ja seejärel valida vahekaardi „Eelmised versioonid”.

Kõik faili varasemad versioonid failiajaloost on saadaval siin. Saate neid eelvaadata, taastada ühe algsesse asukohta või eelmise versiooni oma arvutisse muusse kohta.

Samuti saate vaadata eelmisi versioone ja kustutatud faile, mis olid kindlas kaustas. Selleks navigeerige File Exploreri kausta, klõpsake akna ülaosas oleval lindiribal vahekaarti "Kodu" ja klõpsake nuppu "Ajalugu".

Teile kuvatakse loend failidest, mida saate taastada ja mis olid kunagi kaustas. See on sama liides, mida kasutate failide tavapärasel taastamisel, kuid File Explorer võimaldab teil asjade kiirendamiseks alustada konkreetsest kaustast.

Failiajalugu on väga lihtne ja kasulik varundamisvõimalus ning täiesti tasuta. Windows 10 võimaldab teil luua ka süsteemipildi varukoopia, kui soovite oma operatsioonisüsteemi oleku täielikku varukoopiat. See ei ole ideaalne lahendus failide varundamiseks - isegi kui teete süsteemipiltide varukoopiaid, peaksite looma oma oluliste failide sagedasemad varukoopiad failiajalooga - kuid mõnel geekil võib see olla kasulik, kui ta mängib Register või muud süsteemifailid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found