E-posti aadresside peitmine Outlook 2013 mitmele adressaadile saatmisel

Kui saadate meilisõnumeid mitmele adressaadile (kellest mõned võivad olla üksteisele tundmatud), on parem mitte kõigi e-posti aadresse kuvada. Siit saate teada, kuidas seda Outlookis teha.

Kui saadate e-posti mitmele adressaadile, on teil nende e-posti aadresside sisestamiseks mõned võimalused. Väljale „Saaja” või „Koopia” (süsinikkoopia) võite lisada mitu aadressi, kuid siis on need aadressid kõigile e-kirja saajatele nähtavad. See on okei, kui see on väike rühm, kus kõik üksteist tunnevad, kuid kui saadate sõnumi suuremale rühmale - või siis, kui inimesed ei pruugi üksteist tunda -, pole see nii hea mõte. Mõni võib ärrituda, kui tema e-posti aadressi jagatakse inimestega, keda nad ei tunne. Siit tulevad välja „Pimekoopia” (pime süsinikukoopia) ja kontakt nimega „Avalikustamata saajad”.

Pimekoopia välja kasutamine

Kui panete aadressi väljale „Pimekoopia”, ei näe ükski sõnumi saaja seda aadressi. Väli „Pimekoopia” on kasulik erinevates olukordades:

  • Kui soovite saata sõnumi pimekoopia kellegi - näiteks halduri või haldusabilise - tähelepanu, ilma et peamine adressaat sellest teaks.
  • Kui saadate sõnumi paljudele inimestele. Nii ei ole meilipäis täis aadresse.
  • Kui saadate sõnumi mitmele inimesele, kes ei pruugi veel üksteist tunda või vähemalt üksteise e-posti aadresse.

Asi on selles, et väli "Pimekoopia" on Outlookis vaikimisi peidetud. Sisselülitamine on siiski piisavalt lihtne.

Sõnumi loomisel klõpsake sõnumiaknas vahekaardil „Valikud”. Klõpsake jaotises „Väljade kuvamine” valikut „Pimekoopia”.

Väli „Pimekoopia” on nüüd sõnumiaknasse lisatud ja võite hakata aadresse lisama samamoodi nagu väljadele „Saaja” või „Koopia”. Veelgi parem, väli „Pimekoopia” ilmub nüüd vaikimisi kõigile uutele sõnumitele. Selle saate uuesti välja lülitada, klõpsates vahekaardil „Valikud” samal nupul „Pimekoopia”.

Väljale „Saaja” või „Koopia” saate lisada kõik soovitud aadressid koos väljale „Pimekoopia” lisatud aadressidega. Pidage meeles, et adressaatide eest on peidetud ainult väljal „Pimekoopia” olevad aadressid. Samuti võite jätta väljad “Saaja” või “Koopia” tühjaks ja saata sõnumi lihtsalt väljale “Pimekoopia” olevatele aadressidele.

Märge: Kui saadate sageli sõnumeid samale suurele inimrühmale, kaaluge asjade lihtsustamiseks jaotusloendi loomist. Samuti on teada, et mõned Interneti-teenuse pakkujad piiravad inimeste arvu, kellele saate e-kirja saata. Kui teil on probleeme, proovige saata oma sõnum korraga umbes 20 adressaadile.

Siiski võib ilmneda üks probleem. Kui jätate välja „Saaja” tühjaks, tõlgendavad paljud rämpsposti kontrollijad kirja rämpspostina ja teie adressaadid ei pruugi seda kunagi näha. Seda probleemi saate vältida kahel viisil. Esimene on lihtsalt sisestada oma aadress väljale „Saaja“. Saajad saavad teie aadressi nagunii, kuna teie olete sõnumi saatja. Teine võimalus on luua kontakt „Avamata saajad“.

Avaldamata kontaktisiku kontakti kasutamine

Kontakti „Avalikustamata saajad” loomine annab teile võimaluse lisada väljale „Saaja” midagi, mis teeb adressaatidele selgeks, et ka teised inimesed saavad sama sõnumit ja nimed on peidetud. Võite mõelda sellest kui viisakusest. Igaüks, kes sõnumi saab, näeb sõnumi peamise adressaadina lihtsalt teadet „Avalikustamata saajad”.

Kontakt „Avaldamata saajad” ei ole Outlookis eriline üksus. Pigem on see lihtsalt üks kontakt, millele on lisatud teie enda e-posti aadress. Võite kontaktile nimetada kõike, mida soovite, kuid „avalikustamata saajad” on muutunud omamoodi aktsepteeritud traditsiooniks.

SEOTUD:Kuidas muuta navigeerimisriba Outlook 2013-s kompaktseks

Klõpsake Outlooki peaaknas navigeerimisribal nuppu „Inimesed“. Kui navigeerimisriba on kompaktses vaates, näete lihtsalt ikooni (vasakul allpool). Kui riba pole kompaktses vaates (paremal allpool), näete sõna „Inimesed”.

Valige aknas „Kontakt” vahekaart „Avaleht”. Klõpsake lindi jaotises „Uus” nuppu „Uus kontakt”.

Tippige väljale „Täisnimi” uue kontakti nimi. Nagu me ütlesime, võite selle nimetada kõigeks, mida soovite, kuid „avalikustamata saajad“ on see, mida inimesed on tõenäoliselt harjunud nägema. Tippige väljale „E-post” oma e-posti aadress ja klõpsake nuppu „Salvesta ja sulge”.

Nüüd saate uue sõnumi loomisel kasutada väljal „Saaja” kontakti „Avalikustamata saajad” ja seejärel sisestada kõigi adressaatide aadressid väljale „Pimekoopia”.