Ekraaniklaviatuuri kasutamine operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10

Windows pakub ekraaniklaviatuuri, mis võimaldab teil kirjutada isegi siis, kui teil pole füüsilisele klaviatuurile juurdepääsu. See on eriti kasulik puutetundliku ekraani korral, kuid saate seda kasutada ka hiirega kirjutamiseks või isegi diivanilt mängu kontrolleriga kirjutamiseks.

Operatsioonisüsteemides Windows 10 ja 8 on tegelikult kaks ekraaniklaviatuuri: põhiline puuteklaviatuur, mille saate tegumiribalt esile tuua, ja täpsem ekraaniklaviatuur seadetes Juurdepääsu lihtsus. Näitame teile, kuidas mõlemat avada.

Windows 10

Windows 10 tegumiribalt klaviatuurile kiireks juurdepääsemiseks paremklõpsake tegumiribal ja veenduge, et kontekstimenüü suvand „Kuva puutetundlik klaviatuurinupp” on lubatud.

Näete klaviatuuriikooni ilmumist teie süsteemses salves või teavitusalas. Ekraani klaviatuuri üles tõmbamiseks klõpsake seda ikooni või koputage seda sõrmega.

Kui olete ekraaniklaviatuuri avanud, võite klaviatuuri sisendi saatmiseks nuppe puudutada või klõpsata. See töötab täpselt nagu tavaline klaviatuur: valiks tekstivälja sellel klõpsates või koputades ja kasutage seejärel sõrme või hiirega ekraanil olevaid nuppe.

Paremas ülanurgas olevad ikoonid võimaldavad klaviatuuri liigutada või suurendada. Ekraaniklaviatuuri allservas olev klaviatuurinupp võimaldab teil valida erinevaid paigutusi.

SEOTUD:Kuidas hallata Windows 10 juurdepääsetavuse funktsioone

Samuti on ekraanil täpsem klaviatuur, mis on osa juurdepääsetavuse seadetest. Sellele juurdepääsemiseks avage menüü Start ja valige „Seaded”. Navigeerige jaotisse Juurdepääsuklahv> Klaviatuur ja aktiveerige akna ülaosas valik „Ekraaniklaviatuur”.

See klaviatuur sisaldab veel mitu klahvi ja toimib rohkem nagu tavaline täisarvuti klaviatuur kui puutetundlik klaviatuur. See on ka tavaline töölaua aken, mida saate erinevalt uuest puuteklaviatuurist muuta ja minimeerida. Leiate mõned lisavõimalused, mida saate selle konfigureerimiseks kasutada, kui klõpsate klaviatuuri paremas alanurgas asuvat nuppu „Valikud”. Saate selle kinnitada tegumiribale nagu iga teine ​​programm, kui soovite selle tulevikus lihtsamalt käivitada.

Sellele klaviatuurile pääseb juurde ka Windows 10 sisselogimisekraanil. Klõpsake sisselogimisekraani paremas alanurgas - toitenupust vasakul - nuppu „Lihtne juurdepääs” ja valige ilmuvas menüüs „Ekraaniklaviatuur”.

Windows 8 ja 8.1

Windows 8 ja 8.1 töötavad sarnaselt Windows 10-ga, kuid tööriistariba valik on veidi teises kohas. Sellele juurdepääsu saamiseks paremklõpsake oma tööriistaribal, osutage suvandile „Tööriistaribad” ja veenduge, et valik „Puuteklaviatuur” oleks märgitud.

Seejärel näete puutetundliku klaviatuuri ikooni, mis ilmub süsteemses salves või teavitusalal vasakule. Klõpsake või puudutage seda puutetundliku klaviatuuri avamiseks.

Traditsioonilise ekraaniklaviatuuri saate avada ka nendes Windowsi versioonides. Selleks paremklõpsake Windows 8.1 tegumiribal nuppu Start või Windows 8 ekraanil vasakus alanurgas paremklõpsake. Valige „Juhtpaneel”. Klõpsake juhtpaneeli aknas nuppu „Juurdepääsu lihtsus”, klõpsake nuppu „Juurdepääsukeskuse hõlpsus” ja seejärel nuppu „Käivita ekraaniklaviatuur”.

Soovi korral saate klaviatuuri oma tegumiribale kinnitada, et sellele tulevikus hõlpsamini juurde pääseda.

Ekraaniklaviatuurile pääseb juurde ka Windows 8 sisselogimiskuval. Klõpsake või puudutage sisselogimisekraani vasakus alanurgas ikooni „Lihtsus juurdepääs” ja valige selle avamiseks kuvatavas menüüs „Ekraaniklaviatuur”.

Windows 7

Windows 7-s saate avada ekraaniklaviatuuri, klõpsates nuppu Start, valides „Kõik programmid“ ja navigeerides jaotisse Tarvikud> Juurdepääsu lihtsus> Ekraaniklaviatuur.

Juhtpaneeli juurdepääsukeskusest leiate ka nupu „Ekraaniklaviatuuri alustamine”, kuid see teeb sama, mis klaviatuuri otse käivitamine.

Tulevikus hõlpsama juurdepääsu saamiseks võite paremklõpsata tegumiriba ikoonil „Ekraaniklaviatuur” ja valida käsu „Kinnita see programm tegumiribale”.

See ei tundu nii libe kui Windows 8 ja 10 puhul, kuid ekraaniklaviatuur töötab sarnaselt. Valige tekstiväli ja hakake hiire, sõrme või mis tahes muu sisendseadmega kirjutama.

Ekraaniklaviatuuri kasutamiseks Windows 7 sisselogimiskuval klõpsake ekraani vasakus alanurgas nuppu „Lihtne juurdepääs” ja märkige jaotises suvand „Tüüp ilma klaviatuurita (ekraaniklaviatuur)”. kuvatav loend.

Ekraaniklaviatuur on mõeldud mitte ainult teksti sisestamiseks. Klaviatuuri otseteed töötavad ka sellel, täpselt nagu füüsilisel klaviatuuril. Klõpsake või puudutage muuteklahvi - nagu tõstuklahv või Alt - ja see jääb allavajutatuks, kuni valite järgmise sisestatava klahvi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found