Kuidas jälgida mängusisese arvuti jõudlust MSI Afterburneriga

MSI Afterburner on üks populaarsemaid viise mängusisese arvuti jõudlusstatistika vaatamiseks. Ja jah, see töötab kõigis süsteemides, olenemata sellest, kas teil on MSI graafikakaart või mitte. Selle seadistamiseks toimige järgmiselt.

Mida vajate

MSI Afterburner on peamiselt kiirendamise tööriist, et oma graafikakaardilt rohkem jõudlust välja pigistada. Kuid see töötab mängude ajal reaalajas toimivuse kuvamiseks ka Guru3D.com RivaTuneri statistika serveriga.

Alustamiseks peate mõlemad rakendused Windowsi arvutisse alla laadima ja installima.

Järelpõletiga alustamine

Pärast MSI Afterburneri allalaadimist ja installimist näete ülaltoodud liidest. Saate seda välimust muuta, kuid me ei kajasta seda siin. Vaikeliideses on kaks valimisnuppu, mis näitavad teie graafikakaartide praegust olekut, sealhulgas GPU ja mälukellade sagedusi, pinget ja praegust temperatuuri.

Kahe valikuketta vahel on liugurid, mis võimaldavad teil kõiki neid andmeid kohandada (siin on huvi korral graafikakaardi ülikiirendamine).

Enne kui kõik need maitsvad statistikad teie ekraanile jõuavad, piisab vaid ühest hoiatusest: ärge sulgege ei Afterburneri ega RTSS-i aknaid, kuna see sulgeb ka programmid. Selle asemel minimeerige need ja need kaovad tegumiribalt. Seejärel näete süsteemses salves kahte ikooni: joa (Afterburner) ja arvutimonitori, millel on tähis „60” (RivaTuner Statistics Server).

Valmistugem nüüd suureks etenduseks. Avage Afterburner ja klõpsake siis hammasratta Seaded. Klõpsake kuvatavas aknas valikut „Ekraanikuva”. Jaotises „Üldised ekraanikuvade kiirklahvid” saate need seadistada soovitud olekuteks või jätta vaikesätted.

Järgmisena klõpsake vahekaarti „Monitoring”; siin otsustate, millist statistikat soovite mängus näha. Kõigepealt vaatame massiivset loendit jaotises „Aktiivse riistvara jälgimise graafikud”. Kogu selle teabe lisamine ekraanile on ebareaalne, kui soovite oma mängu tegelikult näha. Õnneks ei ilmu ükski neist suvanditest vaikimisi ekraanil.

Nende lubamiseks tõstke lihtsalt esile need, mida soovite. Jaotises „GPU Usage Graph Properties” märkige ruut „Show On Screen-Display”. Soovitame kasutada igaühe jaoks vaikeväärtust, mis kuvab selle tekstina, mitte graafikuna, kuid saate sellega ringi mängida.

Kui olete valinud ekraaniekraanil kuvatava atribuudi, näete iga nime paremal asuva vahekaardi „Atribuudid” all valikut „OSD-s”.

Üks levinumaid omadusi, mida inimesed soovivad kuvada, on kaadrisagedus, et veenduda, et nende masin tabab seda ülitähtsat kuldset tsooni 60 kaadrit sekundis. Selle lubamiseks valige märkeruut „Kaaderkaader” kõrval ja seejärel märkige ruut „Kuva ekraanil”.

Mängijad räägivad sageli sellest, kui palju mänge pole nelja tuumaga protsessorite jaoks optimeeritud. Kui teil on kuue- või kaheksatuumaline protsessor, võiksite silma peal hoida protsessori jõudlusel ja töö jaotusel.

Afterburner tuvastab automaatselt, kui palju niidid teie protsessoril on ja pakub vastavalt võimalusi. Kui teil on näiteks Hyper-Threadinguga neljatuumaline Inteli protsessor, näete: "CPU Usage", "CPU1 Usage", "CPU2 Usage", "CPU3 Usage" ja nii edasi. "CPU8 kasutamine". Samuti on populaarsed valikud protsessori kellad, temperatuur, RAM-i kasutus ja toide.

Muidugi meeldib kõigile ka näha, kuidas GPU töötab. Peamine statistika on siin „GPU kasutamine”, näidatud protsentides. "GPU temperatuuri" on hea jälgida ka siis, kui soovite näha, kui hästi need fännid töötavad GPU jahedana hoidmise nimel.

Kui te pole ettevaatlik, võib loetelu siiski üsna pikkaks minna. Siiski on tore, et kogu see teave on teie mängimise ajal käepärast. Meie loend sisaldab GPU temperatuuri ja kasutamist, mälukasutust, südamiku kella, protsessori temperatuuri ja kõigi lõimede kasutamist, protsessori kella, RAM-i kasutamist ja kaadrisagedust.

See pole funktsioon, mida soovite kogu aeg kasutada. See võib aga olla eriti kasulik uue mängu mängimisel, nii et näete, kuidas teie süsteem sellega hakkama saab. Samuti on mugav näha, kuidas hiljutine draiveri- või mänguvärskendus on jõudlust parandanud.

Kuigi me oleme suurema osa tööst teinud Afterburneri tööle saamiseks, pole see meil veel päris lõpp. Paremklõpsake süsteemses salves RivaTuneri statistikaserveri ikooni ja seejärel klõpsake nuppu "Kuva". Jällegi veenduge, et valik "Kuva ekraanikuva" on lubatud.

Samuti soovitame muuta valik „Rakenduse tuvastamise tase” väärtuseks „Kõrge”, nii et enamik mänge tuvastatakse automaatselt ja kuvatakse mängusisene ekraan. Aeg-ajalt võite saada mõne valepositiivse tulemuse, kuid tavaliselt on see üsna hea ilmuda ainult mängu mängides.

Vaikimisi kuvab Afterburner kogu statistika vasakus ülanurgas. Selle muutmiseks klõpsake lihtsalt nurkadel. Täpsema liikumise jaoks saate ka allpool olevaid koordinaate reguleerida. Nende andmete jaoks pole vaja vajalikku asukohta. Mõnes mängus peate siiski seda liikuma, sõltuvalt ekraanil kuvatavast.

Värve ja teksti suurust saate reguleerida ka ekraanil. Statistika asukoha reguleerimise ala kohal klõpsake lihtsalt nuppu „Ekraanikuva palett” ja / või „Ekraanikuva suum”.

MSI Afterburner ja RivaTuner Statistics Server moodustavad suurepärase meeskonna, kui soovite hoida süsteemi toimivuse vahelehti.

Windows 10-l on mõned sisseehitatud süsteemi jõudluspaneelid, mida saate ka lubada. Need on vähem võimsad ja näitavad vähem teavet, kuid neid on lihtne kiiresti sisse ja välja lülitada.

SEOTUD:Kuidas näidata Windows 10 peidetud ujuva jõudlusega paneele