Miks on IR-lõhkaja 2020. aastal telefonides endiselt kasulik?

On võimalus (ehkki pidevalt vähenev), et teie telefon on varustatud infrapuna lõhkajaga. Need võimaldavad teie telefonil suhelda igapäevaste kodus olevate seadmetega, nagu telerid ja DVR-id, kasutades nähtamatuid elektromagnetkiirguse plahvatusi.

Kui kaotate oma kaugjuhtimispuldi pidevalt, on infrapunaheliga telefonid äärmiselt käepärased. Kuidas need aga toimivad ja kust seda saab?

Kui infrapuna oli kuningas

Teatud vanuses lugejad võivad mäletada, et kasutasid failide ja Interneti-ühenduse jagamiseks telefoni, pihuarvuti või arvuti vahel infrapunaühendust. See funktsioon (dubleeritud “IrDA”) oli levinud 1990ndatel ja 00-ndate alguses enne Bluetoothi ​​ja WiFi-d.

Sel ajal oli IrDA revolutsiooniline, kuid see pole enam ammu enam levinud. Kaasaegsed andmeedastustehnoloogiad on lihtsalt paremad. Bluetoothi ​​ja IrDA abil ei pea mõlemad infrapunapordid asuma vahetus läheduses ega olema vaateväljaga.

Need on ka oluliselt kiiremad. Minu Apple PowerBook G3 IrDA port on aeglane, 230,4 kbps. Võrrelge seda Bluetooth 5.0-ga, mis toetab kuni 2 Mbps kiirust, või Wi-Fi 6-ga, mille baaskiirus on 1,2 Gbps ja mis võib ulatuda isegi kuni 10 Gbps.

Tasub rõhutada, et infrapuna lõhkajad pole samad kui vanad IrDA eelmised sadamad. Nad kasutavad täiesti erinevat protokolli nimega Consumer Infrared (cIR) ja töötavad palju aeglasematel kiirustel.

See tähendab, et peate oma uue läikiva telefoni kasutamise unustama, et ühendada oma 90ndate lõpupoole sülearvutiga.

Milleks kasutatakse IR-i aastal 2020?

Infrapuna lõhkajaid kasutatakse peaaegu eranditult muude seadmete, näiteks telerite, digibokside ja kliimaseadmete juhtimiseks. Rakenduse allalaadimisega saate oma telefoni tõhusalt universaalseks puldiks muuta ja kogu oma maailma juhtida.

Kuna telerite infrapunapuhurid ja digiboksikaablid on nii levinud, integreeris selle ka Microsofti Kinect Xbox One jaoks. Nii laseb Kinecti riistvara Xbox One'il telerit juhtida.

Mõne telefoniga, näiteks Unihertz Jelly 2, on eellaaditud universaalsed kaugrakendused. Kui teie oma seda ei tee, on Google Play poes valikuid.

Lean Remote on üks parimatest ja pakub laia valikut tuge koduelektroonikale. Teie läbisõit on muidugi erinev.

IR-plahvatust pakuvad vähesed USA telefonid

2010. aastate alguses tarniti Android-telefonidele rutiinselt infrapuna lõhkajaid. Tootjad nagu Samsung ja LG lisasid need oma seadmetesse, kuid see peatus järk-järgult. Infrapuna lõhkajaid saadetakse endiselt sageli Hiina tootjate, näiteks Huawei ja Xiaomi telefonidesse.

Allpool on mõned uusimad telefonid, mis pakuvad IR-plahvatust.

TCL 10 Pro

See ei tohiks olla üllatav, et TCL tarnib oma tipptasemel telefonides infrapuna lõhkajat. Lõppude lõpuks on Hiina tehnikabränd kõige rohkem tuntud oma taskukohaste nutitelerite poolest ja ilmne sünergia on olemas.

Nelja kaameraga TCL 10 Pro, mille hind on 449 dollarit, on Qualcomm Snapdragon 675, 128 GB salvestusruumi, 6 GB RAM-i ja kõrge 6,47-tolline ekraan. Samuti on olemas 3,5 mm kõrvaklappide pesa, mis on tänapäeval mõnevõrra haruldus.

See on üks väheseid USA-s müüdavaid IR-lõhkajaga telefone.

Xiaomi Poco F2 Pro

Xiaomi Poco F2 Pro ühendab liputaseme tehnilised andmed, näiteks Qualcomm Snapdragon 865 protsessori ja 64 MP neljakaamera seadistuse, alla 500-dollarise hinnasildiga.

See on üks väheseid USA-s saadaval olevaid Xiaomi telefone. Kuigi ettevõte pole ametlikult Ameerika nutitelefonide turule sisenenud, on edasimüüjad seda laialdaselt importinud ja seega võib seda leida Amazonist.

Huawei P30 Pro uus väljaanne

Selle aasta alguses välja kuulutatud Huawei P30 Pro New Edition on tagasihoidlikult uuendatud versioon möödunud aasta lipulaevast, mis pärineb hõivatud Hiina tehnigigandilt.

Erinevalt teistest Huawei hiljutistest telefonidest sisaldab see seade Google'i patenteeritud Android-rakendusi, seega on tal juurdepääs Google Play poodile. Sellel on vaikimisi 8 GB RAM-i ja 256 GB salvestusruumi ning jah, seal on IR-lõhkaja.

P30 Pro New Editioni pole USA-s hõlpsasti saadaval, ehkki seda müüakse Euroopas laialdaselt umbes 800 dollariga.

Tee endale

Ma ei teinud nalja, kui ütlesin, et IR-lõhkajad muutuvad haruldasemaks. Kuigi on tõsi, et nad seda teevad saab USA-s müüdavate seadmete hulgas on neid väga vähe

Õnneks on IR-lõhkaja taga olev elektroonika ülilihtne. Kui teil on jootekolbiga käepärast, saate selle ise luua ja ühendada telefoni 3,5 mm kõrvaklappide pistikupessa. Teie läbisõit on aga erinev.