Parimad viisid välise graafikakaardi ühendamiseks sülearvutiga

Sülearvutid, eriti mängude sülearvutid, on kompromisside uuring. Väiksemad masinad on kergemad ja hõlpsamini reisitavad, kuid suuremad ja raskemad kastid pakuvad spetsiaalseid graafikakaarte, mis on vajalikud tipptasemel mängimiseks. Väline graafikakaart võimaldab teil oma kooki saada (valet pole) ja süüa ka seda.

Mis on eGPU?

Väline GPU (või lühidalt eGPU) on spetsiaalne kast, mis ühendab avatud PCIe pesa, töölaua stiilis toiteallika ja täissuuruses graafikakaardi, mis ühendatakse teie sülearvutiga. Kui seda teete, on teil mängude töölaua võimsus ja ühenduvus, ilma et ohverdaksite neid kaasaegseid sülearvutite kujundusi.

Selliseid asju on varemgi proovitud, kuid viimasel ajal on nende toodete arv tõusnud. Ühe kaabliühenduse, nagu USB 3.0 ja Thunderbolt 3, suur andmete ja video ribalaius on lõpuks võimaldanud sellised välkkiired ühendused, mis on vajalikud GPU töötlemise väliseks riistvaraks laadimiseks, tuginedes siiski tavaliseks arvutamiseks sülearvuti sisemisele emaplaadile. Lisaboonus: paljude väliste graafikaprotsessoritega on kaasas täiendavad USB-porti, Ethernet ja palju muud, mis tähendab, et seda on lihtne ühendada ja mängida tonni lisariistvaraga, näiteks mitme kuvari või mänguklaviatuuride ja hiirtega.

Praegu on selle suure ribalaiusega operatsiooni de facto standard Thunderbolt 3. 40 Gbps ühendusega, mis suudab hallata samaaegset video-, heli-, andmeside- ja Interneti-ühendust, ning toetatud riistvaral kuni 100 vatti energiat, on see üks kaabel, mis tõesti suudab seda kõike. Ja kuna see kasutab standardiseeritud USB-C-porti (uues Macbookis leiduv port, XPS 13 hilisemad versioonid ja iga päev üha rohkem sülearvuteid), muutub see puhta riistvara vaatenurgast kohanemisvõimelisemaks.

See tähendab, et tarkvara on teine ​​teema. Praegu tugineb enamik väliseid GPU-süsteeme üsna keerukatele ja spetsiifilistele draiveritele, mis võimaldab sülearvutitel oma integreeritud graafikakiibilt koormuse üle anda spetsiaalsele NVIDIA või AMD graafikakaardile. See on mõned keerulised asjad, nii et universaalseid lahendusi on harva ja sellised ettevõtted nagu Dell ja Razer toetavad välist graafikat ainult konkreetsetel sülearvutimudelitel. Mõned üldisemad valikud, aga ka vanemad standardid, nagu USB 3.0 ja Thunderbolt 2, pakuvad rohkem võimalusi, kuid kehvemat graafikat.

Parimad eGPU valikud praegu turul

Uuenda: EGPU maastik on muutunud pärast selle artikli algset avaldamist 2017. aastal. Siin on meie parimad eGPU-d 2020. aastal.

Kahjuks on välised graafikaprotsessorid endiselt arenevas segmendis ja mitu aastat pärast esimeste mudelite kasutuselevõttu jäävad need maapinnal õhukeseks. Siin on suuremate arvutitootjate praegused võimalused.

Razer Core

Hind: $500


Ühendus: Äike 3


Ühilduvus: Razer Blade ja Blade Stealth

See on ilmselt kõige tuntum välise graafika seadistus, kui ainult Razeri tohutu olemasolu töölauamängude lisaseadmete ruumis. Razer Core on väike must kast, mis suudab endiselt olla atraktiivne tänu suurte ja halvimate graafikakaartide jaoks mõeldud 500-vatisele toiteallikale, sisseehitatud USB 3.0-ühendustele väliste draivide ja lisaseadmete jaoks ning spetsiaalsele Ethernet-le kiireks võrguühenduseks ühendused. Selles on ruumi suurimatele AMD ja NVIDIA GPU-dele, mis ühilduvad topeltpesakaartidega, mille pikkus on kuni 12,2 tolli (310 mm). See on ka selle loendi stiilseim variant, toetades Razeri avatud Chroma RGB valgustus-API-d.

Kuid 500 dollarit - ilma graafikakaardita ise - on see üks kõige kallim. Razeri sõnul ei piira see Thunderbolt 3 graafikaühenduse funktsionaalsust enda masinatega, kuid ainsad Core'iga töötamiseks sertifitseeritud sülearvutid on Razeri Blade ja Blade Stealth, mis on kallimad ja pakuvad vähem kohandamisvõimalusi kui paljud konkurendid. Core'i katsetamine üldisemate süsteemidega on andnud vastakaid tulemusi, nii et selle ostmine ilma kaaslaseta Razeri sülearvutita on üsna jama.

Alienware graafikavõimendi

Hind: $200


Ühendus: Omandiõigus


Ühilduvus: Alienware 13, 15, 17

Delli mängude alambränd Alienware on pardal eGPU revolutsiooniga ja nagu võite arvata, on selle pakkumine üks odavamaid turul. See, mis graafikavõimendil puudub, on see tasa 200 dollari suuruse hinnasildiga (loomulikult ilma GPU ja sülearvutita). See on ka ainus suurema kaubamärgi eGPU võimalus kasutada vanemat USB 3.0 standardit, mis kahjuks tähendab ühilduvust AMD XConnectiga, mis on AMD poolvaraline draiverite komplekt eGPU-de hõlpsaks käsitsemiseks. Teil on palju ühilduvaid sülearvuti võimalusi, alates suhteliselt väikesest Alienware 13-st kuni koletu Alienware 17-ni ... mis tõenäoliselt ei vaja enamiku mängude jaoks välist GPU-d.

Kuid selle madalama hinnasildiga kaasnevad mõned ohvrid. Võimendi on piiratud graafikakaartidega, mille pikkus on 10,5 tolli, mistõttu ühed kõige pommitumad NVIDIA ja AMD mudelid pole ühilduvad. Kuigi graafikavõimendil on laiendamiseks neli USB 3.0 porti, pole Etherneti porti, mis tähendab, et teil on kiireima mänguühenduse saamiseks sülearvuti ühendamiseks üks lisakaabel. Samuti on tõsi, et Dell toetab ainult Alienware'i sülearvuteid, selle asemel, et kaasata nende utilitaarsemat XPS-liini - see oleks suurepärane kombinatsioon.

PowerColor Devil Box

Hind: $450


Ühendus: Äike 3


Ühilduvus: mis tahes arvuti, millel on Thunderbolt eGFX

PowerColor on GPU ja lisaseadmete tootja, mitte spetsiaalne süsteemimüüja nagu Razer või Dell. Sobivalt sobib pahaendeline Devil Box väidetavalt ühilduvaks kõigi Windowsi-põhiste arvutitega, mis võivad kasutada välise graafikaga Thunderbolt 3 porti, pluss mis tahes AMD või NVIDIA graafikakaarti (ka neid, mida PowerColor ise ei teinud). Kast toetab kõiki Razer Core'i kellasid ja vilesid, sealhulgas ülisuuri GPU-sid, Etherneti ühendust ja graafikakaardi kuni 375 vatti energiat. Sellel on isegi sisemine SATA III pesa 2,5-tollise kõvaketta või SSD libisemiseks varundamiseks või väliseks salvestamiseks - see on kena puudutus.

Devil Box on pisut kallis hinnaga 450 dollarit, kuid tõenäoliselt on mitme süsteemi ühilduvuse potentsiaal väärt lisaraha kõigile, kes plaanivad seda mitme sülearvuti ja GPU uuendamise kaudu hoida. „Trampmark“ ja „DEVIL“ kaubamärgid ei pruugi olla kõigi tassike teed, aga hei, võite selle alati oma laua alla visata.

MSI mängudokk

Hind: Komplektis ainult MSI Shadow GS30-ga


Ühendus: Omandiõigus


Ühilduvus: MSI Shadow GS30 / 32

MSI Gaming Dock, mis on saadaval ainult kallis komplektis koos ettevõtte mängumärgiga sülearvutiga Shadow GS30, on selles loendis kõige vähem mitmekülgne valik. See tähendab, et see ei püüa tegelikult sama turu jaoks: Gaming Dock on kaaslane seade, mis pistab lisadesse nagu 2.1 kõlarite seadistus, mikrofoni ja kõrvaklappide pordid, täissuuruses SATA 3.5 "pesa ja Killer kaubamärk võrgukaart. See on loodud istuma otse sülearvuti all keeruka alusena, kuna patenteeritud pistik ühendatakse otse sülearvuti põhja. Pisut uuem Gaming Dock Mini on klanitud ja nurgelisem, kuid jätab kõlarid välja ja lisab passiivse jahutuse jaoks ventilatsiooniavad.

Gaming Dock on tegelikult ainult üks võimalus, kui olete täiesti kindel, et soovite eriti Shadow GS30-d ... ja kuna ei seda ega dokki pole juba mõnda aega oluliselt uuendatud, pole see ilmselt hea mõte, kui te seda ei leia tohutu allahindlus.

Eelseisvad kujundused

Kõik ülaltoodud on nüüd saadaval, kuid kui olete valmis ootama, on silmapiiril veel mõned eGPU-lahendused, sealhulgas:

  • ASUS ROG XG jaam 2 : XG Station 2 on seni ainus eGPU tööriist, mis ühildub selgesõnaliselt Windowsi tahvelarvutiga: uus esmaklassiline ASUS Transformer Book sari. (See on nagu Surface Pro, ainult taiwanlane.) See ühildub ka Inteli ühe pisikese NUC-arvuti ühe võimsama ehitisega, kuigi selle ühendamine väikesesse töölauale näib olevat plug-and-play-süsteemi mõte. . Ainus peamine allakäik on see, et ASUS võtab ROG XG Station 2 turule toomise jaoks head aega: peaaegu kaks kuud pärast väljakuulutamist pole vihjet avaldamiskuupäevale ega hinnale.
  • Gigabaidine GP-T3GFx: nagu ülaltoodud kuradikast, on ka Gigabyte'i eGPU korpuse tähestikusupp mõeldud maksimaalset ühilduvust silmas pidades. See saab hakkama suurimate graafikakaartidega ning peaks töötama koos Thunderbolt 3 eGFX-ühilduva süsteemiga, kuigi see vertikaalne disain jätab kõrvale sellised lisad nagu USB-porti ja SATA-pesa. Kahjuks pole me poolelioleva toote nahka ega juukseid näinud, sest Gigabyte näitas seda eelmisel suvel, arvates, et see on ametlikult endiselt tulemas.
  • Wolfe: see Kickstarteri projekt on eGPU, mis on loodud Maci kasutajaid silmas pidades. Lisaks absoluutselt vajalikule alumiiniumkorpusele on see pitseeritud kas NVIDIA GeForce GTX 1050 või 1060 sisemusega ning kaardi vahetamise katse tühistab garantii. Tagurpidi on see, et see on väiksem ja kaasaskantavam kui teised eGPU tooted. Wolfe tootmismeeskond väidab endiselt, et toode tuleb selle veebisaidile, kuid pärast Thunderbolti litsentsimisprobleemide tõttu tühistatud Kickstarteri kampaaniat paistab tulevik sünge.

Teised võivad olla teel tulevikus, kuid seda me teame praegu.

Isetegemise võimalus: kasutage oma eGPU-d

Ükski ülaltoodust ei kõdita teie väljamõeldist? Seeonvõimalik teha oma eGPU õigete kaablite, kohandatud emaplaadi viilile paigaldatud PCIe-pordi ja eraldi töölaua toiteallika abil. Halb uudis on see, et tegemist on endiselt suures osas uurimata territooriumiga, mida toetab entusiastlik, kuid väike modderite kogukond ja käputäis detailide tarnijaid. Thunderbolt 2 PCIe ümbrised pakuvad kõik ühes lahendust, kuid graafika ribalaius on ülaltoodud toodetest väiksem ja draiveri tugi võib olla ebameeldiv. Üldisemad PCIe-adapterid nõuavad kohandatud juhtumit või vabaõhuseadistust ja sageli pole võimalik teada, kas see töötab konkreetse sülearvutiga, välja arvatud selle tegelik ehitamine, draiverite installimine ja pistikupessa ühendamine. Praegu jaemüügi eGPU-d on tõenäoliselt turvalisem, kui kallim panus - võite need alati tagasi anda, kui need ei toimi.

Pildikrediit: Yun Huang Yong / Flickr


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found