Kuidas parandada Windowsi värskendust, kui see kinni jääb või külmub

Enamasti töötab Windows Update taustal vaikselt. See laadib värskendused automaatselt alla, installib need, mida saab, ja salvestab teised Windowsi taaskäivitamisel installimiseks. Kuid mõnikord see puruneb ja lakkab töötamast. Siit saate teada, kuidas parandada Windows Update'i, kui see kinni jääb või külmub.

  1. Proovige käivitada Windows Update'i tõrkeotsing, mida saate otsida menüüst Start.
  2. Kui see ei aita, võite proovida kustutada Windows Update'i vahemälu, käivitades turvarežiimi, peatades wuauservi teenuse ja kustutades failid kataloogis C: \ Windows \ SoftwareDistribution.
  3. Kui kõik muu ebaõnnestub, laadige värskendused käsitsi alla, kasutades WSUS-i võrguühenduseta värskendustööriista.

See võib juhtuda operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 või 10, kuid see on eriti tavaline Windows 7 puhul. Mõnikord eksivad värskendused või võib Windows Update lihtsalt igavesti "värskenduste otsimisel" kinni jääda. Windows Update'i parandamiseks toimige järgmiselt

Pidage meeles: Windowsi värskendused on olulised. Sõltumata probleemidest, soovitame automaatsed värskendused sisse lülitada - see on üks parimaid viise, kuidas end lunavara ja muude ohtude eest kaitsta. Kui lülitate automaatse värskendamise välja, jätate end uute rünnakute suhtes haavatavaks.

Parandage Windows Update tõrkeotsingu abil

Windows sisaldab sisseehitatud tõrkeotsingut, mis võib aidata kinnijäänud värskendust parandada. Seda on kõige lihtsam proovida, nii et jätkake ja käivitage see kõigepealt. Vealeidja teeb kolm toimingut:

  1. See lülitab välja Windowsi värskendusteenused.
  2. See nimetab C: \ Windows \ SoftwareDistribution kausta C: \ Windows \ SoftwareDistribution.old , sisuliselt tühjendades Windows Update'i allalaadimise vahemälu, et see saaks uuesti alustada.
  3. See taaskäivitab Windowsi värskendusteenused.

See tõrkeotsing on saadaval operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10. Leiate selle samast kohast kõikides Windowsi kaasaegsetes versioonides.

Tõrkeotsingu käivitamiseks klõpsake nuppu Start, otsige valikut „tõrkeotsing” ja käivitage seejärel valik, mis otsinguga kaasneb.

Klõpsake tõrkeotsijate juhtpaneeli loendis jaotises „Süsteem ja turvalisus” käsul „Windows Update'i probleemide lahendamine”.

Klõpsake Windows Update'i tõrkeotsinguaknas nuppu "Täpsem".

Täpsemates sätetes veenduge, et märkeruut „Rakenda parandused automaatselt” on lubatud, klõpsake nuppu „Käivita administraatorina” ja seejärel klõpsake nuppu Edasi. Tööriistale administraatoriõiguste andmine aitab tagada failide kustutamise allalaadimise vahemälust.

Tõrkeotsing töötab läbi kogu protsessi ja annab seejärel teada, kas see suudab probleemi tuvastada ja lahendada. Enamasti saab tõrkeotsing kinnijäänud värskenduse järjekorrast edukalt eemaldada. Jätkake ja proovige uuesti käitada Windows Update. Isegi kui tõrkeotsing ütleb, et see ei suuda probleemi tuvastada, on võimalik, et teenuse käivitamise ja peatamise ning vahemälu tühjendamise toimingud tegid selle triki.

Parandage Windows Update, kustutades selle vahemälu käsitsi

Kui teil on pärast tõrkeotsingu käivitamist endiselt probleeme (või kui olete tüüp, kellele meeldib lihtsalt ise asju teha), võib samade toimingute käsitsi sooritamine aidata seal, kus tõrkeotsija seda ei teinud. Kõigepealt lisame ka turvarežiimi käivitamise täiendava sammu, et veenduda, kas Windows suudab selle Windowsi värskenduste allalaaditavate vahemälu tõesti lahti lasta.

SEOTUD:Kuidas käivitada turvarežiimis Windows 10 või 8 (lihtne viis)

Alustage Windowsi turvarežiimi käivitamisega. Windows 7-s taaskäivitage arvuti ja vajutage käivitamisel arvuti klahvi „F8”, et pääseda alglaadimisvalikute menüüsse, kust leiate valiku „Turvarežiim”. Windows 8 ja 10 puhul hoidke Shift-klahvi all, kui klõpsate Windowsi suvandil "Taaskäivita" ja navigeerige jaotisse Tõrkeotsing> Täpsemad suvandid> Windowsi käivitusseaded> Taaskäivitamine> Turvarežiim

See on veidi tülikam kui vanasti Windowsi uusimates versioonides, kuid on siiski üsna lihtne. Muidugi, kui soovite, võiksite veidi aega võtta ka turvarežiimi lisamiseks Windowsi alglaadimismenüüsse, et seda tulevikus hõlbustada.

Kui olete turvarežiimi käivitanud, on järgmine samm Windowsi värskendusteenuse peatamine ja lihtsaim viis seda teha on käsuviip. Käsurea käivitamiseks Windows 7-s avage menüü Start, otsige üles käsk „Command Prompt” ja käivitage käsuviiba otsetee. Selle leiate ka jaotisest Start> Kõik programmid> Tarvikud> Käsuviip. Operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10 saate paremklõpsata menüüd Start (või vajutada Windows + X), valida käsku Command Prompt (Admin) ja seejärel klõpsata Yes, et lubada sellel administraatoriõigustega töötamist.

Tippige käsuviibale järgmine käsk ja vajutage Windows Update'i teenuse peatamiseks Enter. Jätkake ja jätke käsuviiba aken lahti.

netopeatus wuauserv

Järgmisena avage File Exploreri aken ja navigeerige C: \ Windows \ SoftwareDistribution . Kustutage kõik kaustas olevad failid. Ärge muretsege. Siin pole midagi elulist. Windows Update loob järgmine kord käivitamisel selle, mida ta vajab.

Nüüd taaskäivitate Windowsi värskendusteenuse. Naaske käsuviiba aknasse, tippige järgmine ja vajutage sisestusklahvi:

neto algus wuauserv

Kui teenus on uuesti käivitatud, saate käsuviiba sulgeda ja Windowsi taaskäivitada tavarežiimis. Proovige Windows Update'i veel kord proovida ja vaadake, kas teie probleem on lahendatud.

Windows 7: värskendage Windowsi värskendusteenust

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Kui installite Windows 7 nullist, märkate, et Windows Update võtab värskenduste otsimisel väga kaua aega. See võib juhtuda ka siis, kui te pole mõnda aega värskendusi kontrollinud, isegi kui installisite oma Windows 7 süsteemi juba ammu. See juhtub ka siis, kui installite Windows 7 kettalt või USB-draivilt koos integreeritud hoolduspaketiga Service Pack 1, mida peaksite tegema. Microsofti ametlikud Windows 7 installikandjate allalaadimised sisaldavad SP1.

Microsoft on nüüd andnud selle probleemi lahendamiseks ametlikud juhised. Microsofti väitel ilmneb see probleem seetõttu, et Windows Update ise vajab värskendust, luues natuke „catch-22“. Kui installite Windows Update'i värskeimad värskendused, peaks protsess toimima paremini.

Siin on Microsofti ametlikud juhised probleemi lahendamiseks.

Esiteks avage Windows Update. Minge juhtpaneelile> Süsteem ja turvalisus> Windows Update. Klõpsake külgribal linki „Muuda seadeid“. Valige rippmenüüst „Kontrolli värskendusi mitte kunagi (pole soovitatav)” ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Pärast selle sätte muutmist taaskäivitage arvuti.

SEOTUD:Kuidas ma tean, kas mul on 32- või 64-bitine Windows?

Pärast arvuti taaskäivitamist peate kaks värskendust Windows 7 käsitsi alla laadima ja installima. Peate kontrollima, kas kasutate Windowsi 32-bitist või 64-bitist versiooni, ja laadige alla sobivad värskendused arvutiga.

Windows 7 64-bitiste väljaannete jaoks laadige alla need värskendused:

  • KB3020369, aprill 2015 hoolduspinu värskendus Windows 7 (64-bitine versioon)
  • KB3172605, juuli 2016 värskenduskomplekt Windows 7 SP1 (64-bitine versioon)

Windows 7 32-bitiste väljaannete puhul laadige alla järgmised värskendused:

  • KB3020369, aprill 2015 hoolduspinu värskendus Windows 7 (32-bitine versioon)
  • KB3172605, juuli 2016 värskenduskomplekt Windows 7 SP1 (32-bitine versioon)

Selle installimiseks topeltklõpsake värskendust KB3020369.

Pärast esimese värskenduse installimise lõpetamist topeltklõpsake värskendusel KB3172605, et see uuesti installida. Installiprotsessi osana palutakse teil arvuti taaskäivitada. Pärast taaskäivitamist peaks Microsofti sõnul protsessi lõpuleviimiseks ootama kümme kuni kaksteist minutit.

Kui olete valmis - pidage meeles, et pärast taaskäivitamist oodake kümme kuni kaksteist minutit - minge tagasi juhtpaneeli> Süsteem ja turvalisus> Windows Update'i dialoogiboksis Windows Update. Klõpsake nuppu „Muuda sätteid“ ja määrake see tagasi Automaatne (või valige soovitud seade).

Klõpsake nuppu „Otsi värskendusi”, et Windows saaks värskendusi otsida ja installida. Microsofti sõnul oleks see pidanud teie probleemid lahendama ja Windows Update peaks nüüd ilma pikemate viivitusteta normaalselt töötama.

Windows 7: hankige mugavuskomplekt

SEOTUD:Kuidas värskendada Windows 7 kõiki korraga Microsofti mugavuskomplektiga

Microsoft on Windows 7 jaoks välja töötanud ka mugavuskomplekti. See on põhimõtteliselt Windows 7 hoolduspakett Service Pack 2 peale nime. See koondab suure hulga värskendusi, mille tavapärane installimine võtab väga kaua aega. See pakett sisaldab värskendusi, mis anti välja alates 2011. aasta veebruarist kuni 16. maini 2016.

Uue Windows 7 süsteemi värskendamise kiirendamiseks laadige Windows Update'i ootamise asemel alla mugavuskomplekt ja installige see. Kahjuks ei paku Microsoft värskenduste värskenduskomplekti Windows Update'i kaudu - selle saamiseks peate tegema kõik endast oleneva. Kuid seda on piisavalt lihtne installida, kui teate, et see on olemas, ja teate, et peate seda pärast Windows 7 installimist otsima.

Pärast selle installimist on Windowsi värskenduse kaudu installimiseks palju vähem värskendusi, seega peaks protsess olema palju kiirem. Siit leiate meie juhised Conveniene Rollupi installimiseks.

Windows 7, 8 või 10: laadige alla värskendused WSUS-i võrguühenduseta värskendus

Kui ükski ametlikest lahendustest ei lahendanud teie probleemi, on meil mõni teine ​​lahendus, mis on meie jaoks varem toiminud. See on kolmanda osapoole tööriist nimega WSUS Offline Update.

See tööriist laadib Microsofti alla saadaolevad Windows Update'i paketid ja installib need. Käivitage see üks kord, laske neil need värskendused alla laadida ja installida ning Windows Update peaks pärast seda normaalselt töötama. See on meie jaoks varem toiminud, kui ükski teine ​​lahendus seda ei teinud.

Laadige alla WSUS-i võrguühenduseta värskendus, eraldage see kausta ja käivitage rakendus UpdateGenerator.exe.

Valige Windowsi versioon, mida kasutate - „x64 Global”, kui kasutate 64-bitist väljaannet, või „x86 Global”, kui kasutate 32-bitist väljaannet. Pärast seda klõpsake nuppu „Start” ja WSUS-i võrguühenduseta värskendus laadib värskendused alla.

Oodake värskenduste allalaadimist. Kui see on Windows 7 värske install, on seal palju värskendusi, nii et see võib võtta üsna kaua. See sõltub teie Interneti-ühenduse kiirusest ja Microsofti allalaadimisserverite kiirusest teie jaoks.

Kui värskendused on alla laaditud, avage kaust WSUS võrguühenduseta kaust „klient” ja käivitage rakendus UpdateInstaller.exe.

Allalaaditud värskenduste installimiseks klõpsake nuppu „Start“. Kui tööriist on värskenduste installimise lõpetanud, peaks Windows Update uuesti normaalselt töötama.

Loodetavasti peaks see tulevikus veidi lihtsamaks muutuma. 2016. aasta oktoobris teatas Microsoft, et teeb muudatusi Windows 7 ja 8.1 hooldamise või värskendamise viisides. Microsoft kavatseb välja anda vähem väikseid värskendusi ja rohkem kimpu suuri värskendusi. Samuti alustatakse varasemate värskenduste ühendamist igakuiseks värskenduskomplektiks. See tähendab, et installimiseks tuleb vähem üksikuid värskendusi ja värskelt installitud Windows 7 süsteemide värskendamine peaks aja jooksul muutuma kiiremaks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found