Mida tähendab “GG” ja kuidas seda kasutada?

Kui te ei mängi palju konkurentsivõimelisi videomänge, võisite esimest korda sotsiaalmeedias või mängurist sõbralt kuulnud lühendit “GG”. Siit saate teada, mida see tähendab ja kuidas seda kasutada.

"Hea mäng"

GG tähendab "head mängu". Mitmemängulistes võistlusmängudes kasutatakse GG-d sportlikkuse märgina ja tunnustuseks, et teil oli vastaste vastu võideldes lõbus. Paljude mängijate jaoks on tavaks kirjutada GG iga mängu lõpus vestlusesse. See sarnaneb käepigistuse või kallistusega spordiürituse lõpus.

Tava öelda GG on olnud 90ndate lõpust kuni 2000ndate alguseni. Kui võrgumängus mängivad võistlusmängud nagu Quake ja StarCraft kogusid populaarsust, hakkas ka Interneti-keel kuju võtma. GG ütlemine vastastele vooru lõpus sai nende mängude korraliku etiketi osaks.

Kuid GG-d ei kasutata alati positiivselt. GG enneaegset kasutamist peetakse BM-ks või "halbaks kombeks". Näiteks on GG-ga suhtlemine enne mängu võitmist, kuna tunnete end tulemuse suhtes liiga enesekindlalt, ebaviisakas. Eriti piinlik on see, kui lõpuks kaotate. Vältige GG-sse tippimist enne, kui mäng on tõeliselt läbi.

GGWP ja muud variatsioonid

GG-l on mõned variatsioonid, mida saab kasutada. Lühendi laiend on GGWP, mis tähendab "hea mäng, hästi mängitud". See tähendab sageli, et vastane tegi matši ajal head tööd, eriti kui neil õnnestus mäng võita tagantpoolt. See on vastupidine GLHF-ile, mis tähendab "head õnne, lõbutseda", mida öeldakse mängu asemel mängu lõpus.

Teine GG variatsioon on GGEZ, mis tähendab "hea mäng, lihtne". Keegi võitjapoolest saab seda pärast domineerivat esinemist halvustavalt kasutada. Seda peetakse aga halbaks kombeks.

GGEZ-i kasutab iroonilisemalt kas võitja või kaotaja meeskond. Kui võitja meeskond seda kasutab, on see tavaliselt pika ja raske mängu lõpus, mis oleks võinud minna mõlemale poole. Kui kaotaja pool kasutab seda, on see tavaliselt pärast löögimängu võitjatele kaudseid komplimente.

GG kasutamine reaalses elus

Nagu paljud populaarsed Interneti-akronüümid, on ka GG üle läinud reaalsesse kasutusse. Seda kasutatakse laialdaselt vestlustes väljaspool videomänge. Kui teie ja sõber panustate spordimatšile või mängite üks-ühele korvpalli sõprusmängu, võite pärast öelda GG. See on muutunud tavapäraseks ka võrguühenduseta võistlusüritustel, näiteks professionaalses pokkeris.

Saate seda kasutada ka vestlustes, millel pole pistmistega pistmist. GG-d saab kasutada pahanduse näitamiseks või millestki loobumiseks. Näiteks kui põletate kogemata röstsaia, võite öelda „GG röstsai”. Seda võib kasutada ka selleks, et olukord on pahaendeline või seda on keeruline lahendada. Kui kavatsete teha testi, milles te ei õppinud, oleks asjakohane öelda oma sõbrale: "Ma ei õppinud, GG."

Nii GGEZ-i kui ka GGWP-d saab kasutada ka konkurentsivälistes kontekstides. Võite öelda GGEZ, kui midagi osutub oodatust lihtsamaks, näiteks kui te ässate testi, ilma et oleksite selleks õppinud. Teiselt poolt saab GGWP-d kontekstis kasutada kellelegi komplimendi tegemiseks hästi tehtud töö eest. Kui teie sõpradel õnnestub teie jaoks üllatuspidu korraldada, ilma et te sellest teada saaksite, võite öelda neile, et GGWP tähistab, et nad tegid head tööd saladuse hoidmisel.

Kuidas GG-d kasutada

Kui mängite võrgumängu, on GG ütlemine viisakas ja lihtne viis mängu lõpetamiseks hea noodiga. Saate seda kasutada ka reaalses elus ja mitmel viisil.

Siin on mõned õiged viisid GG kasutamiseks:

  • Milline matš. GG.
  • GGWP, valisite mulle ideaalse kingituse!
  • Unustasin eile täiesti paberimajanduse sisse anda. GG, mu ülemus saab vihaseks.
  • Mul õnnestus leida teie maja ilma Google Mapsita, GGEZ.

Kui soovite rohkem Interneti-akronüüme õppida, vaadake meie IRL-i ja SMH-i artikleid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found