Mis on DAT-fail (ja kuidas seda avada)?

.Dat-faililaiendiga fail on üldine andmefail, mis salvestab konkreetse teabe faili loonud programmi kohta. Mõned neid kasutavad rakendused on CCleaner, Porteus ja Minecraft. Neid võidakse kuvada isegi teie meilis Microsoft Exchange Serveri manusena.

Mis on DAT-fail?

Lühidalt, DAT-fail sisaldab tarkvara käsitsemiseks olulist teavet. DAT-failis sisalduv teave on tavaliselt kas lihttekst või binaarne, ehkki harvadel juhtudel võite neid kohata videofaili tegelike andmetena sellistele programmidele nagu VCDGear või CyberLink PowerDirector.

Paljud programmid loovad, avavad ja viitavad DAT-failidele. Need on loodud ainult rakenduses kasutamiseks ja kasutaja ei saa neid käsitsi avada. Paljud mängud, näiteks Minecraft, kasutavad DAT-faile tasemete tükkide salvestamiseks, mis laaditakse lennult, kui mängija navigeerib kogu tasemel.

Kuidas DAT-faili avada?

Kuna on raske öelda, kas teie käsutuses olev DAT-fail sisaldab teie arvuti tarkvara, teksti, pilte, videoid või konfiguratsioonifaile, sõltub faili avamise viis sõltuvalt sellest, millist teavet see sisaldab. Enamasti on DAT-failid siiski lihttekstivormingus ja neid saate avada mis tahes tavalise tekstiredaktoriga.

Tekstiredaktori kasutamine

Siin kasutame näitena Windowsi rakendust Notepad ++, kuid saate teksti sisaldava DAT-i avada mis tahes tekstiredaktoriga, olenemata sellest, millist opsüsteemi kasutate. Protsess võib faili avamisel olla veidi erinev, kuid see pole keeruline.

Paremklõpsake Windowsis DAT-faili, mille soovite avada, ja seejärel klõpsake käsku "Ava koos".

Valige aknas „Ava koos“ tekstiredaktor, mida soovite kasutada, ja seejärel klõpsake nuppu „OK“.

Kui teie avatud fail on tekstipõhine, peaksite saama sisu lugeda.

Kui proovisite avada faili, mis ei sisalda lihtsat teksti, võite näha palju „NUL” viiteid ja mõningaid ebaselgeid märke.

Kuidas avada faile Winmail.dat

Mõnikord võivad e-posti serverid - eriti Microsoft Outlook - mõnikord e-posti automaatselt DAT-vormingusse teisendada. Mõnikord, kui Outlookis loodud sõnumi saaja ei kasuta Outlooki ise, saavad nad kogu faili vaatamise asemel lihtsalt manusena faili winmail.dat. Lihtne viis faili avamiseks, ilma et teie kontakt HTML-vormingus meili uuesti saadaks, on kasutada Winmaildat.com.

Pärast DAT-faili allalaadimist oma e-postist minge lehele Winmaildat.com ja klõpsake nuppu „Vali fail”. Leidke DAT-fail ja klõpsake nuppu „Ava“.

Pärast faili üleslaadimist klõpsake nuppu „Start” ja veebisait analüüsib faili.

Tulemuste lehel kuvatakse kõik, mida DAT-fail sisaldab. Üksusel klõpsates laaditakse see arvutisse alla, kus saate selle sisu vaatamiseks avada.

Pidage meeles, et kuna enamikku DAT-faile kasutatakse konkreetsetes programmides programmi sätete salvestamiseks, pole need ilmselt mõeldud käsitsi avamiseks. See tähendab, et tavalise tekstiredaktori abil ei saa te failis sisalduvaid andmeid lugeda. Ja isegi kui saate andmeid lugeda, ei saa nendega niikuinii tavaliselt suurt midagi teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found