Kuidas Windowsi tegumiriba parandada, kui see keeldub õigest automaatsest varjamisest?

Tegumiriba automaatne peitmine võib olla suurepärane viis töölauale veidi lisaruumi lisamiseks. Kuid aeg-ajalt võib see kangekaelselt keelduda varjamisest, kui see peaks olema. Siin on mõned näpunäited, mis võivad selle tegumiriba uuesti peita.

SEOTUD:Kuidas Windowsi tegumiriba automaatselt peita

MÄRKUS. Näitena kasutame kogu artiklit Windows 10, kuid need samad tehnikad peaksid töötama ka Windows 8, 7 või isegi Vista puhul. Toome välja, kus asjad on märgatavalt erinevad.

Mis põhjustab tegumiriba automaatse peitmata jätmise?

Kui kasutate Windowsi tegumiriba automaatse peitmise funktsiooni, jääb see varjatuks seni, kuni mõni rakendus vajab teie tähelepanu. Tavaliste rakenduste puhul tähendab see tavaliselt rakenduse tegumiriba nupu vilkumist. Näiteks vilkub Skype'i rakendus tegumiriba nuppu, kui saate uue kõne. Sellisel juhul võite lihtsalt klõpsata sellel tegumiriba nupul, et anda rakendusele teada, et olete näinud, mida ta vajab, ja tegumiriba peidetakse uuesti.

Taustarakenduste puhul, mille süsteemses salves on ikoon, võivad tegumiriba kinni jääda kaks eraldi toimingut. Esimene on see, kui teil on ikoonil märk või tegelik ikooni muutus - see näitab, et rakendus vajab teie tähelepanu. Näiteks kuvab rakendus Slack oma tavalisel ikoonil väikese punase punkti, mis annab teile teada, kui olete uue sõnumi saanud.

Teine juhtum juhtub enamasti Windows 8 ja varasemates versioonides, kui ilmub teatepall. Selle tõttu jääb tegumiriba nähtavaks seni, kuni sõnumi tagasi lükkate. Neid on ka ilmselgelt lihtne sulgeda või saate märguandeid kuvamiseks kohandada. Seda stsenaariumi Windows 10-s tegelikult ei juhtu, kuna märguanded kaovad iseenesest ja saate neid hiljem Action Centeris vaadata.

SEOTUD:Uue teatamiskeskuse kasutamine ja konfigureerimine Windows 10-s

Enamasti on need probleemid kujunduse järgi ja neid on lihtne lahendada - kas pöörake rakendusele soovitud tähelepanu või konfigureerige see teie tähelepanu küsimise lõpetamiseks.

Mõnel juhul pole rakendus lihtsalt päris õige kirjutatud. See käivitab Windowsi teate, et hoida tegumiriba avatuna, kuid see ei kuva teie sulgemiseks midagi nähtavat. See probleem on veelgi hullem, kui see on ühendatud Windowsi võimega peita süsteemsete salve ikoone.

Tavaliselt saate probleemi lahendada, taaskäivitades probleemirakenduse või klõpsates ikooni, et käivitada peidetud teade. Kuid teil on ka mõned muud võimalused.

Kontrollige tegumiriba seadeid (ja taaskäivitage Explorer)

Lihtsalt veendumaks, et oleme samal lehel, paremklõpsake oma tegumiribal ja valige kontekstimenüüst „Seaded“ (või kui kasutate Windows 8 või 7, siis „Atribuudid“). Windows 10-s avab see rakenduse Seaded lehe Tegumiriba. Veenduge, et valik "Peida tegumiriba automaatselt töölaua režiimis" on lubatud. Kui kasutate tahvelarvutit või puutetundlikul ekraanil tahvelarvuti režiimi, saate ka otsustada, kas soovite lubada ka vastava tahvelarvuti režiimi valiku.

Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 8, 7 või Vista, näete selle asemel akent „Tegumiriba ja menüü Start Start”. Veenduge, et valik „Tegumiriba automaatne peitmine” on lubatud.

Mõnikord, kui teil on probleeme tegumiriba automaatse peitmisega, lahendab probleemi lihtsalt funktsiooni väljalülitamine ja uuesti sisselülitamine.

SEOTUD:Windowsi Explorer.exe taaskäivitamine (koos tegumiriba ja menüü Start abil)

Sel ajal kui proovite, on siin veel üks asi, mida proovida. Mõnikord, kui teie tegumiriba keeldub automaatselt peitumast ja te ei leia põhjust, võib Windows Exploreri taaskäivitamine viia probleemi - vähemalt ajutiselt. Ja Exploreri taaskäivitamine on palju kiirem kui arvuti taaskäivitamine.

Kui kumbki neist probleemi täielikult välja ei aja, on aeg süüdlane leida.

Avage peidetud ikoonid ja paremklõpsake neid

SEOTUD:Kuidas kohandada ja kohandada oma süsteemsete salve ikoone Windowsis

Mõnel juhul on tegumiriba automaatse peitmata jätmise põhjuseks süsteemses salves olevad ikoonid, mis näitavad küll, kui vajate nende tähelepanu, kuid on nähtamatu.

Näiteks soovib rakendus Slack tähelepanu, kuid selle ikoon on peidetud lisarakenduste lehel, mida näete ainult siis, kui klõpsate süsteemses salves vasakus servas asuvat väikest noolt. Sel juhul on vaja vaid avada see leht ja vaadata, kas mõni rakendus vajab teie tähelepanu. Klõpsake neid või paremklõpsake neid ja tegumiriba peaks uuesti peitma. Samuti saate selle probleemi leevendada, lohistades aeg-ajalt tähelepanu juhtivate rakenduste ikoonid süsteemses salves peamisele alale, kus neid näete.

Mõnikord on teil süsteemses salves ikoon, mis hoiab tegumiriba lahti, isegi kui see visuaalselt teie tähelepanu ei kutsu. Kui te ei näe ühest rakendusest ilmset märguannet, proovige lihtsalt paremklõpsata mõlemal järjest ja vaadake, kas see lahendab teie probleemi. Kui leiate sellise käitumise, võite rakenduse märguanded välja lülitada või vähemalt lohistada selle põhisüsteemialale, kus seda on lihtsam leida.

Kohanda märguandeseadeid

Loodetavasti olete selleks hetkeks aru saanud, milline rakendus probleemi põhjustab. Nüüd on teil teha otsus: võite lasta sellel pidevalt teavitada, iga kord tegumiriba üles tuua või selle rakenduse märguanded välja lülitada. See kehtib juhul, kui rakendus teavitab teid tavalise tegumiriba nupu või süsteemse salve ikooni vilkumisega. Ja see kehtib olenemata sellest, kas teatis on ikoonil olev märk või õhupalliteatis. Kui saate elada ilma selle rakenduse märguanneteta, võite need välja lülitada. Trikk on välja mõelda, kus seda teha.

Rakenduste puhul, mis teavitavad teid tegumiriba nupu vilkumisega, ei saa te midagi teha. Mõni rakendus vilgutab teie nuppu, kui proovite sulgeda salvestamata dokumenti või kui neil on vaja pistikprogramm installida või ise värskendada. Kuid mõne rakenduse, näiteks Skype'i rakenduse kohta, mida me varem mainisime, saate uurida rakenduse seadeid ja vaadata, kas on olemas märguannete väljalülitamise võimalus.

Rakenduste puhul, mis teavitavad teid süsteemses salve ikoonil märgi või sümboli kuvamisest, peate uurima rakenduste seadeid, et näha, kas saate need märguanded välja lülitada. Kahjuks puudub seda tüüpi seadete jaoks keskne ala. Tavaliselt pääsete nende üksikute taustarakenduste seadetele juurde, paremklõpsates süsteemses salves ikooni ja valides „Seaded”, „Eelistused” vms.

SEOTUD:Keelake kõik teavituse õhupallid mis tahes Windowsi versioonis

Rakenduste puhul, mis loovad õhupalli- või röstimärguandeid, võite märguanded rakenduse seadetes välja lülitada. Kuid Windowsil on sisseehitatud viis ka seda tüüpi teatiste juhtimiseks. See on veidi erinev sõltuvalt sellest, millist Windowsi versiooni kasutate, seega soovitame tutvuda meie täielike juhenditega süsteemse salve ikoonide kohandamiseks ja kohandamiseks ning Windows 10 Action Centeri kasutamiseks ja konfigureerimiseks. Jällegi ei põhjusta Windows 10 märguanded tavaliselt tegumiriba automaatse peitmisega probleeme, kuid kindlasti võib see juhtuda ka eelmiste versioonide teadetega. Ja kui soovite minna kõik sisse, on meil ka juhend õhupallide näpunäidete täielikuks keelamiseks, mis töötab nendes eelmistes Windowsi versioonides suurepäraselt.

SEOTUD:Rakenduse märkide peitmine või kuvamine Windows 10 tegumiribal

Lisaks Windows 10 Anniversary Update'ile lisas Windows 10 funktsiooni, mis võimaldab rakendustel kuvada tegumiriba nuppudel märke. Tavaliselt on need rakenduste jaoks nagu Mail ja Calendar, kus märk võib näidata lugemata üksuste arvu. Need märgid ei põhjusta tegumiriba tavaliselt nähtavaks jäämist, kui olete selle seadistanud automaatseks peitmiseks, kuid kui kahtlustate, et see põhjustab teile probleeme, on tegumiriba nupumärkide peitmine lihtne.

Loodetavasti aitab vähemalt üks nendest näpunäidetest teie probleemi lahendada - ja naasete tagasi toreda, suure ja puhta töölaua juurde.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found