Kuidas kontrollida, kas TRIM on teie SSD jaoks lubatud (ja lubage see, kui see pole nii)

Windows 7 ja uuemad versioonid on seatud lubama TRIM-i tahkisdraivides automaatselt. Te ei peaks ise muretsema TRIM-i lubamise pärast. Kuid kui soovite uuesti kontrollida, kas Windows on TRIM-i lubanud, saate seda teha.

Kui TRIM on lubatud, saadab Windows iga faili kustutamisel juhised teie tahkisdraivile. Tahkiseade saab seejärel selle faili sisu automaatselt kustutada. See on oluline tahkis-draivi kiire jõudluse säilitamiseks.

Kuidas kontrollida, kas TRIM on lubatud

Peate selle kontrollima administraatori käsuviiba aknast. Administraatori käsuviiba akna avamiseks Windows 10 või 8.1 korral paremklõpsake nuppu Start ja valige käsk „Command Prompt (Admin)”.

Windows 7-s avage menüü Start, otsige üles käsk „Command Prompt”, paremklõpsake otseteel „Command Prompt” ja valige käsk „Run as Administrator”.

Käivitage käsuviiba aknas järgmine käsk:

fsutili käitumise päring DisableDeleteNotify

Näete ühte kahest tulemusest. Kui näete DisableDeleteNotify = 0 , TRIM on lubatud. Kõik on hea ja te ei pea selle pärast muretsema. (See on esmapilgul veidi segane - väärtusega 0 on valik DisableDeleteNotify keelatud. See on topeltnegatiiv, mis tähendab, et lubatud on DeleteNotify, tuntud ka kui TRIM.)

Kui näete DisableDeleteNotify = 1 , TRIM on keelatud. See on probleem, kui teil on SSD.

Kuidas TRIM-i lubada

Windows peaks TRIM-i automaatselt lubama, kui teil on kaasaegne tahkis-draiviga Windowsi kaasaegne versioon. Kui TRIM on keelatud, on võimalik, et Windows teab midagi, mida te ei tea, ja draivi jaoks ei tohiks TRIM-i lubada. Võib-olla on see väga vana tahkis-draiv. Kuid on ka võimalik, et TRIM peaks olema lubatud, kuid automaatse tuvastamise protsessis on midagi segi läinud.

Kui TRIM pole lubatud ja soovite selle lubada, saate seda sunniviisiliselt käivitada administraatori käsuviiba aknas järgmise käsu:

fsutili käitumiskomplekt DisableDeleteNotify 0

(Kui soovite TRIM-i mingil põhjusel pärast keelata, käivitage ülaltoodud käsk a-ga 1 asemel 0 .)

Kuidas kontrollida, kas Windows töötab ajakavas Retrimi

Operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10 optimeerib Windows tahkekettad automaatselt ajakava järgi, käivitades operatsiooni „ümbermõtestamine“. See on vajalik, sest kui draivile saadetakse korraga palju TRIM-päringuid, võivad päringud koguneda järjekorda ja seejärel ära visata. Windows teostab korrapäraselt ümbermõtestamise optimeerimisi, mis tagavad kõigi draivile saadetud TRIM-päringute tegeliku töötlemise. Selle kohta saate lähemalt lugeda Microsofti töötaja Scott Hanselmani ajaveebist.

Funktsioon "ümbermõtestamine" sisaldub ainult Windows 8 ja 10, nii et Windows 7 kasutajad ei pea selle pärast muretsema.

Veendumaks, et Windows teostab ajakava järgi ümber optimeerimist, avage rakendus Drives optimeerimine. Avage menüü Start, otsige üles draivide optimeerimine ja klõpsake otseteel „Draamide defragmentimine ja optimeerimine“.

Klõpsake nuppu „Muuda sätteid” ja veenduge, et valik „Käivita ajakavas (soovitatav)” on lubatud. Vaikimisi käivitab Windows retrim optimeerimise nädala ajakava järgi.

Jällegi pole see miski, mille pärast peaksite muretsema. Kui teie arvutis on SSD, peaks Windows lubama automaatselt TRIM-i ja lubama ajam vastavalt ajakavale uuesti optimeerida. Need suvandid peaksid olema vaikimisi lubatud. Kuid tasub kiirelt vaadata, et veenduda, et kõik töötab korralikult.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found