Mis on „Windows Modules Installer Worker” ja miks see minu arvutis töötab?

Kui kuulete, et teie arvuti fännid kerkivad ja tunnete, et see muutub ilma nähtava põhjuseta kuumaks, kontrollige tegumihaldurit ja võite näha valikut „Windows Modules Installer Worker”, kasutades palju protsessori- ja kettaressursse. See protsess, tuntud ka kui TiWorker.exe, on osa Windowsi operatsioonisüsteemist.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on Windowsi moodulite installija töötaja?

See süsteemiprotsess "võimaldab Windowsi värskenduste ja valikuliste komponentide installimist, muutmist ja eemaldamist" vastavalt teenuse kirjeldusele.

SEOTUD:Mida Windows 10 "valikulised funktsioonid" teevad ja kuidas neid sisse või välja lülitada

Windows 10 installib operatsioonisüsteemi värskendused Windowsi värskenduse kaudu automaatselt, seega tõenäoliselt installib see protsess värskendusi lihtsalt taustal. Kui otsustate siiski värskenduse desinstallida või lisate või eemaldate Windowsi valikulise funktsiooni, peab ka Windows Modules Installer Workeri protsess veidi tööd tegema.

Kuigi Windows 10 tegumihalduri vahekaardil Protsessid nimetatakse protsessi nimeks Windows Modules Installer Worker, on selle failinimi TiWorker.exe ja näete seda vahekaardil Üksikasjad.

Microsoft avaldab värskendused iga kuu teisel teisipäeval „Patch Tuesday”. Vajadusel võivad nad värskendusi avaldada ka teistel päevadel. Kui see protsess kasutab palju protsessorit, on tõenäoliselt teie arvuti just Microsofti uued värskendused alla laadinud.

Nende värskenduste installimiseks peate võib-olla oma arvuti taaskäivitama, kuid Windows teeb taustal palju värskendustöid, et saaksite oma arvutit värskenduste installimise ajal jätkata.

Miks see nii palju protsessorit kasutab?

Siin on halvad uudised: Niipalju kui me võime öelda, on aeg-ajalt kõrge protsessori kasutamine Windows 10-s olevate Windows Modules Installer Workeri protsesside puhul tavaline.

Hea uudis on see, et kui lubate sellel töötada, siis protsess lõpeb lõpuks ja lõpetab protsessori ja kettaressursside kasutamise. Windowsi moodulite installija tööprotsess lõpeb ja see kaob tegumihalduris töötavatest protsessidest. Kui kaua see aega võtab, sõltub teie arvuti protsessori ja salvestusruumi kiirusest ning mitmest värskenduse installimiseks vajalikust.

Kas ma saan selle keelata?

Veebis näete mõnda halba nõu, mis soovitab selle juhtumise vältimiseks Windows Modules Installeri süsteemiteenuse keelata. See takistab Windowsil värskendusi õigesti installimast ja te ei tohiks seda teha.

SEOTUD:Kuidas, millal ja miks seada ühendus mõõdetud Windows 10-s

Samamoodi võivad teised soovitada oma võrguühenduse seadmiseks „mõõdetud”, mis takistab Windows 10-l paljude värskenduste automaatset allalaadimist ja installimist. See hoiab ära Windowsi moodulite installiprotsessi aktiveerimise, kuid teie arvuti ei installi kriitilisi turbevärskendusi, mis võivad teid kaitsta pahavara eest, nagu näiteks lunavara WannaCry, mis kasutas ära kaks kuud enne selle väljaandmist lappinud vea. Operatsioonisüsteemi värskenduste vältimine on ohtlik ja me ei soovita seda.

Muidugi võite värskendused käsitsi installida, kuid Windowsi moodulite installija töömees töötab igal juhul pärast käsitsi värskendamist. Parim on ilmselt lihtsalt kuuli hammustada ja lasta protsessil TiWorker.exe aeg-ajalt oma asja teha. Nii installib Windows värskendusi ja see on teie enda huvides.

Kas see on viirus?

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

See protsess on Windowsi enda osa. Me ei ole näinud ühtegi teadet pahavarast, mis varjataks ennast Windowsi moodulite installija tööliseks või TiWorker.exe protsessiks. Kui olete aga pahavara pärast mures, on alati soovitatav eelistatud viirusetõrjeprogrammiga skannida, et kontrollida, kas midagi on valesti.

Kui arvate, et midagi on valesti

Kui arvate, et midagi on tõesti valesti - võib-olla on Windows Modules Installer Workeri protsess tundide kaupa segi läinud või arvate, et see töötab lihtsalt liiga sageli, võite teha mõned tõrkeotsingu toimingud. Need ei aita, kui protsess töötab lihtsalt tavalistel põhjustel, kuid võib lahendada Windows Update'i ja Windowsi opsüsteemi enda probleemid, mis võivad põhjustada probleeme teenusega Windows Modules Installer Worker.

SEOTUD:Kuidas panna Windows teie arvuti probleemide veaotsinguks

Windows Update'i tõrkeotsing võib leida ja lahendada Windows Update'i probleeme, mis võivad põhjustada probleeme. Selle käivitamiseks Windows 10-s avage jaotis Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Tõrkeotsing> Windows Update> Käivitage tõrkeotsing. Rakendage kõik tõrkeotsingu soovitatud parandused.

Kui tõrkeotsing ei aita, võiksite proovida kasutada SFC- või DISM-tööriistu, et otsida oma arvutist rikutud või puuduvaid süsteemifaile.

SEOTUD:Kuidas parandada Windowsi värskendust, kui see kinni jääb või külmub

Samuti võite vaadata meie õpetust selle kohta, mida teha, kui Windows Update ummikusse jääb, veendumaks, et Windows Update töötab korralikult.

Ja kui kõik muu ebaõnnestub, võite alati proovida arvuti lähtestada tehase vaikeseisundisse ja alustada uue operatsioonisüsteemiga.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found