Histogrammi loomine Microsoft Excelis

Histogrammid on sagedusandmete analüüsimisel kasulik tööriist, pakkudes kasutajatele võimalust sortida andmeid visuaalsel graafikul rühmitusteks (nn prügikastide numbriteks), sarnaselt tulpdiagrammile. Siit saate teada, kuidas neid Microsoft Excelis luua.

Kui soovite Excelis histogramme luua, peate kasutama Excel 2016 või uuemat versiooni. Office'i varasemates versioonides (Excel 2013 ja varasemad) puudub see funktsioon.

SEOTUD:Kuidas teada saada, millist Microsoft Office'i versiooni kasutate (ja kas see on 32- või 64-bitine)

Histogrammi loomine Excelis

Lihtsamalt öeldes hõlmab sagedusandmete analüüs andmekogumi võtmist ja püüdmist kindlaks teha, kui sageli neid andmeid esineb. Võite näiteks otsida õpilaste testitulemusi ja teha kindlaks, kui sageli need tulemused esinevad või kui sageli tulemused jäävad teatud klasside piiridesse.

Histogrammide abil on seda tüüpi andmete võtmine ja Exceli diagrammides visualiseerimine lihtne.

Seda saate teha, avades Microsoft Exceli ja valides oma andmed. Andmeid saate valida käsitsi või valides oma vahemikus oleva lahtri ja vajutades klaviatuuril Ctrl + A.

Kui teie andmed on valitud, valige lindiribal vahekaart „Sisesta”. Erinevad teile saadaolevad diagrammivalikud on loetletud keskel jaotises „Diagrammid“.

Saadaolevate diagrammide loendi kuvamiseks klõpsake nuppu „Sisesta statistiline diagramm”.

Puudutage rippmenüü jaotises Histogramm vasakul olevat esimest diagrammi valikut.

See lisab histogrammi diagrammi teie Exceli arvutustabelisse. Excel püüab kindlaks teha, kuidas teie diagrammi automaatselt vormindada, kuid pärast diagrammi lisamist peate võib-olla muutusi käsitsi tegema.

Histogrammikaardi vormindamine

Kui olete histogrammi oma Microsofti Exceli töölehele sisestanud, saate selles muudatusi teha, paremklõpsates diagrammi telje siltidel ja vajutades suvandit „Telje vormindamine”.

Excel üritab määrata graafiku jaoks kasutatavad prügikastid (rühmitused), kuid peate võib-olla ise seda muutma. Näiteks võiksite 100-st õpilaste testitulemuste loendi saamiseks rühmitada tulemused klasside piiridesse, mis kuvatakse 10-liikmelistes rühmades.

Exceli prügikasti rühmitamise valiku saate jätta paremale ilmuva menüü „Format Axis” alt valiku „Kategooria järgi” puutumata. Kui soovite neid sätteid muuta, minge teisele valikule.

Näiteks kasutab kategooria järgi andmete rühmitamiseks teie andmevahemiku esimest kategooriat. Õpilaste testitulemuste loendi puhul eraldaks see iga tulemuse õpilase kaupa, mis ei oleks sedalaadi analüüsi jaoks nii kasulik.

Valiku „Prügikasti laius” abil saate oma andmed ühendada erinevatesse rühmadesse.

Viidates meie õpilaste testitulemuste näitele, võiksite need rühmitada 10-liikmelistesse gruppidesse, määrates väärtuseks „Prügikasti laius” 10.

Alumise telje vahemikud algavad väikseima arvuga. Esimest prügikasti rühmitust kuvatakse näiteks tähisega “[27, 37]”, samas kui suurim vahemik lõpeb tähega “[97, 107]”, vaatamata sellele, et testitulemuse maksimaalseks väärtuseks jääb 100.

Valik „Prügikastide arv” võib toimida sarnaselt, määrates kindla arvu prügikastide kuvamiseks teie diagrammil. Näiteks 10 prügikasti seadmine rühmitaks tulemused ka 10-liikmelistesse rühmadesse.

Meie näite puhul on madalaim tulemus 27, nii et esimene prügikast algab 27. Suurim arv selles vahemikus on 34, seega kuvatakse selle prügikasti telje silt „27, 34.” See tagab prügikastide rühmituste võimalikult võrdse jaotuse.

Õpilaste tulemuste näitel ei pruugi see olla parim variant. Kui soovite siiski tagada, et alati kuvatakse määratud arv prügikastide rühmitusi, peate seda valikut kasutama.

Andmeid saate jagada ka kaheks ülevoolu ja alavoolu prügikastidega. Näiteks kui soovite andmeid teatud numbri all või üle hoolikalt analüüsida, võite märkida valiku „Ületäitmise prügikast” lubamiseks linnukese ja määrata sellele vastav arv.

Näiteks kui soovite analüüsida üliõpilaste läbimise määra alla 50, võite lubada ja seada joonise „Ülevoolu prügikast” väärtuseks 50. Alla 50 kuvatakse alati prügikasti vahemikud, kuid üle 50-aastased andmed rühmitatakse hoopis vastavasse ülevoolukasti .

See töötab koos teiste prügikasti rühmitamise vormingutega, näiteks prügikasti laiuse järgi.

Sama toimib teistmoodi ka allvoolu prügikastide puhul.

Näiteks kui rikke protsent on 50, võiksite määrata suvandi „Allvoolu prügikast” väärtusele 50. Muud prügikastide rühmitused kuvatakse tavapäraselt, kuid alla 50-aastased andmed rühmitatakse vastavasse alamvoolukasti jaotisesse.

Samuti saate teha histogrammikaardile kosmeetilisi muudatusi, sealhulgas asendada pealkirja ja telje sildid, topeltklõpsates neid alasid. Täiendavaid muudatusi teksti ja ribade värvides ja suvandites saab teha paremklõpsates diagrammi enda peal ja valides suvandi „Vorminda diagrammi ala“.

Parempoolses menüüs „Vorminda diagrammi ala” kuvatakse diagrammi vormindamise standardvalikud, sealhulgas äärise ja riba täitmise valikute muutmine.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found