Kuidas seadistada kaugtöölauda Ubuntu

Kas peate oma käed kaugele Ubuntu Linuxi arvutisse saama? Seadistage Ubuntu ekraani ühiskasutus ja võtke vajadusel kaugjuhtimispult. Ekraani ühiskasutusega saate ühenduse luua mis tahes VNC-kliendiga. Näitame teile, kuidas.

Ubuntu sisseehitatud ekraani jagamine on VNC-server

Kui loote SSH-ühenduse Ubuntu Linuxi kaugarvutiga, saate terminaliakna liidese. See sobib suurepäraselt paljude ülesannete jaoks, näiteks süsteemi haldamine, ja selle eeliseks on kerge ühendus. Hostarvutist kohalikule kliendile edastamiseks pole graafikat, nii et selle seadistamine on kiire ja lihtne.

Kui soovite näha kohaliku arvuti kaughosti installitud graafilisi rakendusi, saate seda teha PuTTY-ühenduse abil, mida on samuti lihtne seadistada.

Aga mis siis, kui soovite minna all-ini ja näha kogu kaugtöölauda ning seda justkui istuksite just selle ees? Lihtne - kasutate ekraani jagamist, mida nimetatakse ka töölaua jagamiseks.

Selleks konfigureerite kaugarvutis ekraani jagamise ja ühendate sellega kohaliku arvuti VNC-kliendi. Ja - olete seda arvanud - seda on lihtne seadistada.

Kuigi see artikkel keskendub Ubuntule, on see tõesti GNOME asi. See töötab võrdselt hästi mis tahes muu Linuxi puhul, mille levitamisel on GNOME-versioon. Näiteks Manjarol ja Fedoral on samad valikud ja seaded, mida kirjeldatakse allpool. Selle protsessi läbisime Ubuntu 18.04 LTS-iga.

Kuidas lubada kaughosti ekraanijagamine

Need on seaded, mida teete Ubuntu kaugarvutis, mida kavatsete kasutada ühenda.

Klõpsake süsteemimenüüs ikooni Seaded.

Klõpsake dialoogis „Seaded” külgpaneelil nuppu „Jagamine” ja seejärel klõpsake nuppu „Jagamine”.

Klõpsake valiku „Ekraani jagamine” kõrval nuppu „Väljas”, nii et see muutub olekuks „Sees”.

Ilmub dialoog „Ekraani ühiskasutus”. Selle sisselülitamiseks klõpsake tiitliribal olevat lülitit.

Kui lüliti on sisse lülitatud, muutub ka dialoogi allosas olev liugur olekuks Sees.

Vaikimisi on suvandi „Juurdepääsu valikud” väärtuseks määratud „Uued ühendused peavad juurdepääsu küsima”. See tähendab, et iga kasutaja peab iga ühenduse kinnitama. Kui proovite kaugühendust luua, ei toimi see, nii et konfigureerige selle asemel parool. Valige raadionupp „Nõua parooli“ ja tippige väljale „Parool“ parool.

See parool pole seotud ühegi kasutajakontoga, kuid selle peavad ühenduse loomisel andma kaugkliendid. See on piiratud kaheksa tähemärgiga, nii et muutke see võimalikult keerukaks. Kui unustate parooli, saate selle lähtestamiseks alati neid samme korrata.

Pärast parooli sisestamist sulgege dialoogid „Ekraani jagamine” ja „Seaded”.

Krüpteerimist kasutatakse parooli edastamiseks ja kinnitamiseks ühenduse loomisel. See, kas ülejäänud VNC liiklus on krüptitud, sõltub VNC kliendi võimalustest. See teeb muret pigem Interneti-ühenduste pärast.

Kui teil pole teie kahe saidi vahel turvalist VPN-i või kui VNC-ühendus on muul viisil kaitstud (näiteks tunneli kaudu SSH kaudu), on ohutu eeldada, et ühendus pole krüpteeritud. Vältige tundlike või privaatsete dokumentide avamist ühenduse kaudu.

Nüüd peame kliendi selle arvutiga ühenduse loomiseks konfigureerima ja see viib meid IP-aadressidele.

Kuidas pääseda kaugsüsteemile Interneti kaudu

Hoiatus: Soovitame VNC-d kasutada ainult kohalikus võrgus. Ubuntu ekraanijagamine ei võimalda teil määrata parooli, mis on pikem kui kaheksa tähemärki. Kui soovite kaugühenduse luua, soovitame Ubuntu kaugsüsteemiga seadistada võrku virtuaalse privaatvõrgu (VPN) server. Looge ühendus Interneti kaudu VPN-iga ja seejärel ühendage VPN-i kaudu VNC-süsteemiga. See väldib VNC-serveri eksponeerimist otse võrku. Kui soovite ekraanijagamise serveri siiski Interneti kaudu juurdepääsetavaks muuta, näitab see jaotis teile, kuidas.

Kui te ei ole Ubuntu kaugarvutiga samas võrgus, peate sellega Interneti kaudu ühenduse looma. IP-aadress, mille võrk Internetile esitab, on selle avalik IP-aadress. See on tegelikult ruuteri IP-aadress, mille määrab Interneti-teenuse pakkuja (ISP). Niisiis, peame selle IP-aadressi leidma.

Lihtsaim viis seda teha on tippida "minu ip" Google'i otsinguribale kaugjuhtimispult Ubuntu arvuti ja seejärel vajutage sisestusklahvi.

Seda on hea teada, kuid kaugarvutiga ühenduse loomiseks ei piisa.

Kujutage ette, et soovite kellelegi hotelli helistada. Nende tuppa otse helistada ei saa. Kõigepealt helistate hotelli ja annate neile selle külalise nime, kellega soovite rääkida. Elektrikeskuse operaator kontrollib hotellikataloogi ja viib kõne õigesse ruumi.

Võrgu ruuter toimib jaotuskeskuse operaatorina. Niisiis, kaugvõrgu ruuter peab olema konfigureeritud edastama VNC-ühenduse taotlused Ubuntu PC-le. See on võrgutehnika, mida nimetatakse pordi edastamiseks.

Kuid varundame korraks. Teie Interneti-teenuse pakkuja võib teile määrata kas staatilise avaliku IP-aadressi või dünaamilise avaliku IP-aadressi. Staatiline avalik IP on püsiv, samas kui dünaamiline avalik IP-aadress tõenäoliselt muutub, kui ruuter taaskäivitub. Kui teie avalik IP-aadress muutub perioodiliselt, ei tea kaugarvutid, millisele IP-aadressile oma ühenduse taotlus saata.

Lahendus on midagi, mida nimetatakse dünaamiliseks domeeninimede süsteemiks (DDNS). Võite kasutada tasuta DDNS-i pakkujaid. Üldine protsess on:

  • Registreerute DDNS-i pakkuja juures ja saate staatilise veebiaadressi.
  • Seadistate oma ruuteri nii, et see võtaks perioodiliselt ühendust oma DDNS-teenuse pakkujaga ja teavitaks teda oma praegusest IP-aadressist.
  • DDNS-süsteem värskendab teie veebiaadressi kirjet, nii et see osutaks teie IP-aadressile. See tähendab, et teie veebiaadressile tehtud ühenduse taotlused edastatakse alati teie praegusele - ja õigele - IP-aadressile.

SEOTUD:Kuidas dünaamilise DNS-iga hõlpsasti koduvõrku juurde pääseda

Kasutades meie hotellianaloogiat, on senine ühenduse taotlus jõudnud hotelli jaotuskilpi. Ühenduse loomiseks peab ruuter teostama pordi edastamise.

Ruuterid saavad kindlasse porti saabuva liikluse konkreetsesse arvutisse saata. Kui nad on konfigureeritud saatma VNC-liiklust konkreetsesse arvutisse, suunatakse kõik sissetulevad VNC-ühenduse taotlused sellesse arvutisse.

Kui kavatsete VNC-d kasutada kogu Internetis, on soovitatav kasutada mittestandardset porti. Vaikimisi kuulab Ubuntu kaugarvuti VNC-ühenduse taotlusi TCP / IP-porti 5900.

See on täpselt määratletud konventsioon, kuid kontrollisime seda ikkagi, analüüsides mõnda võrguliiklust:

Saame selle detaili välismaailmast varjata, kasutades mittestandardset porti, näiteks 43025. Seejärel peab kaugruuter olema konfigureeritud edastama pordi 43025 - või ükskõik millise valitud pordi - ühenduse taotlusi pordi 5900 Ubuntu arvutisse.

SEOTUD:Kuidas edastada sadamaid oma ruuteris

See on sama, nagu helistada hotellis ja paluda rääkida geekiga toas 43025. Operaator teab, et geek on tõesti ruumis 5900 ja ühendab teie kõne. Geek ei tea, millist ruumi te palusite, ja ta ei hooli sellest. Te ei tea, mis ruumis geek tegelikult on, ja see ei huvita teid.

Teie vahelist vestlust saab jätkata ja see oli soovitud tulemus.

Kuidas ühendada Linuxi süsteemiga

Klientarvuti, mis ühendub meie Ubuntu arvutiga, ei pea töötama Ubuntu. Nagu näeme Windowsi kliendi konfigureerimisel, ei pea see isegi Linuxi kasutama.

Ühenduse levitamis-agnostilise olemuse tugevdamiseks ühendame Manjarot töötava arvutiga. Sammud on teiste jaotuste puhul samad.

Loome virtuaalse arvutivõrgu (VNC) ühenduse, seega peame kasutama selleks võimelist klienti. Remmina on kaugtöölaua klient, mis toetab VNC-d ja see on ühendatud paljude Linuxi distributsioonidega, sealhulgas Ubuntu. Seda on lihtne installida (kui see pole veel olemas) teiste distributsioonide paketihaldurist.

Vajutage klahvi Super, mis asub vasakpoolsete Ctrl ja Alt klahvide vahel, ja tippige seejärel paar esimest remmina tähte. Remmina ikoon ilmub ekraani ülaossa.

Remmina käivitamiseks klõpsake ikooni.

Kui kuvatakse dialoog Remmina, klõpsake uue ühenduse loomiseks märki „+”.

Ilmub kaugtöölaua eelistuste dialoog. Siia sisestate kaugarvutiga ühenduse loomise üksikasjad. Neid saab salvestada ja uuesti kasutada, nii et te ei pea neid iga kord ühenduse loomisel uuesti sisestama.

Sisestage selle ühenduse jaoks nimi. Võite valida ükskõik mida, kuid see peaks olema midagi, mis identifitseerib arvuti, millega ühendate.

Võite jätta välja „Grupp” tühjaks või anda rühmale nime. Kui konfigureerite paljusid ühendusi, saab need rühmitada kategooriatesse, näiteks Linuxi arvutid, Windowsi arvutid, peakontor, kohalikud harud jne.

Valige rippmenüüst „Protokoll” „VNC - VNC Viewer”. Nüüd, kui Remmina teab, millist protokolli kasutada soovime, ilmub veel väljad.

Sisestage väljale „Server” kaugarvuti IP-aadress või võrgu nimi. Väli „Kasutajanimi” ei ole seotud Linuxi kasutajakontoga; siia saab kirjutada ükskõik mida. Parool peab olema parool, mida kasutasite Ubuntu kaugmasinas ekraani jagamise seadistamisel.

Valige rippmenüüst „Värvisügavus“ väärtus. Madalamad väärtused on tundlikumad, kuid ekraan näeb välja tasane ja kergelt psühhedeelne. Kui visuaal pole teie jaoks oluline ja eelistate kiirust ilususe asemel, valige madal väärtus. Kõrgemad väärtused sarnanevad pigem tegeliku töölauaga. Aeglaste ühenduste korral võib nende värskendamine olla loid ja hiire liikumine võib olla ebakorrektne.

Valige rippmenüüst "Kvaliteet" "Keskmine". Kui ühenduse loomisel tundub kõik korras, saate seda järgmiste ühenduste jaoks kõrgema väärtusega reguleerida. Kuid selleks, et ühendus toimiks, on “Medium” hea lähtepunkt.

Pärast ühenduse üksikasjade konfigureerimist klõpsake nuppu „Salvesta“. Naasete Remmina peaaknasse ja teie uus ühendus on seal loetletud.

Ubuntu kaugarvutiga ühenduse loomiseks topeltklõpsake ühendust. Kaugarvuti peab olema sisse lülitatud ja ekraanijagamise seadistanud isik tuleb sisse logida. Ta näeb teadet, et olete ühendatud ja juhite tema töölauda, ​​mis on ainult viisakas.

Oluline on märkida, et te ei logi kaugarvutisse sisse - võtate üle juba sisse loginud inimese seansi.

Remmina näitab kaugtöölauda teie arvuti aknas. Võite hiirt liigutada ja klaviatuuri kasutada samamoodi, nagu istuksite kaugarvuti juures.

Küljepaneeli ikoonid võimaldavad teil akna maksimeerida, kaugtöölaua Remmina aknani laiendada, täisekraanvaate juurde minna ja nii edasi. Hõljutage kursorit ikoonide kohal, et saada tööriistanipp, et näha, mida nad teevad.

Kui kaugühendus on lõpetatud, katkestage ühendus kaugarvutiga, klõpsates küljepaneelil alumisel ikoonil.

Kuidas ühendada Windowsi süsteemist

Windowsil on VNC-ühenduses kasutatava krüptimisega ühilduvusprobleeme, mistõttu teeme krüptimise kasutamise valikuliseks. Nii saavad krüptimist kasutavad arvutid seda teha ja need, kes seda ei kasuta, saavad ilma selleta ühendust luua.

Hoiatus: Kõik teie võrgus olijad saavad ühendust pealt kuulata. See on veel üks põhjus, miks seda on hea kasutada kohalikus võrgus või VPN-i kaudu - mitte Interneti kaudu!

Krüptimise valikuliseks muutmiseks kasutage seda käsku Ubuntu kaugarvutis:

gsettings määras org.gnome.Vino nõude krüptimine on vale

Kui teie Windowsi arvutis pole RealVNC-d, laadige see alla ja installige. Installimine on lihtne - klõpsake lihtsalt nuppu „Järgmine“ ja nõustuge vaikeseadetega.

Pärast selle installimist käivitage menüüs Start rakendus „VNC Viewer”. Valige menüüst „File” „Uus ühendus”.

Ilmub dialoog „Atribuudid”. Sisestage väljale „VNC Server” Ubuntu kaugserveri IP-aadress või võrgunimi.

Tippige väljale „Nimi” selle ühenduse nimi, et saaksite tuvastada, millise kaugarvutiga see on ühendatud. Võite anda väljale „Silt” sildi või jätta selle tühjaks.

Jätke rühmas „Turvalisus” rippmenüüst „Krüptimine” väärtuseks „Laske VNC-serveril valida”. Veenduge, et valikud „Autentimine ühekordse sisselogimisega (SSO) kui võimalik“ ja „Autentimine kiipkaardi või sertifikaadipoe abil, kui võimalik“ on valitud kontrollimata.

Seadete salvestamiseks klõpsake nuppu „OK”. Põhiaknas kuvatakse teie uue ühenduse ikoon.

Topeltklõpsake kaugarvutiga ühenduse loomiseks ikooni. Ühenduse loomisel näete pritsmekraani.

Kuna tegite krüptimise valikuliseks ja seda ei kasutata Windowsi arvutis, näete hoiatusdialoogi.

Märkige ruut „Ärge hoiatage mind selles arvutis uuesti” ja seejärel klõpsake nuppu „Jätka”.

RealVNC aknas näete Ubuntu kaugarvuti töölauda.

Pidage meeles, et Windowsi VNC-ühendus pole krüpteeritud, seega ärge avage seda ühendust kasutades eradokumente ega e-kirju.

Kunagi pole liiga kaugel

Kui peate Ubuntu arvutisse kaugjuurdepääsu tegema, on teil selleks nüüd lihtne viis. Boonusfunktsioonina on RealVNC-l ka Androidi nutitelefonidele ja iPhone'idele mõeldud tasuta rakendus. Selle saate seadistada, järgides samu ülaltoodud samme.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found