Windows 7 sureb täna: siin on see, mida peate teadma

Microsoft andis Windows 7 välja 2009. aasta oktoobris. Nüüd, rohkem kui kümme aastat hiljem, on see pensionil. Teie Windows 7 arvutid töötavad edasi, kuid Microsoft ei väljasta 14. jaanuarist 2020 enam turvapaiku.

Kas ma saan Windows 7 ikkagi kasutada?

Windows 7 töötab normaalselt, täpselt nagu Windows XP. Kui teil on arvuti, milles töötab Windows 7 või Windows XP, saate seda kasutada 15. jaanuaril 2020, täpselt nagu 13. jaanuaril 2020. Microsoft ei takista teid arvutit kasutamast. Võib-olla näete mõningaid näägutusi, mis teavitavad teid, et „teie Windows 7 arvuti pole toetatud”, kuid see selleks.

Soovitame teil Windows 7 kasutamist vältida. Kui jätkate selle operatsioonisüsteemi kasutamist, on nüüd eriti oluline, et teil oleks installitud turbetarkvara (nt viirusetõrje), ja astuge samme oma arvuti turvamiseks.

SEOTUD:RIP Windows 7: hakkame teid igatsema

Mis siis muutub?

Nüüd, kui Microsoft on toetanud tuge, ei saa Windows 7 enam turvapaiku. Teisisõnu, Microsoft ei avalda Windows Update'ile uusi turvapaike.

Windows XP, Vista, 7, 8 ja 10 on kõik ehitatud samale aluseks olevale arhitektuurile. Sageli leitakse kõigi Windowsi hiljutiste versioonide jaoks turvaaugud. Kui ründajad leiavad sellise turvaaugu ja Microsoft selle lappib, rakendatakse neid plaastreid ainult Windows 8 ja 10. Windows 7-l on endiselt avatud turvaauk, millest ründajad teavad.

Ametliku toe lõppedes saavad tarkvaraarendajad signaali, et nad ei tohiks jätkata Windows 7 toetamist. Paljud veebibrauserid ja muud tarkvaratööriistad on Windows XP uusimates versioonides toetuse kaotanud. Lõpuks saab sama saatus ka Windows 7. Praegu väidab Google, et toetab Chrome'i Windows 7-s vähemalt 15. juulini 2021.

Kas ma saan kuidagi turvapaiku hankida?

Windows 7 tugi pole veel täielikult lõppenud. Microsoft pakub selle eest endiselt laiendatud turvavärskendusi, kuid ainult sellistele organisatsioonidele nagu ettevõtted ja valitsused - ja ainult siis, kui need organisatsioonid maksavad üha suuremat tasu. Selle tasu eesmärk on julgustada organisatsioone täiendama.

Kodukasutaja ei saa turvauuenduste eest lisatasu maksta. Paljud inimesed on meilt küsinud, kas see on võimalus, kuid Microsoft pakub neid ainult organisatsioonidele.

Võimalik, et kui leitakse eriti ohtlik turvaauk, lappib Microsoft selle ikkagi. Ettevõte avaldas 2019. aastal Windows XP halva turvaaugu plaastri. Kahjuks ei tarnitud seda plaastrit Windows Update'i kaudu, nii et enne käsitsi allalaadimist ja installimist tuli sellest teada saada. Paljud looduses asuvad Windows XP süsteemid on endiselt haavatavad. Just selline tulevik ootab Windows 7 kasutajaid.

SEOTUD:Kuidas Windows 7 laiendatud turvavärskendused töötavad?

Kas see on tõesti ohtlik?

Kas Windows 7 jätkamine on ohtlik? Noh, see sõltub. Tõenäoliselt ei ole see 15. jaanuaril 2020 liiga ohtlik. Kuid mida aeg edasi, seda rohkem kasutate Windowsi versiooni, kus ründajad teavad üha enam turvamata auke. Lõpuks kaotavad teie kasutatavad brauserid ja muud rakendused teie operatsioonisüsteemi toe. Teil on aegunud brauserite kasutamine takerdunud ja see on eriti ohtlik. Brauseri turvapaigadeta võib pahatahtlik veebisait pärast veebisaidi avamist teie süsteemi ohustada.

Internet on ohtlik koht, mida täidavad üha keerukamad rünnakud, ja me soovitame alati kasutada ajakohast tarkvara koos uusimate turvapaikadega. Soovitame teil Windows 7-st uuemale versioonile üle minna.

Kas tarkvara töötab Windows 7-s edasi?

Enamik rakendusi töötab lähiajal ka Windows 7-s. Kuid eeldame, et rakendused lakkavad sellega lähiaastatel järk-järgult töötamast.

Näiteks lõpetas Valve Steam mänguteenus 1. jaanuaril 2019 Windows XP ja Vista toe. Mõne aasta pärast peaksime lootma, et näeme ka Steam'i tugiteenust Windows 7-le.

Mõnes rakenduses on Windows 7 tugi juba langenud. Näiteks toetab Microsoft Office 2019 ainult Windows 10, mitte Windows 7 või 8.

Mul on endiselt Windows 7 arvuti, mida ma peaksin tegema?

Soovitame teil Windows 7 uuemale versioonile üle minna ja see välja lülitada. See võib tähendada uue operatsioonisüsteemi installimist oma praegusele riistvarale - või soovite osta uue arvuti.

Praeguse arvuti kasutamise jätkamiseks on teil mõned võimalused.

  • Minge tasuta Windows 10-le: Vaatamata sellele, et Microsoft enam tasuta täiendamise pakkumist ei reklaami, on see endiselt saadaval. Arvuti saate Windows 10-le tasuta uuendada, kui sellele on installitud seaduslik, aktiveeritud Windows 7 või 8 süsteem. Siit saate teada, kuidas seda ära kasutada. Me ei tea, kui kaua see tasuta täiendamise trikk töötab. Alates 13. jaanuarist 2020 töötas see veel.
  • Installige Linux arvutisse: Kas te ei soovi Windows 10-le üle minna? Alati saate installida Linuxi levitamise nagu Ubuntu. See on tasuta, toetab uusimaid veebibrausereid, nagu Google Chrome ja Firefox, ning jätkab turvavärskenduste saamist veel pikka aega. Muidugi, see kõlab drastiliselt - kuid teil on võimalus, kui soovite oma arvutis toetatud operatsioonisüsteemi kasutada ilma Windows 10-le värskendamata.

Kui teie arvuti hakkab liiga kaua hambusse minema, võib olla just aeg osta uus arvuti. Kui te pole viimase seitsme aasta jooksul pärast Windows 8 väljaandmist oma riistvara täiendanud, leiate, et tänapäevased arvutid (eriti tahkismasinaga) pakuvad dramaatiliselt paremat jõudlust ja palju pikemat aku kasutusaega.

See ei tähenda, et peate ostma Windows 10 arvuti, kui see teile ei meeldi - Chromebookid, Macid ja iPadid on paljudele inimestele suurepärased võimalused. Mida iganes teete, soovitame siiski Windows 7-st välja tulla.

SEOTUD:Windows 7, 8 või 8.1 võtmega saate endiselt Windows 10 tasuta hankida

Kuid ma vajan Windows 7-d millegi jaoks!

Kui vajate endiselt kriitilise tarkvara või riistvara käitamiseks Windows 7, mis ei toeta Windowsi tänapäevaseid versioone, soovitame Windows 7 kasutamist piirata. Samuti peaksite tagama, et turvatarkvara oleks installitud.

Näiteks Windowsi 7 vajava tarkvara käitamiseks võite käivitada Windows 7 virtuaalses masinas Windows 10-s või mõnes muus operatsioonisüsteemis. Windows 7 vajava riistvara käitamiseks võite jätta Windows 7 arvutisse installituna otse kriitilisse riistvaraseadmesse ühendatud ja kasutada muud arvutit tegevuste jaoks, mis ei vaja Windows 7-d.

Võimaluse korral võite isegi oma Windows 7 süsteemi "õhuvahega". Jätaksite selle võrguühenduseta ja väldiksite võrguga ühendamist. See oleks rünnakutest eraldatud ja seda ei saa ohustada ega teie võrgu teiste süsteemide vastu pöörata. See parandaks teie veebiturvalisust.

Windows 7 töötab endiselt, kuid on aeg edasi liikuda

Kui kasutate Windows 7, saate seda endiselt kasutada. Pagan, võite isegi installida Windows 7 uude süsteemi. Windows Update laadib endiselt kõik Microsofti välja antud plaastrid enne toe lõppemist alla. 15. jaanuaril 2020 toimivad asjad peaaegu samamoodi nagu 13. jaanuaril 2020.

Kuid Windows 7 on nüüd uus Windows XP ja see saab üha enam teadaolevaid turvaauke, kui tarkvaraarendajad lõpetavad selle toetamise. On aeg uuemale versioonile üle minna.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found