Prinditud dokumentide ajaloo kontrollimine Windows 10-s

Printeri ajaloo kontrollimine printimise nägemiseks võib olla mõnevõrra keeruline jälgida. Kuna teie tooneri tase ei anna teada, kui palju lisaseadet on kasutatud, peate lubama logimise Windows 10-s. Nii saate teha.

Luba hiljuti prinditud dokumentide logimine

Vaikimisi pühitakse teie prinditud dokumendiajalugu pärast iga dokumendi printimise lõpetamist. Seda sätet saate muuta, et saaksite oma printeri printimisjärjekorras näha hiljuti prinditud dokumentide loendit.

Peate seda seadet muutma iga installitud printeri puhul.

Juurdepääs oma printimisjärjekorrale

Prindijärjekorda pääsemiseks paremklõpsake Windowsi menüü Start nuppu ja valige suvand „Seaded“. Klõpsake siin valikut Seadmed> Printerid ja skannerid.

Leidke oma printer loendist „Printerid ja skannerid”, klõpsake seda ja klõpsake siis printimisjärjekorra avamiseks nuppu „Ava järjekord”.

Teie printerijärjekord koos praeguste ja järjekorras olevate prinditud üksustega loetletakse. Varem trükitud dokumente ei kuvata, mistõttu peate logimise lubama.

Luba printeri ajalugu

Klõpsake printeri printimisjärjekorra aknas nuppu Printer> Atribuudid. Teise võimalusena valige oma printer ja klõpsake sätete menüüs „Printerid ja skannerid” nupul „Halda”.

Klõpsake oma printeri atribuutides vahekaarti „Täpsem” ja seejärel märkige ruut „Hoidke prinditud dokumente”.

Seadete salvestamiseks klõpsake nuppu „OK”.

Kui teie dokumendiajalugu on lubatud, ei kao teie dokumendid pärast printimisprotsessi lõppu enam printimisjärjekorrast.

Lubage pikaajaline printimise ajalugu

Prindijärjekord annab lühiajalise ülevaate teie varem trükitud dokumentidest. Kui soovite vaadata pikaajalist loendit, peate kasutama Windowsi sündmuste vaaturit.

Alustamiseks paremklõpsake oma Windowsi menüü Start nuppu ja klõpsake valikul „Event Viewer”.

Sündmuste vaataja võimaldab teil vaadata varem prinditud failide loendit, kuid peate esmalt oma pikaajalise printeri ajaloo logimise alustamiseks Windowsi seadistama.

Luba sündmuste vaaturis printimise ajalugu

Klõpsake Windowsi sündmuste vaaturis vasakul asuvas menüüs „Sündmuste vaataja (kohalik)” valikut Rakenduste ja teenuste logid> Microsoft> Windows.

Nii selgub märkimisväärne arv Windowsi teenuseid. Kerige kategooria „PrintService” leidmiseks alla.

Paremklõpsake siin logil „Operational“ ja seejärel nupul „Properties“.

Märkige märkeruut „Luba logimine” ja määrake seejärel logi maksimaalne suurus. Mida suurem on suurus, seda kauem salvestab Windows teie prinditud dokumendiajaloo.

Sätte salvestamiseks klõpsake nuppu „OK”.

Windows salvestab nüüd kõigi teie installitud printerite printeri ajaloo automaatselt logifaili, millele pääsete juurde Event Vieweris.

Kuva sündmuste vaaturi printimisajalugu

Kui printeri ajalugu on lubatud, saate sellele sündmuste vaaturis igal ajal juurde pääseda. Selleks leidke kategooria “PrintService” ja avage see ning klõpsake siis logil “Operational”.

Loendis on kõigi Windowsi printerisündmuste ajalugu, alates printeri algsest spoolimisest kuni lõpetatud või ebaõnnestunud prindideni.

Jaotises „Ülesandekategooria“ on dokumendi printimiseks loetletud üksused edukalt prinditud dokumendid. Ebaõnnestunud prindid kuvatakse ka selles kategoorias.

Sorteerimise hõlbustamiseks võite rühmitada oma prindilogi kategooriate kaupa, muutes sündmuste „Dokumendi printimine” eraldamise oma jaotisse. Selleks paremklõpsake pealkirja „Tegumikategooria” ja seejärel nuppu „Grupi sündmused selle veeru järgi”.

Teie üksused eraldatakse nüüd kategooriate kaupa.

Teised kategooriad saate minimeerida, jättes kategooria „Dokumendi printimine” kuvama ainult teie varem prinditud dokumentide loendi.

Kasutage kolmanda osapoole printimise logimise tarkvara

Kuigi sündmuste vaataja on funktsionaalne, ei paku see teie printitud dokumentidest kõige selgemat vaadet. Pikaajalise printeri ajaloo vaatamiseks võite kasutada kolmanda osapoole printimislogimise tarkvara, näiteks PaperCut Print Logger.

PaperCut Print Logger pakub teile ajalehega trükitud dokumentide loendit, mis sisaldab teavet dokumendi printinud Windowsi kasutaja kohta, dokumendi nime ning lehtede ja koopiate arvu.

Administraatori lehele pääseb juurde PaperCut Print Logger vaikekataloogist.

Windows 10-s on see tavaliselt nii C: \ Program Files (x86) \ PaperCut Print Logger . Topeltklõpsake administraatori paneeli avamiseks otseteed “ViewLogs”, kus on saadaval prinditud dokumentide loend kuupäevaga eraldatuna.

Kui olete avanud PaperCut Print Logger administraatori lehe, klõpsake kategooria „Vaade” all nuppu „HTML”, et pääseda paneelil selle kuupäeva printimisajaloo juurde.

Samuti võite klõpsata kategooria „Kuupäev (päev)” või „Kuupäev (kuu)” all nupul “CSV / Excel”, et eksportida oma igapäevane või igakuine printimisajalugu Microsoft Excel XLS-failina.

Nendele logidele pääseb juurde kaustast Logi> CSV oma PaperCut Print Loggeri installikataloogis.