Kuidas käivitada USB-draivilt VirtualBoxis

VirtualBox saab virtuaalmasinaid käivitada USB-mäluseadmetelt, mis võimaldab teil käivitada reaalajas Linuxi süsteemi või installida operatsioonisüsteemi käivitatavast USB-seadmest. See valik on hästi varjatud.

Kuna see valik pole liideses nähtav ja nõuab veidi kaevamist, ei pruugi see alati ideaalselt töötada. See töötas Windowsi hostis Ubuntu 14.04-ga hästi, kuid ärge üllatage, kui mõne konfiguratsiooniga tekib probleeme.

Buutige USB-lt Windowsi hostis

SEOTUD:10 VirtualBoxi nippi ja lisafunktsioone, millest peaksite teadma

Kasutame VirtualBoxi varjatud funktsiooni, mis võimaldab draividele toorjuurdepääsu. Seda funktsiooni ei kuvata VirtualBoxi liideses, kuid see on osa käsust VBoxManage. Enne selle protsessi alustamist veenduge, et teie süsteemi oleks installitud VirtualBox.

Kõigepealt ühendage oma arvutisse USB-draiv, mis sisaldab operatsioonisüsteemi, mille soovite käivitada. Vajutage Windows Key + R, tippige dialoogi Run käsk diskmgmt.msc ja vajutage kettahalduse akna avamiseks sisestusklahvi Enter.

Otsige aknas Kettahaldus USB-draivi ja märkige selle ketta number. Näiteks siin on USB-draiviks ketas 1.

Kõigepealt sulgege kõik avatud VirtualBoxi aknad.

Järgmisena avage administraatorina käsuviip. Windows 7-s avage menüü Start, otsige käsuviip, paremklõpsake käsuviiba otseteel ja valige käsk Käivita administraatorina. Windows 8 või 8.1 puhul vajutage Windows Key + X ja klõpsake käsuviiba (administraator).

Sisestage järgmine käsk käsuviiba aknasse ja vajutage sisestusklahvi. See käsk muutub VirtualBoxi vaikimisi installikataloogiks. Kui installisite VirtualBoxi kohandatud kataloogi, peate käsus oleva kataloogi tee asendama oma VirtualBoxi kataloogi teega:

cd% programfiles% \ Oracle \ VirtualBox

Sisestage järgmine käsk käsuviiba aknas, asendades # ülaltoodud ketta numbriga ja vajutage sisestusklahvi.

VBoxManage'i sisekäsud createrawvmdk -failinimi C: \ usb.vmdk -rawdisk \. \ PhysicalDrive#

C: \ usb.vmdk saate asendada mis tahes soovitud failiteega. See käsk loob virtuaalse masina ketta (VMDK) faili, mis osutab valitud füüsilisele kettale. Kui laadite VMDK-faili draivina VirtualBoxi, pääseb VirtualBox tegelikult füüsilisele seadmele juurde.

Järgmisena avage administraatorina VirtualBox. Paremklõpsake otseteed VirtualBox ja valige käsk Run as administrator. VirtualBox pääseb toor kettaseadmetele juurde ainult administraatori õigustega.

Looge uus virtuaalne masin, klõpsates nuppu Uus ja läbige viisard. Kui küsitakse, valige USB-draivilt operatsioonisüsteem.

Kui teil palutakse valida kõvaketas, valige Kasuta olemasolevat virtuaalset kõvakettafaili, klõpsake faili sirvimiseks nuppu ja navigeerige sellele - see on C: \ usb.vmdk .

Käivitage virtuaalmasin ja see peaks käivitama operatsioonisüsteemi teie USB-draivilt, just nagu käivitaksite selle tavalises arvutis.

Pange tähele, et USB-seade peab olema teie virtuaalmasina esimene kõvaketas, vastasel juhul ei käivitu VirtualBox sellest. Teisisõnu, te ei saa lihtsalt tavalist virtuaalset masinat luua ja USB-seadet hiljem kinnitada.

Kui soovite operatsioonisüsteemi installida USB-draivilt, peate hiljem lisama kõvaketta virtuaalmasina seadete aknas. Veenduge, et USB-draiv oleks loendis esimene ketas.

Linuxi ja Maci hostid

Protsess on põhimõtteliselt sama Linuxi ja Maci hostisüsteemides. Toorketast esindava faili loomiseks peate kasutama samasugust käsku VBoxManage, kuid peate määrama oma Linuxi või Maci süsteemi kettaseadme tee.

Avatud vahu vikil on mõned näpunäited ja lahendused, mis võivad aidata teil seda protsessi kohandada Linuxi või Maci hostidega. Samuti võib abi olla toorhosti kõvaketta kasutamine külalisjaotisest VirtualBoxi ametlikus dokumentatsioonis.

Standardsest ISO-failist alglaadimine on endiselt kõige paremini toetatud viis operatsioonisüsteemi installimiseks - või lihtsalt käivitamiseks - VirtualBoxis või muus virtuaalmasina programmis. Võimaluse korral peaksite alla laadima ISO-failid ja kasutama neid USB-draividega askeldamise asemel.

Kui kasutate VirtualBoxi asemel VMware'i, proovige VMware'is USB-lt käivitamiseks kasutada Plop Boot Mangerit.