Kas ma saan oma iPhone teise operaatori juurde tuua?

Kui teil on oma praegusest operaatorist kõrini ja soovite üle minna paremale, võite mõelda, kas saaksite oma praeguse iPhone kaasa võtta. See on palju sirgjoonelisem kui varem, kuid on siiski mõned asjad, mida meeles pidada.

Peate oma iPhone'i lukustama oma praeguse operaatori poolt (kui see pole veel)

SEOTUD:Mobiiltelefoni avamine (nii et saaksite selle uuele operaatorile tuua)

Mõni aasta tagasi olid enamus (kui mitte kõik) telefonid operaatorilukustatud, mis tähendas, et teie telefoni sai kasutada ainult selle operaatoriga, kust te selle ostsite. Nii et kui ostsite Verizoni nutitelefoni, saate seda kasutada ainult Verizonis. Mõni telefon on lukustatud operaatoriga, mõni mitte.

Kui teie telefon on endiselt operaatori jaoks lukustatud, peate selle sisse võtma ja laskma neil teie eest avada. See võimaldab teil kasutada telefoni mis tahes muus operaatoris ... kui teie telefoni riistvara ühildub selle operaatoriga.

See sõltub ka teie iPhone'i mudelist

Erinevad operaatorid kasutavad ka erinevat mobiilsidetehnoloogiat, seega ei pruugi iga telefon kõigi operaatoritega ühilduda.

SEOTUD:6 põhjust, miks te ei saa oma mobiiltelefoni ühegi soovitud operaatori juurde viia

AT&T, T-Mobile ja paljud globaalsed operaatorid kasutavad GSM-i (ülemaailmset mobiilsidesüsteemi) standardit, Verizon ja Sprint aga vanemat standardit, mida nimetatakse CDMA-ks (Code-Division Multiple Access). Kui teie telefon toetab ainult ühte nendest standarditest, ei saa te seda teist operaatorisse viia. (Näiteks Verizonis ei saa kasutada ainult GSM-telefoni, kuid saate seda kasutada AT&T-s ja T-Mobile'is.)

Hea uudis on see, et tänapäeval on paljudel telefonidel nii CDMA kui ka GSM kiibid, sealhulgas mõned iPhone'i versioonid juba iPhone 4-st. Kuid mitte igal iPhone'il pole mõlemat kiipi.

The iPhone 6 ja 6snäiteks olid kooskõlas mõlema standardiga. Ükskõik kust oma iPhone ostsite, võite selle tuua teise operaatori juurde, kui see on lukustamata. See kehtis ka 6 Plus ja 6s Plus kohta.

The iPhone 7, 8, X, XS ja XR on natuke erinevad. Igal telefonil on kaks versiooni:

  • Verizoni ja Sprindi variantidel on seestpoolt CDMA ja GSM kiibid ning neid saab viia mis tahes muusse operaatorisse seni, kuni telefon on lukust lahti.
  • AT&T ja T-Mobile variandid on aga varustatud ainult GSM-kiibiga. See tähendab, et te ei saa Verizonis ega Sprintis kasutada AT&T või T-Mobile iPhone'i, kuna neil versioonidel pole CDMA kiipe. (Võite siiski võtta AT&T iPhone'i T-Mobile'i või vastupidi).

Nii et kui ostate iPhone'i AT&T-st või T-Mobile'ist, siis veenduge, et plaanite jääda mõne sellise operaatori juurde.

Kui plaanite minna üle iPhone'ile ja soovite vabadust liikuda ükskõik milline operaator, oleks kõige parem hankida Verizoni mudel, kuna see on vabrikul avatud esimesel päeval ja see töötab probleemideta kõigi USA nelja suurema operaatoriga. Sprindi iPhone'i mudel on samamoodi, kuid see peab jääma Sprintile lukustatuks vähemalt 50 päevaks.

LõpuksiPhone SE on sarnane teiste iPhone'idega, kuna seal on kaks mudelit. On üks, mis töötab Verizoni, AT&T ja T-Mobile'iga, kuid on teine, mis töötab lihtsalt Sprintiga. Endine mudel võib töötada Sprintis, kuid te ei saa täielikke LTE-kiirusi, mida Sprint pakub. IPhone SE on lõpetatud, kuid on kasulik seda meeles pidada, kui ostate kasutatud.

See kõik on natuke segane ja päev, mil nutitelefonid ja operaatorid palju lihtsustuvad, on päev, kus pagan külmub. Seni peame sellest segadusest läbi käima, kuid loodetavasti saab see asjad klaariks, kui olete valmis uue iPhone'i ostma ja soovite parimat operaatorivabadust.

Pildid: Apple, Darla Mack / Flickr


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found