Kuidas salvestada oma töölauda ja luua Windowsis ekraanikuva

Esitusviis võib algul tunduda veidi hirmutav, kuid selleks on mõned head tasuta viisid.

Funktsioon Game DVR Windows 10-s võib teie töölauale video luua. Tehniliselt oli see mõeldud just mängude jäädvustamiseks ja muu tarkvara teeb palju paremat tööd, kuid kui see on vajalik, töötab see näpuotsaga. Kui soovite midagi võimsamat, on Open Broadcaster Software (OBS) hea tasuta programm, mis teeb kõik vajaliku, kuid selle liidese õppimiseks vajate paar minutit.

Kiire ja lihtne: Windows 10 Game DVR

Soovitame Game DVR vahele jätta ja minna otse allpool olevasse OBS-i jaotisse. Kuid kui soovite mõne rakenduse akna kiiresti ilma kolmanda osapoole tarkvarata salvestada, saate seda teha ka operatsioonisüsteemis Windows 10. See tugineb Game DVR funktsioonile, mis on mõeldud arvutimängu jäädvustamiseks, kuid mis suudab jäädvustada mis tahes rakenduse akna.

Selleks vajutage Windows 10 mis tahes rakenduses lihtsalt klahvi Windows + G. Ilmub mänguriba. Valige „Jah, see on mäng”, isegi kui rakendus pole mäng.

SEOTUD:Kuidas keelata Windows 10 mängu DVR (ja mänguriba)

Kui mänguriba seda klahvikombinatsiooni vajutades ei ilmu, võite olla selle varem keelanud. Avage oma süsteemis Xboxi rakendus ja veenduge, et funktsioon „Game DVR” oleks lubatud.

Selle rakenduse akna salvestamise alustamiseks klõpsake punasel nupul „Alusta salvestamist”.

Salvestamise ajal ilmub akna paremasse ülanurka ülekate. Mikrofoni saab sisse või välja lülitada, klõpsates mikrofoniikoonil. Windows salvestab ka teie arvutis esitatava heli ja lisab selle salvestatud klipi juurde.

Kui olete lõpetanud, klõpsake ruudukujulisel nupul „Peata”.

Windows salvestab teie klipi kausta C: \ Users \ NAME \ Videos \ Captures MP4-vormingus. Palun.

Võimsam ja kohandatavam: avage ringhäälinguorganisatsioonide tarkvara

Esitlusringide edastamiseks soovitame kasutada avatud ringhäälingu tarkvara (OBS). See on täiesti tasuta ja avatud lähtekoodiga ning võimaldab teil nii otseülekandeid voogesitada kui ka videofaili ekraanikuva salvestada. See töötab operatsioonisüsteemidega Windows 7, 8 ja 10.

OBS-i esmakordsel käivitamisel näete eelvaate paanil lihtsalt musta ekraani. Selle põhjuseks on asjaolu, et te pole allikat lisanud. OBS kasutab teie video kokkupanekuks stseene ja allikaid. Stseen on viimane video või voog - mida teie vaatajad näevad. Allikad moodustavad selle video.

Võite jääda OBS-i ühe stseeni juurde, kuid peate sellele lisama ühe või mitu allikat.

Kuidas salvestada kogu kuva

Kogu ekraani - see tähendab kogu ekraanile ilmuva - salvestamiseks paremklõpsake akna allosas asuvas kastis Sources ja valige Add> Display Capture.

Nimetage allikas mis iganes soovite ja klõpsake nuppu "OK".

Näete oma kuva eelvaadet. Kui teie arvutiga on ühendatud mitu kuvarit, saate valida, millise kuva soovite jäädvustada. Võite ka kasti „Pildista kursor” sisse või välja lülitada, sõltuvalt sellest, kas soovite, et hiirekursor kuvatakse ekraanikuva.

Allika lisamiseks klõpsake nuppu „OK” ja näete OBS-i aknas töölaua reaalajas eelvaadet.

See funktsioon töötab hästi Windows 8 ja 10 puhul, kus see on tänu uutele DirectX-i funktsioonidele väga tõhus. Häire pildistamine ei toimi Windows 7-s nii hästi. Asjade kiirendamiseks peaksite kasutama akende jäädvustamist (mida käsitletakse allpool) või vähemalt Aero keelama.

Kuidas selle asemel akent salvestada

Kui soovite täisekraanil kuvada ühe rakenduse akna, saate selle asemel lasta OBS-il oma ekraanil akna hõivata. Paremklõpsake kasti Sources all ja valige selleks Lisa> Window Capture.

Nimetage aknale jäädvustus, mis teile meeldib, ja klõpsake nuppu "OK". Valige jäädvustatav aken ja lülitage „Capture Cursor” sisse või välja, sõltuvalt sellest, kas soovite ka hiire kursori jäädvustada.

Klõpsake nuppu "OK" ja aken kuvatakse teie eelvaates. Kui aken ei ole teie kuvaga sama suur, kasutab see ainult osa videolõuast.

Selle muutmiseks võite minna jaotisse Fail> Seaded> Video ja valida uus eraldusvõime seade, mis sobib paremini teie aknaga.

Määrake väiksem eraldusvõime ja teie lõuend kahaneb, et see paremini aknaga sobiks. Võite ka eelvaate paanil akna klõpsata ja lohistada, et muuta ruumi mahtu, kuid see suurendamine või kahanemine võib teksti ja muud liideseelemendid uduseks muuta.

Valige oma heliallikad

Akna allservas olev segaja Mikser võimaldab teil valida, millised heliallikad on teie salvestatud video osa. Vaikimisi on lubatud nii Desktop Audio kui ka Mic / Aux, nii et OBS püüab kinni nii teie arvuti poolt kui ka välisest mikrofonist kostuvad helid.

Helitugevuse reguleerimiseks lohistage liugurit vasakule või paremale. Heliallika vaigistamiseks klõpsake kõlariikoonil - see on kasulik, kui te ei soovi, et OBS näiteks töölaua heli salvestaks või mikrofoni kuulaks. Heliallikate valimiseks klõpsake hammasrattaikoonil ja valige „Properties“.

Alusta salvestamist

Kui olete valinud sellise allika nagu kogu kuva või üks aken, klõpsake akna paremas alanurgas nuppu „Alusta salvestamist”. OBS alustab kohe salvestamist. Kui soovite lõpetada, klõpsake nuppu "Lõpeta salvestamine".

OBS salvestab teie video kettale, kui lõpetate salvestamise. Teie videosalvestisi sisaldava kausta avamiseks klõpsake nuppu Fail> Kuva salvestused.

Vaikimisi salvestab OBS teie salvestised .flv-failidena ja salvestab need kausta C: \ Users \ NAME \ Videos. Väljundi sätete muutmiseks klõpsake nuppu Fail> Seaded> Väljund ja kasutage jaotises Salvestamine olevaid suvandeid. Võite muuta salvestusformaadi väärtusest “flv” väärtuseks “mp4”, et panna OBS salvestama saadud videod näiteks laiemalt loetavate MP4-failidena.

Salvestamise hõlpsamaks alustamiseks ja peatamiseks minge Fail> Seaded> Kiirklahvid. Saate määratleda kohandatud kiirklahvid „Alusta salvestamist” ja „Lõpeta salvestamine”, nii et saate salvestamist alustada ja peatada mõne klahvivajutusega mis tahes rakendusest.

Veebikaamera ülekatted, vesimärgid ja muud nipid

Nüüd saate salvestada põhiekraani. Kuid kui soovite, saate oma ekraanikuva lisada täiendavaid elemente. Näiteks võiksite asetada veebikaameravideo, kus räägite ekraanikuva kaudu, või lisada vesimärgi ülekate oma organisatsiooni logoga.

Selleks peate lihtsalt lisama need elemendid oma stseenile täiendavate allikatena. Niisiis, oma veebikaamera video lisamiseks paremklõpsake väljal Sources ja valige Add> Video Capture Device.

Valige oma veebikaamera seaded ja lisage seade nagu teistest allikatest. Seejärel saate veebikaamera video oma ekraanil lohistada ja video suuruse muutmiseks klõpsata ja nurkades lohistada.

Vesimärgi lisamiseks paremklõpsake väljal Allikad ja valige Lisa> Pilt. Valige pildifail, mille soovite ekraanikuva asetada. Klõpsake ja lohistage eelvaate paanil pilti, et seda teisaldada ja suurust muuta, pannes selle sinna, kuhu soovite.

Kui need elemendid ei ilmu õigesti, veenduge, et need asuksid loendis Allikad kuvatava või akna püüdmise allika kohal. Loendi ülaosas olevad allikad kuvatakse teiste allikate kohal, nii et teie veebikaamera või pilt kuvatakse teie ekraanikuva all ja peidetakse, kui panete selle loendis allapoole.

Samuti võite klõpsata allika vasakul pool oleval silmaikoonil, et seda ajutiselt peita, stseenilt eemaldamata. See on lihtne viis selliste funktsioonide nagu veebikaamera video sisse- või väljalülitamiseks.

OBS-i seadete aknast leiate palju muid funktsioone. Näiteks saate lubada raadiosaatja, mis paneb teie mikrofoni heli üles võtma ainult siis, kui hoiate klahvi all. Selle funktsiooni lubamiseks minge Faili> Seaded> Heli, lubage raadiosaatja ja määrake selle jaoks kiirklahvid jaotises Fail> Seaded> Kiirklahvid.

Erinevate seadete kohta lisateabe saamiseks lugege OBS-i ametlikku dokumentatsiooni.

Pildikrediit: Mike Flickris