Google'i WEBP-piltide salvestamine JPEG või PNG-vormingus

Google'i uus WEBP-pildivorming on päris lahe: selle ainulaadsed pakkimissüsteemid suudavad JPEG- või PNG-vormingus renderdatud pilte kujutada umbes kahe kolmandiku suurusega.

Vaatamata kuue aasta pikkusele arengule ja Google'i toodetes esiletõstmisele, ei toeta seda siiski mõned levinumad pilditööriistad, näiteks Microsofti vaikevalik Windowsi fotovaataja. Siit saate teada, kuidas WEBP-pilti tavalisemas vormingus salvestada.

Erineva veebibrauseri kasutamine

Mõni brauser - Microsoft Internet Explorer ja Apple Safari - ei toeta endiselt WebP-d. Seega, kui veebisait kasutab .webp-faile, peab see Safari või Internet Explorerisse esitama nende samade piltide JPEG- või PNG-versioonid. Pildi JPEG- või PNG-versioonide hankimine veebisaidilt on sageli sama lihtne kui lihtsalt selle avamine Safaris või IE-s ja seejärel pildi allalaadimine sellest brauserist.

Veebilehel, mis sisaldab WebP-pilti, tõstke esile URL, paremklõpsake seda ja seejärel klõpsake nuppu "Kopeeri".

Käivitage teine ​​brauser, mis ei toeta WebP-d, paremklõpsake aadressiribal, seejärel klõpsake nuppu „Kleebi” ja vajutage sisestusklahvi.

Kui veebisait teisendab serveripoolse konversiooni, näeb leht välja sama, kuid seekord on kõik pildid kas JPEG- või PNG-vormingus.

Paremklõpsake pilti ja seejärel klõpsake nuppu „Salvesta pilt kui”.

Navigeerige sihtkausta, seejärel klõpsake nuppu „Salvesta“ ja teie pilt laaditakse sellesse kausta alla.

See on kõik. Navigeerige pildi juurde ja avage või muutke nagu muud JPEG-faile.

MS Paint kasutamine

Kui kasutate Windows 10, saate WebP-pildi oma kõvakettale alla laadida ja selle avamiseks kasutada MS Paint'i.

Miks mitte kasutada olemasolevat pilti teisendamiseks juba arvutis juba olevat tarkvara? Paint teisendab WebP ka JPEG-, GIF-, BMP-, TIFF- ja mõneks muuks vorminguks, ilma et peaksite lisatarkvara alla laadima.

Paremklõpsake pildil ja seejärel klõpsake nuppu Ava koos> Värv, kui see pole vaikimisi WebP-faile avanud.

Kui olete pildi Paint'is avanud, klõpsake nuppu Fail> Salvesta kui, seejärel valige saadaolevast loendist vorming.

Valige failile sihtkoht ja klõpsake nuppu „Salvesta“.

Kui teie pilt on teisendamise lõpetanud, kuvatakse see kaustas, mille te selle salvestasite.

Käsurea kasutamine

Kui tunnete end käsurea taga mugavamalt, pakub Google veebi kodeerimiseks, dekodeerimiseks ja kuvamiseks utiliite Linuxis, Windowsis ja Mac OS X-is. See on natuke arenenud meetod, mis sobib suurepäraselt programmidesse ja veebisaitidele integreerimiseks. kuid kui soovite õppida käsurea tööriista kasutamist, järgige seda julgelt.

Sõltuvalt teie operatsioonisüsteemist kasutage teekide allalaadimiseks ülaltoodud vastavat linki ja seejärel failid arvutisse. Kasutame Windowsi käsuviiba, kuid see peaks töötama kõikides süsteemides ühesuguselt.

Avage teisendatavate .webp-failidega kausta käsuviip. Kasuta cd käsk kataloogi muutmiseks. See peaks välja nägema umbes selline, asendades “NAME” teie Windowsi kasutajanimega:

cd C: \ kasutajad \ NAME \ Pictures

Kui vaatate kausta „bin”, võite märgata mõnda faili laiendiga .exe. Selle juhendi jaoks kasutamedwebp.exe käsk WebP-pildi dekodeerimiseks (teisendamiseks). Käsu süntaks näeb välja umbes selline:

C: \ Path \ To \ dwebp.exe inputFile.webp -o outputFile

Pange tähele, kuidas me ei määranud väljundpildi faililaiendit? Selle põhjuseks on see, et vaikimisi teisendab dekooder pildid PNG-vormingusse, kuid saab teiste lülitite kasutamisel väljastada TIFF-i, BMP-ks ja mõneks muuks. Dokumendi täielik dokument on Google WebP veebisaidil.

Ehkki JPEG-vorminguks teisendamise võimalust pole, tuleb pildi JPEG-vorminguks teisendamise korral ainult väljundfaili lõppu panna “.jpeg”. -o lüliti.

Professionaalne näpunäide:Kui kavatsete seda tööriista sageli kasutada, võiksite kergemini maanteel juurde pääsemiseks kaaluda kooderi, dekoodri ja vaataja käivitatavate failide lisamist oma süsteemi teele. See muudab selle nii, et te ei pea olema käivitatavate failidega samas kataloogis, kui soovite neid käivitada mis tahes kausta käsurealt.

SEOTUD:Kuidas muuta oma süsteemi rada hõlpsaks juurdepääsuks käsureale Windowsis

Pärast tööriista pildi teisendamist ja salvestamist saate navigeerida väljundfaili asukohta ja avada selle mis tahes soovitud programmiga.

Veebikonversioonivahendi kasutamine

Kui eelistate selle asemel kasutada veebisaiti, et muuta WebP-pilt teiseks vorminguks, pakuvad selleks mitmed saidid tasuta veebivahetustööriistu. Nad tegelevad kõigega serveri poolel, see tähendab, et te ei pea tarkvara alla laadima ega installima ega käsurea tööriistu õppima.

Nagu iga veebipõhise failide teisendamise tööriista puhul, ei tohiks te ka ühtegi tundlikku ega konfidentsiaalset faili üles laadida. kui tunnete muret, võib keegi teine ​​seda näha - näiteks kui tegemist on konfidentsiaalse dokumendi kujutisega - on parem failiga lihtsalt oma arvutis töötada.

Selle juhendi jaoks kasutame Zamzari veebifailide teisendamise tööriista. See on täiesti tasuta ja üleslaaditud failide kustutamine serverist 24 tunni jooksul. Kui soovite teisendada rohkem kui viis tasuta samaaegset konversiooni, pakub see ka tasulisi tellimusi.

Minge Zamzari veebisaidile, klõpsake nuppu „Laadi üles”, valige teisendatav fail ja seejärel klõpsake „Ava”. Teise võimalusena lohistage failid lihtsalt oma arvutist brauseri vahekaardile.

Järgmisena klõpsake nuppu „Vali vorming ja valige rippmenüüst teisendatav toetatud vorming.

Klõpsake nuppu „Teisenda kohe”.

Sõltuvalt faili suurusest peaks teisendamine võtma vaid paar sekundit. Pärast teisendamist suunatakse teid allalaadimislehele ja klõpsake allalaadimise alustamiseks nuppu „Laadi alla”.

Valige pildile sihtkaust ja klõpsake nuppu „Salvesta“.

Pildi vaatamiseks minge kausta, kuhu olete selle salvestanud, ja avage see oma lemmikpildivaaturiga.

Spetsiaalse URL-i triki kasutamine

Nagu arvata võib, kasutab Google oma WebP-pilte kõigi Google Play poe toodete ja teenuste jaoks. Mõnes olukorras saate pildi URL-i veidi muuta, et seda kuvada muus vormingus. Ehkki see meetod ei tööta kõigil veebisaitidel, võib teil olla vaja mõnda aega säästa, kui peate Google Play poe kiiresti enda jaoks pilti teisendama sundima.

Avage Chrome, Firefox, Microsoft Edge või Opera - kõik brauserid, mis toetavad WEBP-pildi kuvamist. Minge saidile, mis kasutab ribalaiuse salvestamiseks WEBP-pilte, nagu mis tahes rakenduse loendis saidil play.google.com.

Paremklõpsake või vajutage mõnda pilti pikalt ja seejärel klõpsake valikut „Ava pilt uuel vahelehel”. Seejärel saab WEBP-pilt omaette vahekaardi ise ja selle vahelehe ülaosas olev URL on link otse pildivarale - lehel midagi muud renderdamata.

Klõpsake URL-i ribal, kustutage aadressi kolm viimast tähemärki (“-rw”) ja vajutage seejärel “Enter”. Sama pilti kuvatakse uuesti, kuid seekord renderdatakse see algses vormingus, tavaliselt JPEG või PNG.

Paremklõpsake pilti või vajutage seda pikalt ja seejärel valige suvand „Salvesta pilt kui”. See laadib selle alla originaalvormingus - nagu ka kõik muud failid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found