Mis on käivitatava antivara teenus ja miks see minu arvutis töötab?

Windows 10 sisaldab Windows Defenderit, Microsofti sisseehitatud viirusetõrjet. Protsess „Antimalware Service Executable” on Windows Defenderi taustaprotsess. See programm on tuntud ka kui MsMpEng.exe ja on osa Windowsi operatsioonisüsteemist.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on antivara teenus käivitatav?

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Windows Defender on osa Windows 10-st ja on Windows 7 tasuta viirusetõrje Microsoft Security Essentials järeltulija. See tagab, et kõigil Windows 10 kasutajatel on viirusetõrjeprogramm alati installitud ja töötab, isegi kui nad pole seda installinud. Kui teil on installitud aegunud viirusetõrjerakendus, deaktiveerib Windows 10 selle ja aktiveerib teie eest Windows Defenderi.

Antimalware Service Executable protsess on Windows Defenderi taustateenus ja see töötab alati taustal. Ta vastutab failide kontrollimise eest pahavara leidmise eest, kui neile juurde pääsete, taustsüsteemi skannimisega ohtliku tarkvara leidmiseks, viirusetõrje definitsioonivärskenduste installimise ja kõige muu, mida peab tegema mõni turvarakendus, näiteks Windows Defender.

Kuigi tegumihalduri vahekaardil Protsessid nimetatakse protsessi Antimalware Service Executable, on selle faili nimi MsMpEng.exe ja näete seda vahekaardil Üksikasjad.

SEOTUD:Kuidas sisseehitatud Windows Defenderi viirusetõrjet Windows 10-s kasutada

Saate Windows Defenderi konfigureerida, skannida ja selle skannimisajalugu kontrollida Windows 10-ga kaasasolevast Windows Defenderi turbekeskuse rakendusest.

Selle käivitamiseks kasutage menüü Start käsku „Windows Defenderi turbekeskus”. Võite ka paremklõpsata tegumiriba teavitusalas kilbiikooni ja valida „Ava“ ​​või liikuda jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Defender> Ava Windows Defenderi turbekeskus.

Miks see nii palju protsessorit kasutab?

Kui näete antimalware-teenuse käivitatava protsessi kasutamist suure hulga protsessori või kettaressursside abil, kontrollib see tõenäoliselt teie arvutit pahavara suhtes. Sarnaselt teiste viirusetõrjevahenditega kontrollib Windows Defender teie arvutis olevaid faile regulaarselt taustauuringutega.

Samuti kontrollib see faile nende avamisel ja installib regulaarselt värskendusi uue pahavara kohta käiva teabega. See protsessori kasutamine võib viidata ka sellele, et see installib värskendust või et avasite äsja eriti suure faili. Windows Defender vajab analüüsimiseks lisaaega.

Windows Defender teostab taustakontrolli tavaliselt ainult siis, kui teie arvuti on tegevusetu ja seda ei kasutata. Kuid see võib ikkagi kasutada protsessori ressursse värskenduste tegemiseks või failide skannimiseks, kui neid avate, isegi arvuti kasutamise ajal. Kuid taustskaneeringuid ei tohiks arvuti kasutamise ajal käivitada.

See on normaalne kõigi viirusetõrjeprogrammide puhul, mis kõik peavad arvuti kontrollimiseks ja teie kaitsmiseks kasutama mõnda süsteemi ressurssi.

Kas ma saan selle keelata?

Me ei soovita Windows Defenderi viirusetõrjevahendit keelata, kui teil pole ühtegi muud viirusetõrjetarkvara installitud. Tegelikult ei saa te seda jäädavalt keelata. Rakenduse Windows Defender Security Center saate avada menüüst Start, navigeerida jaotisse Viiruste ja ohtude kaitse> Viiruse ja ohu kaitse seaded ning keelata reaalajas kaitse. See on siiski vaid ajutine ja Windows Defender lubab ennast lühikese aja möödudes uuesti, kui ta ei tuvasta teisi installitud viirusetõrjerakendusi.

Hoolimata mõnest eksitavast nõuandest, mida veebis näete, teostab Windows Defender skaneeringuid süsteemi hooldustoiminguna, mida ei saa keelata. Selle ülesannete keelamine ülesannete ajakavast ei aita. See peatub jäädavalt ainult siis, kui installite selle asemele mõne muu viirusetõrjeprogrammi.

Kui teil on installitud mõni muu viirusetõrjeprogramm (näiteks Avira või BitDefender), keelab Windows Defender iseenda automaatselt ja läheb teie teelt välja. Kui suundute Windows Defenderi turbekeskusesse> Viiruste ja ohtude kaitse, näete teadet „Kasutate teisi viirusetõrjepakkujaid”, kui teil on installitud ja aktiveeritud mõni muu viirusetõrjeprogramm. See tähendab, et Windows Defender on keelatud. Protsess võib kulgeda taustal, kuid see ei tohiks teie süsteemi skannimiseks kasutada protsessori või kettaressursse.

SEOTUD:Kuidas perioodiliselt arvutit skannida Windows Defenderiga teise viirusetõrje kasutamise ajal

Siiski on võimalus kasutada nii valitud viirusetõrjeprogrammi kui ka Windows Defenderit. Samal ekraanil saate laiendada jaotist „Windows Defenderi viirusetõrje suvandid” ja lubada perioodilise skannimise. Windows Defender teostab seejärel regulaarset taustakontrolli isegi siis, kui kasutate mõnda muud viirusetõrjeprogrammi, esitades teise arvamuse ja püüdes asju, mida teie peamine viirusetõrje võib puudust tunda.

Kui näete, et Windows Defender kasutab protsessorit isegi siis, kui teil on installitud muid viirusetõrjevahendeid ja soovite selle peatada, minge siia ja veenduge, et Perioodilise skannimise funktsioon on seatud olekusse Väljas. Kui see teid ei häiri, lubage julgelt perioodiline skannimine - see on veel üks kaitsekiht ja täiendav turvalisus. See funktsioon on vaikimisi välja lülitatud.

Kas see on viirus?

Me ei ole näinud ühtegi teadet viirustest, mis teesklevad imiteerivat Antimalware Service Executable protsessi. Windows Defender on ise viirusetõrje, nii et see peaks ideaalis peatama kõik pahavarad, kes seda teha üritavad. Kui kasutate Windowsi ja Windows Defender on lubatud, on see normaalne, et see töötab.

Kui olete tõesti mures, võite alati skannida mõne muu viirusetõrjerakendusega, et veenduda, et teie arvutis pole midagi pahatahtlikku.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found