Mis vahe on 2,4 ja 5 Ghz WiFi vahel (ja mida peaksin kasutama)?

Kui otsite vana ruuteri väljavahetamist - võib-olla isegi Interneti-teenuse pakkuja kombineeritud modemilt / ruuterilt uuemale versioonile üleminekut - võite kohata selliseid termineid nagu „kahesageduslik riba”, mis viitab ruuterile, mis kasutab nii 2,4 GHz kui ka 5 GHz WiFi-d . Kas soovite teada, mida need numbrid tähendavad? Noh, ei imesta enam.

Mis on tegelik erinevus 2,4 Ghz ja 5 GHz vahel?

Need numbrid viitavad kahele erinevale „ribale”, mida teie WiFi saab oma signaali jaoks kasutada. Nende kahe suurim erinevus on kiirus. Ideaalsetes tingimustes toetab 2,4 GHz Wi-Fi sõltuvalt ruuteri klassist kuni 450 Mbps või 600 Mbps. 5 GHz WiFi toetab kuni 1300 Mbps.

Muidugi on siin mõned hoiatused. Esiteks sõltub maksimaalne kiirus, mida võite näha, ka sellest, millist traadita standardit ruuter toetab - 802.11b, 802.11g, 802.11n või 802.11ac. Selle kohta, kuidas need standardid mõjutavad asju, saate lisateavet meie juhenditest selle kohta, kas vajate 802.11ac-i ja kas peaksite oma traadita ruuterit täiendama.

SEOTUD:Miks peaksite oma ruuterit täiendama (isegi kui teil on vanemaid vidinaid)

Teine suur hoiatus on see oluline fraas, mille mainisime: "ideaalsed tingimused".

2,4 GHz sagedusriba on üsna rahvarohke koht, sest seda kasutab mitte ainult WiFi. Vanad juhtmeta telefonid, garaažiukse avajad, beebimonitorid ja muud seadmed kasutavad sagedusriba 2,4 GHz. Pikemad lained, mida 2,4 GHz sagedusriba kasutab, sobivad paremini pikema leviala ja seinte ja tahkete esemete kaudu edastamise jaoks. Nii et see on vaieldamatult parem, kui vajate oma seadmetes paremat leviala või kui teil on levialasid vajavates piirkondades palju seinu või muid esemeid. Kuna aga nii paljud seadmed kasutavad 2,4 GHz sagedusriba, võib tekkiv ülekoormus põhjustada ühenduse katkemise ja oodatust aeglasema kiiruse.

SEOTUD:Mis on võrgusilma WiFi-süsteemid ja kuidas need toimivad?

5 GHz sagedusriba on palju vähem ülekoormatud, mis tähendab, et saate tõenäoliselt stabiilsemad ühendused. Näete ka suuremat kiirust. Teisest küljest muudavad 5 GHz sagedusribas kasutatavad lühemad lained vähem seinte ja tahkete esemeteni tungimist. Sellel on ka lühem efektiivne vahemik kui 2,4 GHz sagedusribal. Muidugi võite seda lühemat leviala leevendada ka kaugusepikenduste või võrgusilma WiFi-süsteemide abil, kuid see tähendab suuremat investeeringut.

Mis on kahe- ja kolmeribalised ruuterid?

SEOTUD:Mis on kahe- ja kolmeribalised ruuterid?

Hea uudis on see, et enamik tänapäevaseid ruutereid toimivad kahe- või kolmeribaliste ruuteritena. Kaheriba-ruuter edastab ühest seadmest nii 2,4 GHz kui ka 5 GHz signaali, pakkudes teile sisuliselt kahte WiFi-võrku ja mõlema maailma parimat. Kaheriba-ruuteritel on kaks maitset:

  • Valitav kaheribaline. Valitav kaheribaline ruuter pakub 2,4 GHz ja 5 GHz WiFi-võrku, kuid saate kasutada ainult ühte. Tegelikult peate kasutama lülitit, et öelda talle soovitud bänd.
  • Samaaegne kaheribaline. Samaaegne kahe kaubamärgiga ruuter edastab korraga eraldi 2,4 GHz ja 5 GHz WiFi-võrke, andes teile kaks WiFi-võrku, mille vahel saate seadme seadistamise ajal valida. Mõni ruuteri kaubamärk lubab teil määrata kahele ribale sama SSID, nii et seadmed näevad ainult ühte võrku - kuigi mõlemad on endiselt töökorras. Need kipuvad olema natuke kallimad kui valitavad kaheribalised ruuterid, kuid mitte palju. Mõlema riba samaaegse töötamise eelised kaaluvad tavaliselt üles kulude erinevuse.

Kolmeribaline ruuter edastab korraga kolme võrku - kaks 5 GHz ja ühte 2,4 GHz signaali. Selle põhjuseks on aidata vähendada võrgu ülekoormust. Kui teil on mitu seadet, mis tõesti kasutavad tihedalt 5 GHz ühendust - näiteks suure eraldusvõimega või isegi 4K-video voogesitust -, võib teil olla kasulik kulutada natuke rohkem ribalaiusele ruuterile.

Kas peaksin oma seadmete jaoks valima 2,4 või 5 Ghz?

SEOTUD:Wi-Fi vs Ethernet: kui palju parem on traadiga ühendus?

Esimesed asjad kõigepealt. Kui teil on seade, mis toetab traadiga Etherneti ühendust ja see ei ole seadmega kaabli hankimine ebamugav, soovitame tungivalt kasutada traadita ühenduse kaudu traadiga ühendust. Juhtmega ühendused pakuvad madalamat latentsusaega, häirete tõttu katkestamata ühendusi ja on lihtsalt kiiremad kui traadita ühendused.

See tähendab, et oleme siin, et rääkida traadita ühendusest. Kui kasutate praegu 2,4 GHz Wi-Fi-ühendust ja mõtlete, kas peate üle minema 5 GHz-le, on kõik tegelikult seotud sellega, mida peate sellega tegema. Kui teil on katkenud ühendused või vajate videote vaatamiseks või mängude mängimiseks suuremat kiirust, peate tõenäoliselt liikuma 5 GHz sagedusele. Isegi ideaalsetes tingimustes saate 2,4 GHz võrgust väljuda nii palju kiirust. Kui elate rahvarohkes korterikompleksis, kus on kümneid traadita ruutereid, beebimonitore ja muid 2,4 GHz sagedusriba seadmeid, peaksite kindlasti kaaluma 5 GHz sagedusribale üleminekut, kui te pole seda veel teinud.

Kui kasutate juba kahe- või kolmeribalist ruuterit ja teil on saadaval nii 2,4 GHz kui ka 5 GHz sagedusriba, peate tegema mõned otsused, millise seadmega ühendada. On ahvatlev lihtsalt jätkata ja kasutada 5 GHz WiFi-d kõigi seadmete jaoks, mis seda toetavad, ja kasutada ülejäänud 2,4 GHz - ja seda saate kindlasti teha -, kuid see pole alati parim strateegia.

Mõelge selle asemel, kuidas te igat seadet kasutate. Kui seade toetab ainult 2,4 GHz, on teie otsus selle seadme jaoks juba tehtud. Kui seade toetab mõlemat, mõelge, kas peate tõesti kasutama 5 GHz. Kas see seade vajab suuremat kiirust või kontrollite peamiselt e-posti ja sirvite veebi? Kas seadmel on 2,4 GHz võrgus katkenud ühendused ja kas vajate seda usaldusväärsemaks? Kas olete korras, kui seadmel on 5 GHz sagedusriba kasutamisel lühem efektiivne vahemik?

Lühidalt öeldes soovitame kasutada 2,4 GHz, kui seadmel pole konkreetset vajadust 5 GHz sagedusriba järele. See aitab vähekasutatud seadmetel konkureerida 5 GHz sagedusribal ja hoiab omakorda ülekoormust.

SEOTUD:Traadita signaali optimeerimiseks muutke oma WiFi-ruuteri kanalit

Loodetavasti annab see teile vajaliku teabe, et teha otsus selle kohta, kas vajate oma elus 5 GHz WiFi-ühendust ja kuidas seda kõige parem kasutada, kui seda vajate. Samuti pidage meeles, et hoolimata sellest, mida valite, peaksite võtma aega ka traadita signaalide optimeerimiseks, valides ruuterist sobiva kanali. Võite olla üllatunud, kui suurt erinevust nii väike muudatus võib anda. Ja kui teil on küsimusi või kommentaare, liituge palun aruteluga!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found