Kuidas oma mänge Steamiga võrgus edastada

Twitch.tv on kiiresti saamas üheks veebis levivate mängude voogedastuse peamiseks sihtkohaks. Sellised videosaidid nagu YouTube on tihedalt taga. Kuid arvatavasti on teie arvutis juba korralik voogesitusprogramm olemas: Steam.

Tunnetades võimalust oma voogesitajate kogukonna loomiseks, on Valve lisanud võimaluse oma mänge hõlpsalt edastada sõpradele või kõigile, kes soovivad vaadata Steami klienti oma voogedastuse kliendina. See hõlbustab kasutajatel vaid mõne seadete kohandamise abil end kiiresti üles ja voogesitada ning siin on kõik, mida peate alustamiseks teadma.

Seadistage oma konto voogesituse jaoks

Alustamiseks avage oma konto seaded, klõpsates menüüs valikut „Steam” ja valides rippmenüüst „Settings”.

Järgmisena leidke oma konto aknast allpool esile tõstetud vahekaart „Ringhääling”.

Vaikimisi on teie konto olekuks „Ringhääling keelatud”. Voogesituse lubamiseks valige üks kolmest järgmisest võimalusest.

SEOTUD:Steam'i voogesituse kasutamine kodus

Esimene võimalus teie ülekande jagamiseks on „Sõbrad võivad taotleda minu mängude vaatamist”. See piirab teie ülekannet, nii et ainult teie sõprade nimekirjas olevad inimesed näevad, et te edastate, ja isegi siis peavad nad teiega esitama taotluse voo nägemiseks, enne kui see nende kliendis avaneb. Järgmine on valik „Sõbrad saavad minu mänge vaadata”, mis tähendab, et kõik teie sõprade nimekirjas olevad inimesed saavad ülekandesse sisse logida, ilma et nad kõigepealt juurdepääsu taotleksid.

Viimasena on valik „Igaüks saab minu mänge vaadata”. See valik muudab teie ülekande mängu lehel „Ühenduse keskus” täielikult avalikuks. Kõik, kes sirvivad mängukeskuse jaotist „Leviedastused”, näevad teie voogu ja saavad end häälestada ilma, et oleksite enne oma sõprade loendis või enne juurdepääsu taotlenud.

Muutke oma kvaliteedi ja ribalaiuse seadeid

Nüüd, kui olete edastamiseks valmis, on aeg konfigureerida voogeseaded, mis sobivad kõige paremini teie arvuti võimsuse ja lairibaühenduse kiirusega. Voo video eraldusvõime reguleerimiseks valige jaotise „Videomõõtmed” rippmenüü.

Seal on neli võimalust, vahemikus 360p kuni 1080p, ja see, mille valite, sõltub teie mängutarkvara võimsusest. Valve ei ole avaldanud ühtegi ranget juhist ega spetsifikatsiooninõuet, mida peate ringhäälingu käitamiseks vajama, kuna Steam-teenus toetab väga erinevaid mänge.

Näiteks vähese ressursiga 2D-mängu voogesitus naguTerraria1080p-s võtaks nii mängu kui ülekande samaaegne toide vähem teie süsteemi ressurssidest, seega oleks võimalik seda vanemas masinas 1080p-s voogesitada, ilma et see midagi aeglustaks. Kui prooviksite teha sama asjaDiviis,voogesitus 1080p-s, kui graafika on seatud Ultra-le, võib sama arvuti põlvili ajada.

Järgmisena peate valima maksimaalse bitikiiruse, millega teie voog edastatakse. See kontrollib, kui suurt Interneti-ribalaiust teie ringhääling video video arvutist eemaldamiseks ja veebi jaoks kasutab, ning see dikteerib ka teie voo üldise kvaliteedi teistele vaatajatele. Näiteks kui voogesitate videomõõtmes 1080p, kuid piirate oma bitikiirust ainult 750 kbit / s, kuigi vaatajad näevad akent täislahutusega 1920 x 1080 pikslit, on video enda kvaliteet endiselt teraline ja pikslitega.

Kui teil on kiire lairibaühendus (kõikjal üle 60Mbps), on maksimaalne bitikiirus 3500 kbit / s hea. Kui te pole kindel, kas teie ühendus on piisavalt kiire, proovige mitu erinevat bitikiirust, et leida teie ühendusele kõige sobivam.

Menüü „Kodeeringu optimeerimine” menüü abil on võimalik neid seadeid veelgi täpsustada. See seade annab teile kaks valikut: parim kvaliteet või parim jõudlus. Jällegi pole Valve avaldanud spetsiifikat selle kohta, kuidas need kaks seadet tegelikult teie tarkvaraülekannet teie edastust muudavad, seega on ainus viis teada saada, mis kõige paremini töötab, proovida mõlemat ja vaadata, millist valikut teie süsteem koormusel saab.

Järgmisena saate valida, kus vaataja vestlusaken mänguaknas kuvatakse. Neli valikut asuvad ekraani igas nurgas (üleval vasakul, all paremal jne) või valige vestluse täielikuks keelamiseks „Off”.

Viimasena on võimalus kontrollida, mida vaatajad teie otseülekande ajal näevad. Vaikimisi edastab Steam ainult teie mängust pärinevat videot ja heli, mitte midagi muud. Kui klõpsate ülekande ajal mänguaknast välja, näevad vaatajad sõnumit „Palun oodake”, mis kaob, kui olete uuesti mängu jõudnud.

Et anda vaatajatele võimalus näha või kuulda sisu teistest teie töölaual aktiivsetest akendest, tehke linnukesed ülal esile tõstetud ruudud „Salvesta video kõigist selle masina rakendustest” ja „Salvesta kõigi selle masina rakenduste heli”. Nende kahe suvandi valimisel on kõik töölaual teistes akendes tehtud liigutused ülekande osana nähtavad.

Pange mikrofon voogesituseks valmis

Muidugi pole voogesitus nii põnev, kui me ei kuule kasutajat mängu teises otsas. Saate mikrofoni seadete konfigureerimiseks alustage märkeruudust „Salvesta minu mikrofon”.

Järgmisena klõpsake selle kasti kõrval linki „Mikrofoni seadistamine”. See viib teid seadete vahekaardile „Hääl”.

Mikrofoni konfigureerimine Steamis on sama protsess kui selle konfigureerimine õiges Windowsis. Alustamiseks klõpsake nuppu „Muuda seadet”, mis viib teid praeguse Windowsi versiooni heli juhtpaneelile.

Kui teie mikrofon on õigesti installitud, kuvatakse see saadaolevate heliseadmete loendis.

Kui olete valmis, klõpsake mikrofonil, mida soovite kasutada, ja valige „OK, ma olen seadete muutmine lõpetatud“.

SEOTUD:Kuidas peakomplekti ühendada ühe helipistikuga sülearvuti, tahvelarvuti või nutitelefoniga

Lõpuks on mikrofoni aktiveerimiseks, kui soovite rääkida, automaatse kõneedastuse ja raadiosaatjaklahvi vahel vahetamiseks. Esimene võimalus tuvastab teie mikrofonist müra kuuldes automaatselt ja salvestab seni, kuni vastuvõtu helitugevus on teatud künnise ületatud.

Teine lülitab mikrofoni sisse ainult siis, kui vajutate klahvi. Võtme muutmiseks klõpsake ülaltoodud seadistusel ja vajutage seejärel klahvi, mida soovite kasutada. Vajutage nuppu "OK" ja kõik teie seaded salvestatakse automaatselt. Nüüd alustatakse iga Steamis käivitatud mängu edastamist automaatselt.

Veendumaks, et olete kõik õigesti seadistanud, otsige väikest „Live” ikooni, mis kuvatakse teie mängu järgmisel käivitamisel paremas ülanurgas. Siit leiate ka teavet selle kohta, kui palju vaatajaid on häälestatud ja kas teie mikrofoni heli võetakse vastu või mitte.

Kuidas vaadata teisi mänguülekandeid

Sõbra ülekande vaatamiseks leidke lihtsalt tema nimi oma sõprade loendist ja paremklõpsake tema nimel. Kui ringhääling on lubatud, kuvatakse rippmenüüs valik „Vaata mängu”. Klõpsake seda ja teid suunatakse Steami kliendis tema voogu.

Teiste inimeste avalike ülekannete vaatamiseks, kes pole teie sõprade loendis, on kaks võimalust.

Kõige mugavam meetod on voo vaatamine Steami kliendis endas. Avage Steam ja klõpsake akna ülaosas asuvas menüüs nuppu „Kogukond“.

Valige rippmenüüst „Ringhäälingud” ja kõik edastatavad avatud voogud laaditakse keritavasse loendisse.

Kui te pole kodus või teil pole juurdepääsu oma Steami kliendile, korraldab Valve ülekandeid ka Steami kogukonna veebisaidil. Avalikele ülekannetele juurdepääsu saamiseks klõpsake siin olevat linki või külastage veebibrauseris URL-i “//steamcommunity.com/?subsection=broadcasts”.

Kui ülekanne on laaditud, saate voo kvaliteeti muuta, klõpsates paremas alanurgas hammasrattaikooni ja vestelda ringhäälinguorganisatsiooniga, tippides esile tõstetud vestlusaknasse.

Steami ringhäälingu piirangud

Kahjuks pole Steam veel lisanud tuge klientidele, kes käitavad klienti Linuxis või OSXis, kuigi ettevõtte sõnul on lähitulevikus plaanis nende operatsioonisüsteemidega ühilduvus integreerida. Samuti töötab mängude edastamine ainult Steami kontodel, mille kasutajanimega on seotud vähemalt üks kinnitatud ost (vähemalt 5 dollarit). See kinnitab teid kui „mittepiiratud” kontot - tööriista, mida Valve kasutab kogukonna väärkohtlemise vähendamiseks.

Lõpuks, erinevalt Twitch.tv-st, pole voos kohandatud ülekatete lisamiseks võimalusi. Steam suudab salvestada ainult mängu ja kõiki aknaid / rakendusi, mis teil mängu kõrval on. Voogedastamiseks ülekatete või veebikaameraga, mis on paigutatud kuhugi aknale, oleks parem voogesitada hoopis sellise programmiga nagu XSplit to Twitch.

Kuigi videomänge mängivate inimeste voogude vaatamine ei pruugi kõigile sobida, ei saa eitada, et sellel on tohutu turg, mis kasvab vaid iga päevaga. Tänu Steami on selle trendi hüppamine lihtne protsess ja see annab teile võimaluse jagada oma lemmikmängu hetki oma lähedaste sõprade või kellegagi, kes võiks vaatama minna.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found