Kuidas kontrollida oma Wi-Fi signaali tugevust

Kui teie Internet näib aeglane või veebilehti ei laadita, võib probleem olla teie WiFi-ühenduses. Võib-olla olete allikast liiga kaugel või paksud seinad blokeerivad signaali. Siit saate teada, kuidas täpset WiFi-signaali tugevust kontrollida.

Miks on Wi-Fi signaali tugevus oluline?

Tugevam WiFi-signaal tähendab usaldusväärsemat ühendust. See võimaldab teil täielikult kasutada teile saadaolevaid Interneti-kiirusi. Wi-Fi signaali tugevus sõltub paljudest teguritest, näiteks sellest, kui kaugel te ruuterist olete, olgu see siis 2,4 või 5 GHz ühendus ja isegi ümbritsevate seinte materjalidest. Mida lähemal ruuterile olete, seda parem. Kuigi 2,4 GHz ühendused levivad edasi, võivad neil olla probleemid probleemidega. Tihedamatest materjalidest (näiteks betoonist) valmistatud paksemad seinad blokeerivad WiFi-signaali. Nõrgem signaal viib seevastu aeglasema kiiruse, väljalangemiseni ja (mõnel juhul) täieliku katkestamiseni.

Kõik ühenduse probleemid pole nõrga signaali tugevuse tagajärg. Kui teie tahvelarvutis või telefonis olev internet näib aeglane, alustage ruuteri taaskäivitamisest, kui teil on sellele juurdepääs. Kui probleem püsib, on järgmine samm kontrollida, kas probleemiks on WiFi. Proovige Internetti kasutada Etherneti kaudu ühendatud seadmega. Kui teil on endiselt probleeme, on probleemiks võrk. Kui Etherneti ühendus on korras ja ruuteri lähtestamine ei aidanud, on aeg kontrollida signaali tugevust.

WiFi-signaali tugevuse kontrollimine lihtsal viisil

WiFi tugevuse kontrollimiseks tuleb kõigepealt uurida, kas seadmel on probleeme. Ükskõik, kas see kasutab iOS-i, Androidi, Maci või Windowsi, peaks teil olema WiFi-ühenduse indikaator. Tavaliselt moodustavad Wi-Fi sümboli neli või viis kõverat joont ja mida rohkem neid täidetakse, seda tugevam on ühendus.

Iga telefon, tahvelarvuti ja sülearvuti on erinev ja see võib viidata erinevale WiFi tugevusele. Kuid tasub pöörduda teise või isegi kolmanda seadme poole. Kui kontrollisite telefoni, kaaluge ka tahvelarvuti testimist. Võrrelge mõlema seadme Interneti-toimivust ja vaadake, mida need Wi-Fi tugevuse jaoks kuvavad. Kui teil on mõlema puhul sarnased tulemused, on teil suurepärane baasjoon kasutada.

Kui olete kindlaks teinud, et teie WiFi-ühendus on konkreetses kohas nõrk, peate järgmisena ringi kõndima ja pöörama tähelepanu nutitelefoni või tahvelarvuti WiFi-ribadele. Jälgige, kui kaugel te ruuterist olete ja kui palju seinu on selle ja teie vahel.

Pöörake tähelepanu sellele, millal teie WiFi-ribad suurenevad ja vähenevad. See on algeline kontroll, kuid enamikul juhtudel piisab sellest.

Täpsem (ja täpsem) meetod WiFi tugevuse kontrollimiseks

Sümboli baaride vaatamine ütleb teile ainult nii palju. Kui soovite oma Wi-Fi tugevusesse süveneda, peate selle detsibellide mõõtmiseks millivattide (dBm) suhtes kasutama rakendust või programmi (näiteks rakendust AirPort Utility või Wi-Fi Analyzer).

WiFi-signaali saate mõõta mitmel viisil. Kõige täpsem mõõtmine on millivatt (mW), kuid seda on ka kõige raskem lugeda kümnendkohtade arvu tõttu (0,0001 mW). Vastuvõetud signaali tugevuse indikaator (RSSI) on veel üks võimalus, kuid Wi-Fi müüjad käitlevad seda ebaühtlaselt ja erineva skaalaga. Detsibellid millivattide (dBm) suhtes väldivad neid probleeme ja paljud tootjad teisendavad RSSI nagunii dBm-ks, seega kajastame seda mõõtmist.

Kõigepealt tuleb teada, et dBm mõõtmised kuvatakse negatiivsete numbritega. Skaala kestab vahemikus -30 kuni -90. Kui näete -30, on teil ideaalne ühendus ja tõenäoliselt seisate WiFi-ruuteri kõrval. Siiski, kui märkate -90-s loetletud WiFi-signaali, on teenus nii nõrk, et tõenäoliselt ei saa te selle võrguga ühendust luua. Suurepärane ühendus on -50 dBm, samas kui -60 dBm on tõenäoliselt piisavalt hea voogesitamiseks, häälkõnede haldamiseks ja muuks.

Telefoni või tahvelarvuti WiFi-signaali tugevuse mõõtmiseks võite kasutada iPhone'i ja iPadi jaoks rakendust Airport Utility või Androidi jaoks mõeldud Wi-Fi Analyzerit. Mõlemat on lihtne kasutada ja need näitavad tulemusi teie piirkonnas asuvate traadita võrkude kohta.

IPhone'i kasutajate jaoks peab lennujaama utiliidi rakendus sisestama seadme seaded ja lülitama sisse WiFi-skanneri. Minge lihtsalt oma iPhone'i või iPadi seadetesse (mitte rakenduse seadetesse), puudutage seadete loendis Airport Utility ja vahetage seejärel WiFi-skanner. Nüüd minge tagasi rakendusse Airport Utility ja alustage skannimist. Näete dBm mõõtmisi väljendatuna RSSI-na.

Androidi kasutajate jaoks on Wi-Fi Analyzer samm lihtsam. Avage rakendus ja otsige leitud võrke. Igas kirjes on tugevus loetletud kui dBm.

Windows 10-l pole täpse signaalitugevuse vaatamiseks sisseehitatud viisi, kuigi netsh wlan näitab liidest käsk annab teile signaali tugevuse protsentides.

Varem soovitasime NirSofti WifiInfoView'l kontrollida WiFi-kanaleid ja see saab ka nuppu WiFi tugevuse kontrollimiseks. Programm on tasuta, seda on lihtne kasutada ja see ei vaja installimist. Lihtsalt pakkige lahti ja topeltklõpsake EXE-failil. Sarnaselt Macile ja iOS-ile leiate ka dBm mõõtmised RSSI kirje alt.

Macis pole ühendatud võrgu mõõtmiseks vaja ühtegi programmi ega rakendust alla laadida. Hoidke valikuklahvi ja klõpsake Wi-Fi sümbolil. RSSI kirjes näete dBm mõõtmisi.

Kuidas parandada Wi-Fi signaali tugevust

Kui teate, kui tugev on teie võrk, saate parema ettekujutuse selle paremaks muutmiseks. Näiteks kui jõuate oma kodu äärtesse ja näete endiselt 60 dBm signaali (või enamikku ribasid), pole kõik teie probleemid seotud WiFi tugevusega. Kontrollige häireid, kaaluge kanalite vahetamist või uuendage ruuterit, mis toetab 5 GHz, kui teie praegune seda ei tee.

Kui astute ruuterist ruumi või kaks eemale ja leiate, et signaal on kiiresti kadunud, on aeg arvestada ruuteri vanuse ja paigutusega. Kas teie seinad on väga paksud ja tihedad või ruuter on vana ja ei suuda väga kaugele edastada. Kui teil on kipsist seinad, kaaluge ruuteri viimist võimalikult kodu keskele.

Kui teie ruuter on vanem, võib olla aeg uuemale versioonile üle minna. Seda tehes otsige sellist, mis toetab nii 2,4 kui ka 5 GHz WiFi-signaale. 5 GHz signaal ei laiene nii kaugele kui 2,4 GHz, kuid sellel on rohkem võimalusi häireprobleemidest mööda hiilimiseks.

Kui teil on suur kodu, võiksite kaaluda võrgusilma ruuterit. Need on lihtne viis WiFi-signaali suurendamiseks kogu kodus ja sisaldavad muid suurepäraseid funktsioone, nagu automaatne püsivara värskendamine ja külaliste võrgud. Tõenäoliselt pole enamik inimesi võrgusilma vaja ja võite leida odavamaid ruutereid, mis pakuvad ka püsivara värskendusi ja külaliste võrke.

Kui te pole kindel, kas vajate võrgusilma ruuterit, võiksite kaaluda oma kodu WiFi-soojuskaardi loomist. Kuumakaardid on hõlpsasti mõistetava visuaaliga suurepärane võimalus kindlaks teha, kus teie traadita ühendus on kõige tugevam ja nõrgem. Koostate oma kodu paigutuse visandi ja siis kõnnite ringi, samal ajal kui programm mõõdab WiFi tugevust. Seejärel värvib see teie kaardil, et anda teile üldine ettekujutus WiFi signaali tugevusest kogu ulatuses. Kui olete oma kodu keskmes ja kuumakaart näitab kõikjal nõrku signaale, võib võrgusilma ruuteri jaoks olla aeg.

Kahjuks pole igas kodus ühtset lahendust WiFi-signaali võimendamiseks. Kui proovite kõiki neid meetodeid, võite saada kõige täpsemat teavet, et teha teadlik otsus selle kohta, mida edasi teha.

SEOTUD:Kuidas saada paremat traadita signaali ja vähendada traadita võrgu häireid


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found