Kuidas luua malli Microsoft Wordis

Mallid võimaldavad teil konfigureerida kõik asjakohased sätted, mida soovite dokumentidele eelnevalt rakendada - lehe paigutus, stiilid, vormindamine, vahelehed, katelteksti tekst ja nii edasi. Seejärel saate selle malli põhjal hõlpsalt uue dokumendi luua.

Dokumendi mallina salvestamisel saate seda malli kasutada uute dokumentide loomiseks. Need uued dokumendid sisaldavad kogu malli (ja pilte ning muud sisu), mida mall sisaldab. Neil on ka kõik samad lehe paigutuse seaded, jaotised ja stiilid nagu mallil. Mallid võivad säästa palju aega, kui loote mitut dokumenti, millel peab olema ühtlane paigutus, vorming ja osa katteplaadi tekstist.

Dokumendi mallina salvestamine

Esimene asi, mida soovite teha, on meisterdada oma dokument nii, nagu soovite uute dokumentide ilmumist. Ribake tekst (ja pildid jne) alla ainult katlakivimaterjalini, mida soovite uutes dokumentides kuvada. Jätkake ja seadistage oma lehe paigutus (veerised, jaotised, veerud jne), samuti kõik vormindused ja stiilid, mida soovite kasutada.

Kui olete dokumendi otsinud, kuidas soovite, on aeg see mallina salvestada. Avage menüü „File” ja seejärel klõpsake käsku „Save As”.

Valige, kuhu soovite dokumendi salvestada.

Pärast mallile nime sisestamist avage nimevälja all olev rippmenüü ja valige suvand „Wordi mall (* .dotx)”.

Klõpsake nuppu „Salvesta“.

See on kõik. Olete nüüd oma kohandatud Wordi malli salvestanud.

Kuidas luua malli põhjal uut dokumenti

Kui olete kohandatud malli salvestanud, saate selle põhjal luua uusi dokumente. Lihtsaim viis seda teha on lihtsalt Wordi käivitamine.

Selle avanev ekraan näitab tervet hulka sisseehitatud või allalaaditavaid malle. Kohandatud mallide kuvamiseks klõpsake akna ülaosas lingil „ISIKLIK”. Seejärel peate vaid klõpsama soovitud malli ja Word loob selle põhjal uue dokumendi.

Vaikimisi meeldib Wordile mallid salvestada kausta Documents \ Custom Office Templates, kus neid kuvatakse koos mis tahes muu Office'i rakendusega loodud mallidega.

SEOTUD:Kuidas Excelis kohandatud malle luua

Malli salvestamisel saate soovi korral valida mõne muu asukoha. Häda on selles, et kui salvestate selle muusse asukohta, ei pruugi Word olla võimeline seda üles võtma ja valikuliselt ekraanil kuvama. Kui see pole teie jaoks suur probleem, siis salvestage need kõikjale, kuhu soovite. Malli põhjal saate ikkagi uue dokumendi luua, topeltklõpsates failil.

Malli saate avada ka Wordis, et saaksite seda redigeerida, paremklõpsates faili ja valides seejärel kontekstimenüüst käsu “Ava”.

Kui soovite veelgi organiseeritud lähenemist, saate muuta vaikeasukohta, kuhu Excel mallid salvestab. See võimaldab teil mallid salvestada sinna, kuhu soovite (ehkki need peavad ikkagi kõik ühes ja samas asukohas olema) ja pääseda neile juurde Wordi avakuval.

Klõpsake menüüs „File” käsku „Options”. Klõpsake aknas „Wordi suvandid” vasakul olevat kategooriat „Salvesta”. Paremale tippige kasti „Vaikimisi isikumallide vaikekoht” tee, kuhu soovite mallid salvestada. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Lõppkokkuvõttes on Wordi mallid funktsionaalselt sarnased tavalistele Wordi dokumentidele. Suur erinevus seisneb selles, kuidas Word neid faile käsitseb, mis muudab nende põhjal uute dokumentide loomise lihtsaks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found