10+ käsku, mis on kaasatud Chrome OS-i varjatud Crosh Shelli

Google'i Chrome OS sisaldab kestakeskkonda, mida nimetatakse Chrome Shelliks või lühidalt "crosh". Crosh sisaldab mitmeid terminalikäske, mida saate kasutada kõigis Chromebookides, isegi kui teil pole arendajarežiimi lubatud.

SEOTUD:Elu Chromebookiga: kas saate ellu jääda vaid Chrome'i brauseri abil?

Crosh sisaldab käske SSH-serveritega ühenduse loomiseks, ressursikasutuse jälgimiseks, võrguprobleemide silumiseks, peidetud riistvarasätete muutmiseks, riistvaratestide teostamiseks ja muudel silumis eesmärkidel.

Croshi avamine

Croshi avamiseks vajutage kõikjal Chrome OS-is klahve Ctrl + Alt + T. Croshi kest avaneb uuel brauseri vahekaardil.

Croshi viipast saate käivitada abi käsk põhikäskude loendi kuvamiseks või help_advanced käsk "täpsemate, peamiselt silumiseks kasutatavate käskude" loendi jaoks. Allpool käsitleme mõnda kõige huvitavamat käsku.

ssh

Google pakub Chrome'i veebipoes Secure Shelli (SSH) klienti, kuid te ei pea seda kasutama. Võite kasutada sisseehitatud ssh käsu SSH-serveritega ühenduse loomiseks ilma midagi muud oma Chromebooki installimata.

SEOTUD:5 vahvat asja, mida saate SSH-serveriga teha

Ssh-käsk on arenenum, kui võite arvata. Lisaks lihtsalt SSH-serveriga ühenduse loomisele saate SSH-tunneldamise abil luua ka kohaliku puhverserveri, mis võimaldab teil Chrome OS-i võrgutegevust SSH-ühenduse kaudu tunnelisse viia. Samuti saate lisada privaatvõtmeid, mida peate võib-olla SSH-serveritega ühenduse loomiseks.

ssh_forget_host

The ssh_forget_host käsk kuvab nimekirja teadaolevatest hostidest, millega olete ühendanud SSH käsu ja võimaldab teil hosti "unustada". Järgmisel korral hostiga ühenduse loomisel palutakse teil selle võtme sõrmejälg uuesti kinnitada.

üles

SEOTUD:Miks on Chrome'is nii palju avatud protsesse?

Chrome sisaldab oma ülesannete haldurit, mis näitab teile, millised Chrome'i vahelehed, laiendused ja pistikprogrammid ressursse kasutavad. Kuid Crosh hõlmab ka üles Linuxi käsk, mis kuvab kõik madalama taseme protsessid, mis võivad samuti ressursse kasutada. Enamik inimesi eelistab tõenäoliselt kasutada Chrome'i sisseehitatud tegumihaldurit, kuid üles utiliit annab rohkem teavet. See kuvab ka teavet, mida te mujalt Chrome OS-ist ei leia, näiteks teie Chromebooki tööaega.

ping

SEOTUD:Interneti-ühenduse probleemide tõrkeotsing

Jah, Chrome OS-il on ka ping käsk. Ping on võrgu tõrkeotsingu jaoks oluline utiliit, mis võimaldab teil näha, kui kaua kulub pakettidel teie süsteemi ja veebiserveri vahel liikumiseks ning kas pakette visatakse maha. See töötab täpselt nagu teiste opsüsteemide ping-käsk. Vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + C peatamiseks ping töödelda või peatada mis tahes muud käsku Croshis.

rajajälg

The rajajälg käsk toimib sarnaselt traceroute võimaldades teil jälgida serveri kaugserverisse jõudmiseks kulgevat teed. See on veel üks kasulik võrguotsingu käsk, kuna see võimaldab teil täpselt kindlaks teha, kus teie ja mõne teise võrguseadme vahel võrguprobleemid ilmnevad.

võrgu_diag

The võrgu_diag käsk teeb lühikese võrgu diagnostiliste testide komplekti, salvestades väljundi .txt-failina, mida saate vaadata oma Chromebooki rakenduses Failid.

heli

Chrome sisaldab käsku, mis võimaldab teie Chromebooki mikrofonist heli salvestada ja seejärel seda hiljem esitada.

10 sekundi pikkuse heli salvestamiseks Chromebooki mikrofonist käivitage järgmine käsk:

heliplaat 10

Heli salvestatakse failina, millele pääsete juurde oma Chromebooki rakendusest Failid. Salvestist saate taasesitada, kasutades helimäng käsk.

tpkontroll

The tpkontroll käsk võimaldab teil seadme puuteplaati peenhäälestada. Mõned neist suvanditest on saadaval Chrome OS-i seadete aknas, kuid graafilise liidese kaudu saate kohandada paljusid atribuute, mis pole saadaval.

xset m

The xset m käsk võimaldab teil muuta hiire kiirenduse määra. Chrome OS-il on selle graafilises liideses ainult hiire kiiruse reguleerimise võimalused, seega peate kiirenduse Croshi abil peenhäälestama. See on eriti kasulik, kui kasutate välist hiirt, mis vaikemääraga hästi ei tööta. Kiirenduse määr on konfigureeritud samamoodi nagu seda kasutaksite xset m käsk kiirenduse määrade konfigureerimiseks standardses Linuxi süsteemis.

xset r

The xset r käsk võimaldab teil muuta automaatse kordamise käitumist, mis tekib siis, kui hoiate klahvi all klahvi. Saate konfigureerida viivituse nupu esmakordse vajutamise ja automaatse kordamise alguse vahel ning seadistada ka korduste arvu sekundis. Samuti saate automaatse kordamise täielikult keelata iga klaviatuuri klahvi jaoks või lihtsalt keelata automaatse kordamise konkreetsete klahvide jaoks.

Arendaja režiimi käsud

Arendajarežiimis on teil saadaval ka järgmised käsud:

  • kest: Avab täieliku bashi kesta, kus saate käivitada muid Linuxi käske, sealhulgas neid, mis võivad pärast nende installimist käivitada standardsed Linuxi töölaua keskkonnad.
  • süüstrass: Käivitage süsteemi jälgimine, mis võimaldab teil silumise eesmärgil logisid hõivata.
  • packet_capture: Alustage pakettide hõivamist ja logimist.

Kui käivitate., Leiate muid käske help_advanced käsk - kõike alates mälutestidest ja Bluetoothi ​​silumiskonsoolist kuni käskudeni, mis võimaldavad teil kontrollida erinevate taustateenuste silumistaset. Paljud neist valikutest on siiski kasulikud ainult Chrome'i arendajatele.