Veebibrauseri kõvasti värskendamine (vahemälu möödumiseks)

Mõnikord ei käitu veebisait ootuspäraselt või näib, et see näitab aegunud teavet. Selle parandamiseks on lihtne sundida brauserit lihtsa klaviatuuri otsetee abil lehe kohalik koopia (vahemälu) täielikult uuesti laadima. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Mis on brauseri vahemälu?

Sirvimise kiirendamiseks salvestavad veebibrauserid veebisaidi andmete koopiad arvutisse vahemäluks nimetatud failikomplektina. Veebisaidi laadimisel vaatate sageli saidi elementide kohalikku koopiat (näiteks pilte), mis on tõmmatud vahemälust.

Tavaliselt, kui brauser laadib veebisaidi ja tuvastab muutuse, tõmbab see kaugserverist saidi uue versiooni ja asendab vahemälu. Kuid see protsess pole täiuslik ja mõnikord võib teie brauser viia brauseri vahemälus oleva veebisaidi andmete kohaliku koopia, mis ei vasta serveri uusimale versioonile. Seetõttu võib veebileht tunduda vale või ei tööta korralikult.

Selle parandamiseks peame sundima veebibrauseri viskama vahemälus oleva sisu ja alla laadima saidi uusima versiooni. Paljud inimesed nimetavad seda raskeks värskenduseks.

Kuidas teha oma brauseris tugevat värskendust

Enamikus arvuti ja Maci brauseritest saate tugeva värskenduse sundimiseks sooritada lihtsa toimingu. Hoidke klaviatuuri Shift klahvi all ja klõpsake brauseri tööriistaribal uuesti laadimise ikooni.

Samaväärse kõvaketise värskendamiseks on olemas ka kiirklahvid. Kuna sama toimingu tegemiseks on mitu võimalust, loetletakse need allpool:

  • Chrome, Firefox või Edge for Windows: Vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + F5 (kui see ei toimi, proovige klahve Shift + F5 või Ctrl + Shift + R).
  • Chrome või Firefox Macile: Vajutage tõstuklahvi + Command + R.
  • Safari Macile: Raske värskenduse sundimiseks pole lihtsat kiirklahvi. Selle asemel vajutage vahemälu tühjendamiseks klahve Command + Option + E, seejärel hoidke all klahvi Shift ja klõpsake tööriistaribal käsku Laadi uuesti.
  • Safari iPhone'ile ja iPadile: Vahemälu värskendamiseks pole otseteed. Brauseri vahemälu kustutamiseks peate uurima seadeid.

Pärast tugeva värskenduse tegemist peaksite nägema, et veebileht läheb tühjaks ja uuesti laadimine võtab kauem aega kui tavaliselt. Seda seetõttu, et brauser laadib kõik saidil olevad andmed ja pildid uuesti alla.

Kui värskendamise sundimine probleemi ei lahendanud, võite proovida uuesti tugevat värskendust teha. Kui see ei aita, võib probleem olla veebisaidil endal või võib teie brauser vajada värskendamist. Edu!