4 viisi oma teleri sülearvuti või töölaua ekraani vaatamiseks

Arvuti ekraani peegeldamine teleris on tegelikult üsna lihtne. Selle saavutamiseks on mitu võimalust - nii traadiga kui ka traadita - ja see, mille valite, sõltub lihtsalt teie olukorrast.

Traadiga peegeldamise viisid on kõige usaldusväärsemad, ehkki vajate arvuti jaoks HDMI-kaablit ja võib-olla ka adapterit. Ka traadita meetodid võivad hästi töötada - need pole lihtsalt täiuslikud. Võite märgata natuke viivitust ja mõnikord vähem kui täiesti karget ekraani.

Peegeldamine HDMI-kaabliga (ja võib-olla ka adapteriga)

SEOTUD:Miks peaksite arvuti teleriga ühendama (ärge muretsege, see on lihtne!)

Tavaline HDMI-kaabel on endiselt parim viis arvuti ekraani telerile viimiseks. See kehtib nii selle kohta, kas see arvuti on elutoa arvuti, mis kasutab telerit, kuna see on ainult videoväljund, või arvuti, millel on oma monitor, mis peegeldab teleri põhiekraani sisu.

Selle lahenduse ühendamine on üsna lihtne. Tõenäoliselt on teil juba HDMI-kaabel olemas. Kui te seda ei tee, võite osta sellise odava kaabli (7 dollarit) ja jätta tarbetud kallid kaablid vahele. Ühendage üks ots teleri tagaküljel olevasse HDMI-porti ja teine ​​sülearvuti või töölaua HDMI-porti. Lülitage teler vajalikule sisendile ja olete valmis! Ekraani töö konfigureerimiseks saate kasutada ka oma arvuti kuvasuvandeid - kas teler peegeldab teie põhiekraani või toimib teise töölauana.

SEOTUD:Kas peate tõesti ostma kalleid kaableid?

SEOTUD:Algaja geek: kuidas ühendada sülearvuti teleriga

See on teooria. Praktikas ei paku paljud tänapäevased sülearvutid sisseehitatud HDMI-porti - vähemalt mitte täissuuruses. Kaasaegsetes üliõhukates sülearvutites pole nende suurte sadamate jaoks lihtsalt ruumi. Saate siiski ühendada sülearvuti teleriga HDMI-kaabli abil - vajate lihtsalt adapterit pordi jaoks, mida sülearvuti sisaldab.

Mõnes sülearvutis on täissuuruse asemel Mini HDMI-port. Kui teil on juba HDMI-kaabel, saate Monoprice'ilt osta sellise Mini-HDMI-HDMI-adapteri (3,50 dollarit). Kui soovite, võite osta Amazonist ka sellise odava Mini HDMI-HDMI-kaabli (5,30 dollarit). Ostude võrdlemisel ärge unustage Mini HDMI-d segamini ajada veelgi väiksema Micro HDMI-ga, mille leiate mõnest tahvelarvutist ja nutitelefonist.

Teistel sülearvutitel - eriti uuematel Apple'i MacBookidest Microsofti Surface Pro kabriolettideni - on HDMI-pordi asemel Mini DisplayPort. Kui teil on juba HDMI-kaabel, saate Amazonist osta sellise odava adapteri Mini DisplayPort to HDMI ($ 9). Kui soovite, võite osta Amazonist ka sellise odava Mini DisplayPort-HDMI-kaabli (9 dollarit).

Enne sellise adapteri ostmist kontrollige kindlasti, millist tüüpi sülearvutil on port.

Probleeme võib tekkida ka ühenduse teises otsas. Vanematel teleritel (või vanematel arvutitel) ei pruugi olla HDMI-tuge ja need võivad vajada muid kaableid, näiteks DVI- või VGA-kaablit. Kuid tänapäevased telerid ja arvutid peaksid toetama HDMI-d ja võimaluse korral peaksite seda kasutama.

Chromecasti ekraani ülekandmine

Google'i odav Chromecast pakub lihtsat viisi, kuidas arvuti ekraan ilma kaabliteta telerisse tuua. Kuigi tavaliselt kasutatakse Chromecasti sisu konkreetsest rakendusest või veebisaidilt telerisse ülekandmiseks, saate üle kanda ka konkreetse brauseri vahelehe. Vähe sellest, kuid Chromecasti brauseri laiendus võimaldab teil ka kogu arvuti töölaua Chromecastile edastada ja teleris vaadata.

SEOTUD:HTG vaatab üle Google Chromecasti: voogesitage video oma telerisse

Kui hästi see töötab, sõltub mõnest tegurist: kui võimas on teie arvuti, kui tugeva WiFi-signaali saate ja kui usaldusväärne see WiFi-signaal on. Ekraani ülekandmine WiFi kaudu ei toimi nii ideaalselt kui HDMI-kaabel, kuid tõenäoliselt on see lihtsaim viis traadita peegeldamist mis tahes läheduses olevast sülearvutist või lauaarvutist.

AirPlay peegeldamine

Apple'i kodumaine lahendus - AirPlay peegeldamine - nõuab, et teil oleks teleri külge ühendatud Apple TV karp. Kui teete seda, saate Apple'i AirPlay abil Maci, iPhone'i või iPadi ekraani sisu juhtmeta telerisse peegeldada.

SEOTUD:Juhtmevaba ekraani standardite selgitus: AirPlay, Miracast, WiDi, Chromecast ja DLNA

Erinevalt teistest traadita ekraani valikutest nõuab AirPlay peegeldamine Apple'i seadme ökosüsteemis kõikehõlmavat kasutamist. Kui kasutate siiski Apple'i seadmeid ja teil on Apple TV, töötab AirPlay Mirroring üsna hästi.

Miracasti juhtmeta ekraan

Miracast peaks olema avatud alternatiiv Apple AirPlay'le, mis võimaldab teil Android-i või Windowsi seadme ekraani juhtmeta juhtmeta telerisse või digiboksi "valada". Ülekandetoetus on sisse ehitatud Androidi, Windowsi ja Windows Phone'i uusimatesse versioonidesse. Teie teler võib Miracasti sisaldada või mitte, kuigi see ilmub rohkemates voogesituskastides nagu Roku.

SEOTUD:Mis on Miracast ja miks ma peaksin sellest hoolima?

Kahjuks oleme leidnud, et Miracast on natuke tabatud või vahele jäetud. Mõnikord töötab see hästi, mõnikord mitte. Ja põhjus, miks see ei pruugi olla, pole alati lihtne üles leida. Meil on olnud raskusi selle käivitamisega seadmetes, mis teadsid Miracasti toetavat.

Nendel põhjustel soovitame teil Miracasti proovida viimasena. Kui teil on Miracasti toetav riistvara, andke talle muidugi kaader. Kuid ärge tehke oma riistvara Miracasti toega riistvara ostmiseks, sest teil on hea võimalus selles kogemuses pettuda. Miracast vajab selgelt rohkem aega ahjus, enne kui on lootust saada hõlpsasti kasutatavaks, koostalitlusvõimeliseks standardiks, mis see peaks olema.

SEOTUD:Kuidas teleris arvutimänge mängida

Loomulikult on kraami telerisse viimiseks ka muid võimalusi. Kui soovite tegeleda arvutimängudega, võiksite proovida hankida elutoa kasti, kus saab mänge voogesitusega arvutist voogesitada ja teleris kuvada. Parema tulemuse saate siiski pika HDMI-kaabli abil, mis ühendab selle mänguarvuti otse teleriga. Mis puutub arvutiekraani sisu telerisse toomisesse, siis on juhtmega HDMI-kaabel endiselt ülim.

Pildikrediit: @Daman Flickris, rodtuk Flickris, AurelianS Flickris, Kai Hendry Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found