Rakkude ühendamine Google'i arvutustabelites

Lahtrite ühendamine Google'i arvutustabelites on suurepärane võimalus hoida oma arvutustabeli korrastatud ja hõlpsasti mõistetavaks. Kõige sagedamini kasutatakse päiseid sisu tuvastamiseks mitmes veerus, kuid olenemata põhjusest on see lihtne protsess.

Käivitage oma brauser ja minge Google'i arvutustabelite avalehele. Seal olles avage arvutustabel, mis sisaldab andmeid, mis vajavad ühendamist. Tõstke esile lahtrid, mille soovite ühendada.

Järgmisena klõpsake valikut Vormindamine> Lahtrite ühendamine ja seejärel valige üks kolmest lahtrite ühendamise võimalusest:

  • Ühenda kõik:Ühendab kõik lahtrid üheks lahtriks, mis hõlmab kogu valikut horisontaalselt ja vertikaalselt.
  • Ühendage horisontaalselt: Ühendab valitud lahtrid valitud lahtrite reaks.
  • Ühenda vertikaalselt: Ühendab valitud lahtrid valitud lahtrite veeruks.

Sõltuvalt lahtrite paigutamise suunast ei pruugi te horisontaalselt / vertikaalselt liituda. Kuna soovime liita neli horisontaalset lahtrit, ei saa me neid vertikaalselt ühendada.

Kui teil on andmeid kõigis lahtrites, mida proovite ühendada, kuvatakse viip, teatades, et pärast lahtrite ühendamist jääb alles ainult kõige vasakpoolsemas lahtris olev sisu. Kõigi teiste lahtrite sisu kustutatakse selle käigus. Jätkamiseks klõpsake nuppu „OK”.

Pärast soovitud lahtritüübi valimist ühendatakse kõik lahtrid üheks suureks lahtriks. Kui teil on andmeid esimeses lahtris, hõivavad need ühendatud raku tervikuna.

Nüüd saate lahtris teksti / andmeid vormindada nii, nagu soovite. Kuna meie ühendatud lahter on pealkiri neljale veerule selle all, joondame selle keskele kõigi nende kohale. Klõpsake tööriistaribal joondamise ikooni ja seejärel klõpsake nuppu „Keskel”.

Kui soovite lahtrid lahti ühendada, on protsess sama lihtne. Valige lahter, klõpsake käsku Vormindus> Lahtrite ühendamine ja seejärel valige „Tühista ühendamine”.

Kui lahtrid, mille olete varem ühendanud, sisaldasid neis kõiki andmeid, ei säilitata ühtegi neist andmetest, mis seal varem olid.

See on kõik. Olete oma arvutustabeli lahtrid edukalt ühendanud.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found